Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Rower do 1200-1500zł - nowy czy używany?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witajcie! Kurz po sandomierskich szlakach dopiero co zdążył opaść, a mnie dopadły niemal egzystencjalne rozterki dotyczące roweru, którego aktualnie używam. W trakcie wyjazdu okazało się, że po raz kolejny w tym roku będę musiała w niego nieco zainwestować, w związku z tym zastanawiam się, czy nie lepiej wymienić prawie 10-letniego Krossa Grand Adventure na lepszy model. I tu pytań kilka.
1) Górski czy crossowy?
2) Nowy czy używany?
3) Na co zwrócić uwagę?
4) Jaki rozmiar ramy powinnam wziąć pod uwagę mając ok 175cm wzrostu przy +/- 60kg wagi? 18?
5) Tu już nie pytanie. Rower ma się nadawać na krótsze i dłuższe ustawki :mrgreen:
Liczę na Waszą fachową pomoc. Pozdrawiam! :-)
1) To już Ty musisz ocenić co Ci się bardziej przyda. Ja polecam górski, bo crossowy to niby taki kompromis, ale jak coś jest do wszystkiego to jest do...
2) Używany, za tę cenę nówka niestety będzie bardzo słaba osprzętowo i ciężka
3) Jak się nie znasz to niech ktoś Ci dopilnuje złożenia albo zakupu. Polecam Centralę Rowerową albo zaufanego znajomego, który poświęci trochę czasu na przeglądanie Allegro
4) 17, max 17,5" dla mtb, cross minimalnie większy
5)
Prezes dobrze radzi, ale coś dodam.
1) przejedź się crossem i górskim, co Ci bardziej pasuje;
2) używany, plus czas na przegladanie i kilka stówek na ewentualne naprawy/wymiany części;
3-5) j.w.

Jak coś wypatrzysz wrzuć linki, forumowiczki i forumowicze na pewno Ci doradzą.
... zwróć uwagę , czy można doczepić bez problemów bagażnik, (jeśli chcesz jeździć z sakwami). Dużo rowerów nie ma mocowań, a później trzeba kombinować,dorabiać. Maj , czerwiec- zła pora na okazję -cenowe. Ale wszystko możliwe.
Powodzenia.
Racja, endriu68, trzeba będzie zwrócić na to uwagę, w końcu nie po to są sakwy, żeby leżeć w szafie. Wypatrzyłam teraz taki: http://allegro.pl/kross-level-a2-26-sli ... 66721.html , co o nim sądzicie?
Jeśli masz do wydania około 1500 zł najlepiej poszukać coś nowego.
Używkę nie kupiłbym wysyłkowo.
A jeśli już to tylko z okolic Lublina żeby pojechać osobiście z kimś znającym się na rzeczy.
Przy używce pojawia się wiele pytań np. czy napęd przyjmie nowy łańcuch?

Odnośnie nowych rowerów szukaj coś z modeli 2010 lub 2011.
Są sporo tańsze.
Wrzucałem już takie rowery w innym poście.
Przykładowy
http://allegro.pl/mega-osprzet-univega- ... 33603.html
Jeśli mogę to dodam coś od siebie :-D

Jeżdżę crossem od 14 lat, wcześniej starym stalowym Wheelerem ( i tak był fajny, zrobiłem nim ok 28 tys. km), a od tego roku składakiem na ramie Accent Nordkapp i nie zamienię go na inny typ roweru. Zastanawiałem się nad mtb, ale jednak bardziej użyteczny jest cross.Po asfalcie, leśnych i polnych drogach jeździ się lekko i przyjemnie, a i w teren też można wjechać, oczywiście nie w jakiś ekstremalny. Jest jeszcze kwestia opon.
Rower składałem z myślą o codziennym przemieszczaniu się jak i o dalszych wyjazdach. Chyba w każdym crossie bez problemu zamontujesz bagażnik.
Także ja polecam crossa.
slonko_k napisał(a):Racja, endriu68, trzeba będzie zwrócić na to uwagę, w końcu nie po to są sakwy, żeby leżeć w szafie. Wypatrzyłam teraz taki: http://allegro.pl/kross-level-a2-26-sli ... 66721.html , co o nim sądzicie?
Za tysiaka z XT i hydrauliką? Coś tu nie gra.
Bigos napisał(a):Za tysiaka z XT i hydrauliką? Coś tu nie gra.
Etam, tylko przerzutka XT, hydrauliki jakieś tanie tektro, poza tym osprzęt słaby. Jakby nie było ten rower to chyba ciekawa opcja, napęd raczej do wymiany (przydałyby się lepsze zdjęcia), ale nawet biorąc to pod uwagę to warto się zastanowić.
Stron: 1 2 3