Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Zapieklone korby i wolnobieg.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Siemka! Chcę odkręcić a raczej zdjąć korby na kwadrat z ośki suportu. Klucz do ściągania mam ale , właśnie , rower stał z 5 lat i korba od strony przeciwnej od napędu ma przerdzewialy gwint i jak wkręciłem ściągacz to mi wypad razem z rdzą która była kiedyś gwintem a korba z napędem jest baaaaardzo mocno zapieklona jutro podejście z WD-40. a drugi mankament to zdjęcie wolnobiegu z piasty. Skurczybyk się zaprał i ni huhu go ściągnąć klucz mam do demontażu. Boję się ze przy mocniejszym szarpaniu scentruje koło czy coś.
Więc mam prośbę o jakieś sposoby na te dziadostwa żeby to odkręcić żadne piłowanie suportu nie wchodzi w grę. Proszę o rady !! Smile
POzdrawiam Sylwester
ciężko będzie teraz zdjąć korbę. Zostaje tylko cięcie. Co do wolnobiegu to są dwa sposoby:

1. montujesz klucz w imadle i odkręcasz kręcąc kołem,
2. klucz do wolnobiegu na to klucz 24 i długa rurka i musi się odkręcić
Spróbuje jutro z tym powalczyć. W sumie racja dłuższa dźwignia powinna dać rade mam gdzieś stara kierownice Smile A co do suportu to nie chce go ciąć bo bym tylko korby zamienił a że mam stary suport to tylko może wianuszki zmienię , bo pewnie się rozleci jak użyję siły. No zobaczę jutro. A i mam pytanie czym budową się różni wolnobieg 7 od 6 po za jedną zębatka więcej, tzn bardziej o budowę wewnętrzną mi chodzi.
Walczak94 napisał(a):pytanie czym budową się różni wolnobieg 7 od 6 po za jedną zębatka więcej, tzn bardziej o budowę wewnętrzną mi chodzi.
mechanizm zapadkowy jest taki sam w obu wolnobiegach
Wolnobieg łatwo poszedł za pomoca rurki i nasadki.Gelo dziekuję za radę a korby po chwili stukania i obtukiwania spadły, nic nie uszkodzone korby nie poobijany, wianuszki suportu całe.Suport wyczyszczony nasmarowany towotem chodzi ładnie płynnie.Wink Teraz kolej na reaktywacje wolnobiegu z dwóch trzeba zrobić jeden. Bo w 7 rzędowym zepsuł się mechanizm zapadkowy ani nie trykocze ani nie blokuje, a dawca jest 6 rz więc powinno dac radę Wink