Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Jakie opony do celów turystycznych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Jak w temacie.
Chcę kupić opony do kół 26", coby nadawały się do celów turystycznych. Nie ukrywam, że jedną z przyczyn poszukiwania nowych opon jest majowy wyjazd do Sandomierza :-P W przyszłości mam nadzieję używać ich na inne tego typu okazje. W związku z tym poszukuję takich, żeby miło, lekko i przyjemnie jechało się po asfalcie, a z drugiej strony nie sprawiały mi zbyt wiele problemów na żwirze i polnych dróżkach.

Co byście polecili?

W tym momencie mam te, które były od razu na rowerze w chwili zakupu, czyli bontrager z przodu 26 x 2,25", z tyłu 26 x 2,20.
Najpopularniejsza opona turystyczna na świecie Arrow Schwalbe Marathon (ale z wkładką kauczukową , a nie kewlarową). Mam takie - przerzuciłem się z opon 2,1 na 1,5 - różnica na asfalcie ogromna.
a może uniwersalne np. Schwalbe Hurricane?
Te marathon wyglądają na ciut łyse, więc byłyby dobre przy założeniach, że nie będzie zjazdów z asfaltu w las, piach itp. W tym kontekście. hurricane tutaj (przynajmniej dla laika i tylko optycznie) wyglądają lepiej.
marathony są świetne, tylko są różne wersje marathonów, jedna bardziej na asfalt, a druga z bieżnikiem po bokach bardziej wystających, gdzie off road nie straszny Wink
poszukaj dobrze Smile
Mówisz o tych marathon plus tour? Bo właśnie teraz takie znalazłam ;-)

Czekam jeszcze na jakieś inne propozycje, będę kupować mniej więcej w połowie kwietnia, więc czasu na zastanowienie jeszcze trochę mam :-)
w tamtym sezonie zmontowałem klientowi takie laczki
CST
Jak je zobaczyłem na kole, to się zakochałem i stwierdziłem, że żonce zmontuje takie, bo ciska do tyrki po mieście i czasem do lasu ze mną Big Grin
Popatrz sobie, koszt nie duży jak pamiętam coś 30-35pln?? jakoś tak
mraugorzata napisał(a):Te marathon wyglądają na ciut łyse

Marathony (Schwalbe) też są różnego przeznaczenia (nawet zimowe).
TUTAJ Masz najnowszy katalog Schwalbe (osobiście też polecam opony tej firmy).
Gdyby były kłopoty z przeglądaniem on-line mogę wysłać wersję PDF.
geax mezcal Smile ... nie zamieniam ich na inne
http://allegro.pl/geax-opona-drut-mezca ... 62698.html
To jeszcze zapytam o geax barro race, bo to akurat w tamtym roku brat sobie założył i nie narzekał (on w zasadzie na nic nie narzeka :roll: więc to raczej nie jest wyznacznikiem). Są droższe od mezcali, ale jeszcze w zasięgu ;-) ).
Jeździł/ jeździ ktoś na nich i powie coś ciekawego?
Stron: 1 2 3 4