Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: rower za ok 1000zł
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Dobra, to ja jestem tym "kolega" o ktorym pisal mateusz i kupilem kandsa do jazdy po miescie, i podsumuje tak:

Nigdzie nie da sie kupic roweru na aliwio w takiej cenie, ale geometria ramy to porazka, srodek supportu znajduje sie w takiej odleglosci od kasety, ze szkoda gadac. Ale rower polecam chociaz sam zamierzam zmienic w nim rame.

Podsumowujac kupowac, bo takiego osprzetu w lepszej cenie nie bedzie.
Piotr-ek, muszę Cię rozczarować. Nie kupiłeś roweru na Alivio, kupułeś rower z tylną przerzutką i kasetą Alivio. To duża różnica, bo są jeszcze takie podzespoły jak manetki, przednia przerzutka, korba, piasty itd. I wtedy można mówić, że jest to rower na danej grupie osprzętu. Naciąłeś się na tani (dosłownie) chwyt marketingowy, stosowany powszechnie przez sprzedawców...
KermitOZ napisał(a):Piotr-ek, muszę Cię rozczarować. Nie kupiłeś roweru na Alivio, kupułeś rower z tylną przerzutką i kasetą Alivio. To duża różnica, bo są jeszcze takie podzespoły jak manetki, przednia przerzutka, korba, piasty itd. I wtedy można mówić, że jest to rower na danej grupie osprzętu. Naciąłeś się na tani (dosłownie) chwyt marketingowy, stosowany powszechnie przez sprzedawców...
Akurat tutaj się Grzesiek niestety mylisz - bo sądząc po oznaczeniach i po tym jak widziałem ten rower to z grupy Alivio są: manetki, przednia przerzutka, tylna przerzutka, łańcuch i kaseta. Co oznacza że do pełnej grupy Alivio brakuje tylko korby, piast i hamulców - zresztą prócz korby różnice w osprzęcie na tym poziomie nie są bardzo widoczne (korba jest z grupy Altus, a piasty też są z Shimano - tyle że nie widać jaka grupa). ;-).
matlublin1996 napisał(a):do pełnej grupy Alivio brakuje tylko korby, piast i hamulców
Niezłe tylko. No ja tam nie wspomniałem jeszcze np. o obręczach, a to też ważne (chociaż w tym przypadku nie wiem czy są Alivio, ale te, co są w tym rowerze to lipa Tongue).

matlublin1996 napisał(a):piasty też są z Shimano - tyle że nie widać jaka grupa
Maluch to też Fiat Wink
a jaka rama na 180 wzrostu? 18' czy 19'
o jakim modelu roweru piszesz ? bo w Kands 18 nie ma ..
marcintri napisał(a):a jaka rama na 180 wzrostu? 18' czy 19'

Ja mam 182cm i wybrałem 19" - pasuje jak ulał.
Złóż sobie ostre lepiej: http://youtu.be/qR8b9LV-yeo
kupiłem kandsa. po wyregulowaniu przerzutek wszytsko działa bez zarzutu. idealny do dojazdu do pracy i poruszania się po mieście. dzięki za pomoc!
Stron: 1 2