Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: HAMULCE TARCZOWE SHIMANO (ZACISKOWE)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam,

Mam pytanko, wymieniam AMOR bo stary już padł, nowy jest dobrej cenie ale bez uchwytu na V Breaki, zaproponowano mi dokupienie tarczy (jest miejsce na piascie do zamontowania) i zamiana na hamulec przedni SHIMANO (zaciskowy). MIałem kiedyś takowe ale to była masakra z regulacja (jakies 5-6 lat temu) teraz zapewniano mnie nowe technologie i jest BAJKA !!! Ktoś może sie wypowiedziec w tym temacie ??? Czy moze dolozyc pare złotówek i pojsc w hydraulike z przodu ???

Dzięki z góry za pomoc.

Pzdr Greg
Nie wiem jak pracuja zaciskowe, ale sam jezdze na hydraulicznych i swietnie spelniaja swoja role, pracuja bardzo plynnie. W przyadku moich RX1 jedynym mankamentem jest bardzo mala przestrzen pomiedzy tarcza i klockami, jak sie okazuje wiekszosc ludzi, ktorzy z nich korzystaja, rowniez na to narzeka i to moze byc jedyny problem z regulacja ( jezeli o taka ci chodzilo ). Natomiast jak dobrze ustawisz raz - w osi - to nie powinno byc wiecej problemow.
Ja bym ewentualnie proponował np.BB5 lub BB7 Avidy. Mechaniczne do tarcz. Mi dobrze służyły. Nie będziesz musial zmieniać klamek. I są bardzo proste w ustawianiu.
Te co Piotrek napisał to bardzo dobre hamulce, szczególnie bb7, ale dokładając niewiele, dostajesz hydrauliczne deore 596 (komplet zacisk przewód klamka) i cieszysz się bezobsługowością,. Ewentualne skracanie przewodu, odpowietrzanie, zmiana klocków jest bajecznie prosta. Ustawienie ich to 30s i po sprawie.
we wtorek odbieram to zobacze co i jak Wink ew zlece zamiane na hydrauliczne Wink a tychże hydraulicznych co proponujecie ? w miare budzetowo of kors Wink
Dziś prawie 30 km zrobione Smile sezon uważam za otwarty, hamulce zaciskowe SHIMANO spisują się rewelacyjnie !!! Jestem w szoku !!! Amorek EPICON też rewelka, tak więc uważam zakupy i odświeżenie bikea za udane Wink Pzdr i polecam Wink
Giggy napisał(a):hamulce zaciskowe SHIMANO spisują się rewelacyjnie

Pewnie duża w tym zasługa klocków hamulcowych.
Zapamiętaj jakie to są bo jak wymienisz kiedyś na gorsze to już może nie być rewelacyjnie :-P
I napisz co ostatecznie kupiłeś... może komuś przydadzą się kiedyś Twoje uwagi.
Przyznam się że nie rozumiem narzekań na hamulce mechaniczne , a cały czas je słyszę , ja posiadam mechaniczny tektro novela i nie miałem z nimi nigdy problemu , a jeśli chodzi o siłę hamowania czy regulację wszystko jak najbardziej OK. , w swoim rowerze też mam epicona , który w tym momencie ma już za sobą trzy sezony i około 7tys. km po błocie , piachu deszczu i upale ( w zimie nie jeżdżę) , jak na razie bez żadnych luzów i odznak zużycia , powietrze trzyma przez cały sezon bez dopompowywania , mógłby być bardziej czuły porównując go do tory kolegi mam wrażenie że działa tak jak by miał cały czas przykręcone tłumienie odbicia , a jest na Maksa odkręcone , ja mam model RLD , w swojej cenie na pewno jest wart zakupu.
piotr73 napisał(a):Przyznam się że nie rozumiem narzekań na hamulce mechaniczne , a cały czas je słyszę
Bo kto raz posmakował jazdy Maybachem ten nie będzie już się zachwycał jazdą pięcioletnim Passacikiem Wink

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSNJPio9RJSHqEvm2GsqRO...j-W-H9bZpA]
Zaciski to SHIMANO BR-m416 i w porównaniu do tego co miałem kilka lat temu to skok o lata świetlne !!! Klocki nie wiem jakie musze dopytać w IR Wink EPICON model RLD Wink
Jednym słowem zakladam takie same na tył Wink Chwilowo nie stać mnie na zmianae manetek, dokupienie nowych i pancerzy dla hydrauliki Wink Pewie dopiero z nowym bike'iem Wink
W sumie ten Yukonik po faceliftingu daje nie rade i to całkiem nieźle !!!

POLECAM !!! Wink
Stron: 1 2