Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Zakup fullika
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witojcie!
Przymierzam się do zakupu fullika jednak mam trochę za mało doświadczenia by samemu dobrać odpowiedni sprzęt. Poszukuję czegoś na tyle sztywnego żeby podjeżdżało bez nadmiernego bujania i jednocześnie ładnie wybierało na ścieżkach XC/AM. Ostry DH mnie nie interesuje. Preferuję koła 29 i napęd 10x3. Mam na to 7-8 K.

Mam kilka typów:

Giant Anthem X 29er 3
Kona Hei Hei
Cube AMS 120 Race 29 - mój faworyt ze względu na markę ;P
SCOTT Spark 950 2012


Mam 179 cm wzrostu i 81 kg wagi
Poradźcie co byście wybrali bo juz sam nie wiem.. Undecided
A może macie inne ciekawe typy.
Nie siedzę w temacie fulli i nie wiem za bardzo co ile kosztuje, ale polecam Ci kupić używany rower albo złożyć coś na używanych częściach w dobrym stanie uzupełnionymi nowymi komponentami. Za tę kasę będzie naprawdę fajna bryka. No i warto do niej założyć jakieś kliki Wink
Rozważałem możliwość składania rowerynki ale mam za małą wiedzę na taki krok. Co do używki to masz rację. Szczególnie że to pierwszy full będzie. Zobaczymy, chętnie wsłucham się w inne opinie.
Kliki do fulla? Profanacja! ;p Już kupiłem 5/10 Smile
http://sklepmerida.pl/ - Fulle tam są jak pamiętam Wink
Kiedyś się wczytywałem w fulle i systemy zawieszenia. Chodziło mi o system zawieszenia który przeciwdziałał bujaniu podczas jazdy. Z tego co pamiętam znalazłem 3 systemy:

Brain w Specialized'zie
Equilink w Felt'cie
Maestro w Giant'cie
Serdeczne dzięki!
Canyon ma świetne ramy, gdzie trzeba wycieniowane, gdzie trzeba wzmocnione a przez to lekkie i sztywne, jeżdżę na hardtailu i gdyby nie była minimalnie za duża to byłaby idealna. Jeśli chcesz kupować nowy to warto rozważyć tę markę, ponieważ mają świetne ceny na nowe rowery (tzn nie wiem jak fulle, ale np. jak patrzyłem szosówki to nic się nie umywa).
podejdz do Tora na Zana, znajdą Ci jakiegoś speca z systemem FSR tu masz cos o tym systemiehttp://www.specialized.com/pl/pl/technology/fsr
Spec jest za drogi. Canyon Nerve 7.9 AL 29 prezentuje się super i cena w zasięgu. Ale napęd 2x10! Toż to łydę ze stali trzeba mieć. Ktoś jeździ na takiej konfiguracji? Żeby ją zmienić na 3x10 to musiałbym wymienić tylko przerzutki czy cały napęd?
Stron: 1 2