Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: kompatybilność piasta-kaseta-przerzutka-manetki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam.
Może na początek rower o jakim będzie mowa.
KELLYS VIPER 1.0
Po jednym sezonie rozpadła mi się tylna piasta. Skrzywiona ośka, coś blokuje, coś zgrzyta. Jako że jest to wolnobieg a ja ważę ponad 80 kg i czasem trochę mocniej przycisnę nie będę pchał kasy w naprawę. Pomysł jest taki: Kupię piastę pod 8-9 rzędową kasetę (teram mam 7 rzędową) z mocowaniem na tarcze (mam v-brake). Założę podkładkę dam kasetę 7 rzędową i tak będę jeździł aż przyjdzie czas na wymianę klamko-manetki i kasety na 8 lub 9 rzędową. i teraz:
1. Czy to tak wszystko będzie pasowało?
2. Czy do przejścia z 7 na 8 rzędów wystarczy wymiana klamkomanetki i kasety? (tylna przerzutka może zostać stara?)
3. Czy można (i czy ma to sens) kupić kasetę 8/9 rzędową ale nie zmieniać od razu manetki tylko powiedzmy po sezonie czy połowie? (czyli używać tylko 7 rzędów?)

Nie ukrywam że nie chciałbym inwestować większej kasy w rower w tej chwili. Muszę coś kupić bo nie mam koła a wiosna tuż tuż. A jak już mam coś zmieniać to miło by było żeby było to kompatybilne z innymi podzespołami które ewentualnie będę chciał dołożyć.
Pewnego zastanowienia wymaga czy chcesz przejść na 8 czy 9 rzędową kasetę. Jeśli masz taką przerzutkę
Kod:
http://www.roweroteka.pl/Przerzutka_tyl_SHIMANO_Altus_RD_M310-244.html
piszą, że da radę z 8 rzędami, to kupujesz nową kasetę i zmieniasz manetki. Jeśli 9 rzędów to do zestawu dochodzi łańcuch do wymiany.
Ad3. Dla mnie nie ma sensu.
franek napisał(a):Pomysł jest taki: Kupię piastę pod 8-9 rzędową kasetę (teram mam 7 rzędową) z mocowaniem na tarcze (mam v-brake). Założę podkładkę dam kasetę 7 rzędową i tak będę jeździł aż przyjdzie czas na wymianę klamko-manetki i kasety na 8 lub 9 rzędową. i teraz:
1. Czy to tak wszystko będzie pasowało?
będzie pasowało z tym że może dojść jeszcze wymiana szprych.
franek napisał(a):2. Czy do przejścia z 7 na 8 rzędów wystarczy wymiana klamkomanetki i kasety? (tylna przerzutka może zostać stara?)
ten altus obsłuży 8 biegów 9 już nie.
franek napisał(a):3. Czy można (i czy ma to sens) kupić kasetę 8/9 rzędową ale nie zmieniać od razu manetki tylko powiedzmy po sezonie czy połowie? (czyli używać tylko 7 rzędów?)
możesz kupić kasetę 8 rzędową i manetki 7-dmio biegowe przejdą bo maja tą samo indeksację. Kaseta 9 biegowa już nie zadziała przy tej konfiguracji, trzeba dokupić: manetkę, przerzutkę i łańcuch.
Chyba zaczynam czaić co z czym się je. ;-)
Zostanę przy wymianie samej piasty i kasety( 7 rzędowej) Wymiana manetki teraz chyba nie ma sensu bo w przyszłości chciałbym się pokusić o hamulce tarczowe a co za tym idzie musiałbym znowu wymienić manetkę (jeżeli dobrze to rozumuję). Dopóki wszystko się w miarę kręci nie będę więcej wymieniał. Jak się zacznie sypać zacznę wymieniać ;-)
Dzięki za dotychczasową pomoc.
A może jeszcze ktoś by się wypowiedział coś o takim zestawie?
Piasta chyba taka w miarę
Kasęta raczej z niższej półki
Warto bawić się w taki zestaw?
weź sobie tą piastę ona jest na 4 łożyskach maszynowych
http://allegro.pl/tyl-novatec-nt-d042sb ... 55368.html

tamta co podałeś ma bębenek na kulkach.
gello1 napisał(a):tamta co podałeś ma bębenek na kulkach.
A napiszesz jeszcze po czym to poznałeś? Bo ja widzę jedynie taką różnicę że tu są dwa łożyska a w Twojej cztery? Chyba że takie rzeczy na nosa się już poznaje z czasem? :-D

A i orientujecie się ile kosztuje zaplatanie koła w Lublinie? i gdzie ewentualnie się dać? Chyba sam się nie będę za to zabierał.
franek napisał(a):A i orientujecie się ile kosztuje zaplatanie koła w Lublinie? i gdzie ewentualnie się dać? Chyba sam się nie będę za to zabierał.

+/- 40 zł, odsyłam do google, aby nie robić reklamy ;-)
franek napisał(a):A napiszesz jeszcze po czym to poznałeś? Bo ja widzę jedynie taką różnicę że tu są dwa łożyska a w Twojej cztery? Chyba że takie rzeczy na nosa się już poznaje z czasem?
to się nazywa DOŚWIADCZENIE :mrgreen:

Zaplatanie koło 50zł +- :-D
Jeszcze raz dzięki za podzielenie się DOŚWIADCZENIEM :-D
gello1 napisał(a):[(...)

Zaplatanie koło 50zł +- :-D

Chyba przesadziłeś. Jeszcze nie tak dawno Lucek w TORO robił za 30zł (Zana 62)
Stron: 1 2