Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Jaka lampka na przód?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam, stoje przed zakupem przedniej lampki, potrzebuje czegos dobrego jakosciowo - wspolmiernego do ceny - najchetniej do 100 zł. Wszelkie uwagi , oraz sugestie mile widziane.
Jezdze glownie w terenie ( XC - Lasy , pola .. etc )
Mam pewne typy, ale chetnie poslucham Waszych podpowiedzi.
Pozdrawiam
W sumie to nic innego jak na diodzie Cree nie macaj nawet.
Sam niedawno zagłębiłem się w temat i teraz już mam dużą wiedzę w ty temacie.

polecam lekturę na tej stronie abyś sobie rozjaśnij OCB w temacie i sam zrozumiał, że na allegro wszystko co sprzedają ich opisy są naciągane minimum 200%

www.swiatelka.pl

Sam kupiłem latareczkę za 52zł Ultrafire wf-502b. Z tym, że taka latarka wymaga szeregu przeróbek aby była pełnowartościowa i służyła długo a nie(15-20 min?)
Dzieki, licze sie z tym, myslalem o mactronicu, ale przejrze twoja stronke. Ktos, cos jeszcze dorzuci do tematu ?
roskxc napisał(a):myslalem o mactronicu
podaj model ale w kwocie do 100zł to nie ma szans o dobre światełko Mactronika
Powiem tak mało realne jest uzyskanie tylu lumenów przy zasilaniu akumulatorkami 3xAAA.

tu masz moje światło z drugiego pietra bloku:

[Obrazek: DSC00586.jpg]

to jest jakieś realne 600 lumenów obecnie po modyfikacji jest troszkę lepiej :mrgreen:
To moze zaproponuj cos konkretnego, a nie walisz ogolnikami ;-)
Ja mam taką:

http://allegro.pl/latarka-ultrafire-wf- ... 03797.html

z tymże taką latarka wymaga modyfikacji bo wtym stanie co jest poświeci max 30minut i do kosza. czyli poprawa termiki wymiana sterownika koszt akumulatora i ładowarki. Cały koszt zamyka się w granicach 130zł.

Musisz zrobić mniej więcej to co ja tutaj:

[Obrazek: DSC00563.jpg] [Obrazek: DSC00564.jpg] [Obrazek: DSC00565.jpg] [Obrazek: DSC00566.jpg] [Obrazek: DSC00567.jpg] [Obrazek: DSC00568.jpg] [Obrazek: DSC00570.jpg] [Obrazek: DSC00572.jpg] [Obrazek: DSC00573.jpg] [Obrazek: DSC00574.jpg] [Obrazek: DSC00576.jpg] [Obrazek: DSC00578.jpg] [Obrazek: DSC00579.jpg] [Obrazek: DSC00586.jpg] [Obrazek: DSC00642.jpg] [Obrazek: DSC00643.jpg] [Obrazek: DSC00709.jpg] [Obrazek: DSC00710.jpg] [Obrazek: DSC00711.jpg] [Obrazek: DSC00712.jpg]

Jeśli nie masz zdolności manualnych(lutowanie, rzeźbienie) to tu masz gotowca po modyfikacji:

http://allegro.pl/ultrafire-c2-mod-xm-l ... 81406.html

no ale dochodzą dodatkowo koszta ogniwa i ładowarki. Mozna tez zamówić za granica za pól ceny(wysyłka za free) ale czas oczekiwania 1 miesiąc i w górę.
502 warto kupic jezeli bedzie sie uzywac diody xp-g i starszych, natomiast jezeli chodzi o diode xml nie nadaje sie ta latarka ma za mala powierzchnie odprowadzania ciepla i w max trybie dlugo nie poswieci bo cie bedzie parzyla w rece, lepsza juz jest ta c2 ktora zaproponowales.
jako ze przy xml sa duze prady najlepiej kupywac latarke na dwie baterie wtedy nam poswieci dlugo bo sie nie przegrzeje i dlugo bo bedzie wiecej energii, dla baterii tez jest to zdrowsze.
czym wiekszy reflektor tym mamy rowniez wiecej swiatla.
osobiscie polecam magicshine, mam ten model 1600lm(zapomnialem jak sie nazywa), w swojej cenie latarka bezkonkurencyjna i ma piekne swiatlo typu flood przez co masz przed soba wszystko pieknie dookola oswietlone a nie jeden punkt ktory cie oslepia a po bokach ciemno.
Ci ktorzy ja widzieli mowia ze swieci jak swiatla w samochodzie!!
MixhaL napisał(a):502 warto kupic jezeli bedzie sie uzywac diody xp-g i starszych, natomiast jezeli chodzi o diode xml nie nadaje sie ta latarka ma za mala powierzchnie odprowadzania ciepla i w max trybie dlugo nie poswieci bo cie bedzie parzyla w rece
Oczywiście zgadzam się. Ale w wersji zakupowej ta latarka nie parzy bo piguła mosiężna nie styka się z body latarki i nie oddaje ciepła na zewnątrz. Przez to doida usmaży się po 15-20 minutach pracy na 100% dochodzi jeszcze kwestia braku stabilności prądu podawanego ze, świeżego ogniwa. Np chwilowy skok na 4A?? i wtedy dioda dostaje po dupie i jej żywotność drastycznie spada.
DLATEGO aby latarka świeciła długo i wiecznie to należy ją POPRAWIĆ. Projekt jest opisywany na forum do którego dałem link sprawdza się i nikt nie miał jakiś awarii.
A czy parzy to pojęcie względne, chyba że zawiniesz w koc to wtedy może i tak ale jak zrobisz porządne oddawanie ciepła na body latarki to wtedy ciepło jest ładnie rozpraszane.

No to na razie tyle, tak w skrócie :-)
Stron: 1 2