Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: które koło wybrać
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
mam budżet 450 zł na tylne koło

moja wizja to Remerx Magic, Novatec 712, szprchy DT competition albo revolution, nyple alu pomarańcz od dartmoora jakies 460 zł


Wizja Bikestacji za 420
Piasta 712 czarna
Obręcz DT Swiss XR3500
Szprychy Sapim Race czarne
Nyple Sapim czarne alu

które lepsze?
do tej bajkstacjowej wersji modyfikacja w postaci obręczy remerx kosztowałaby + 26 zł, wymieniłabym w niej też nyple na te dartmoorowe
Ja tam się na obręczach nie znam... Na piastach też... Ale na nyplach to trochę się znam i muszę Cię Asiu przestrzec żebyś absolutnie nie brała nypli aluminiowych Dartmoora, bo to gówno jakich mało. Piszą o tym na każdym większym forum rowerowym.
Wiem natomiast że nie ma większej różnicy czy weźmiesz nyple i szprychy DT czy SAPIM, model 7583, rejs, blak czy inne. Jedna i druga firma to topowe firmy i ich produkty są bardzo bardzo wysokiej jakości.
Z piast mogę polecić HOPE PRO 2 EVO Wink
Wiem, że piszą, ALE ja nie męczę kół, nie ważę dwóch ton, nie jeżdżę przy ujemnych temperaturach.... PODOBAJĄ MI SIĘ Smile i będą pasowały do garego, jak już z powrotem wypięknieje Smile
wszędzie chwalą nyple mosiężne Polyax'a.
gello1 napisał(a):wszędzie chwalą nyple mosiężne Polyax'a.
Grzesiek dobrze prawi! Mam Alu nyple Polyax, trochę je męczę i się trzymają dobrze, pomimo już centrowania kół Smile Są różne kolorki, lepiej truska weź Poly!
Dartmoor robił ładne rzeczy, są tanie, to Polska firma, mnie się podoba, no ale jakość jest jaka jest...
Mam Rockring Dartmoora i po pierwszej wizycie w górach jest pokrzywiony. Nie wiem czemu, ja spokojnie przecież jeżdżę...
To po co Ci do takiej jazdy koło za 450 zł. No ale dobra jak masz taki budżet to daj piasty novateca, albo bike hub store. W podobnej cenie jest jeszcze Chosen i Tune. Unikałbym Dati, na forach narzekali ludzie na to a jak coś się zepsują to kaplica. Z obręczy Dtswissy są drogie wiadomo wyższa półka ale jest sporo tańszych równie dobrych i lżejszych obręczy. Zobacz na ofertę KIn Lin. Chociaż teraz BS ma dobrą cenę widzę więc w sumie można się skusić. Szprychy Sapim, Mac, Mach1. Nyple też z tych firm a nie jakieś Dartmoory.
http://www.bikehubstore.com/
Zagadaj też z tym gościem odnośnie komponentów. Coś Ci doradzi bo się facet zna. Kupisz sobie części a złożysz już według uznania u nas, albo gdzie tam wolisz. http://www.velotech.sklepna5.pl/

maYkel

Nie słuchaj co o nyplach gadają, najważniejsze żeby kolor pasował!
Obręcz DT super, waży 350g, będę taką ujeżdżał w tym sezonie (na przodzie, co do tyłu to się jeszcze waham). Jeśli chodzi o nyple to się nie znam, a co do szprych to jak chłopaki piszą, jeden grzyb, ja akurat jeżdżę na DT Champion i Competition i sprawują się świetnie. Jeśli chodzi o piasty to Novatec 712 powinien być spoko. Bardzo racingowe to kółko wychodzi Tongue
oj maYkel, jakbym patrzyła tylko na to czy ładnie wyglądają to nie pisałabym o tym na forum tylko kupiła

to, że nie męczę kół to nie znaczy że nie lubię po korzeniach pojeździć

koło ma być gotowe do jazdy więc nie liczę każdej części z osobna, piasta będzie novateca 712, jak mówicie ze polyaxy lepsiejsze to jestem w stanie wziąć właśnie takie
co do obręczy to się sama zdziwiłam, ale jak w tej cenie dają a nie jest zła to chyba się na taka opcję zdecyduję
a mosiężne dlatego bo sie tak niezapiekają jak alu. Ciut cięższe ale kij z tym to tylko kilka gramoszkówTongue
Stron: 1 2 3 4