Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Nadzieja dla PKP
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Tak w ramach rozwinięcia wątku...
Ostatnio dużo podróżowałem z rowerem na trasie Wawa-Lublin-Wawa.
Moje spostrzeżenia były pozytywne (poza przypadkiem gdy Pani w Warszwie Zach. nie chciała mi sprzedać w kasie biletu na pociąg TLK, bo rzekomo nie było już miejscówek na rower i musiałem nabyć u konduktora z dopłatą... problem w tym, że z rowerem poza mną nikt nie jechał) do poprzedniej niedzieli.

Jak zwykle wybrałem Inter Regio z Lublina do Poznania, bo jest tańszy i mogę kupić bilet w pociągu Świdnik-Lublin pół godziny wcześniej. Poza tym ma wagony klimatyzowane i nowy wagon rowerowy (co prawda wieszaki zbliżają się do rezonansu, ale jakoś to się trzyma). Właściwie to miał...
Ostatniej niedzieli dowiedziałem się że z okazji wakacji, pociąg jeździ ze zwykłymi wagonami, bez wagonu rowerowego.
Zarządzający uznali że klima czy wagon rowerowy w wakacje się nie przyda, dlatego z 15 osób z rowerami zajmowało przejścia w kilku wagonach, blokując drzwi itd. Nie ma to jak logika kolei.
w ramach wątku ostatnio dwa razy jechałem inter regio i uważam, że cena 7zl na sztukę roweru to zdeka za dużo
pamiętam jak sie płacilo 4,5zl, niezależnie od długości trasy, były akcje ze za 1zl a podobno i za free jakiś przewoźnik robił
za dwa rowery w obie strony sporo tego wychodzi, chyba jeszcze raz spróbuje wepchnąć dwa rowery do samochodu
no to popłynęli w PR-ach Confusedhock: Jeszcze w ubiegłym roku było 5,5 zł. Chociaż i tak wciąż jest mniej niż w IC, ale marne to pocieszenie
mak napisał(a):a podobno i za free jakiś przewoźnik robił
Od 27 kwietnia do 30 września 2013 r. Spółka „Koleje Mazowieckie-KM” wprowadza ofertę „nieodpłatny przewóz roweru”
Mnie się wydaje ze przy dłuższych trasach te 6 z hakiem (PR) i 9 z hakiem (TLK) to na dłuższą metę nie tak dużo. Rower zajmuje jednak więcej miejsca niż pasażer, a przy dłuższej trasie to wychodzi mniej niż 1/5 ceny biletu. Słabo jest na krótkich trasach gdzie przewiezienie roweru wychodzi np 3x tyle ile za nas samych.
Stron: 1 2