Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Pomoc w doborze parametrów osprzętu (Napęd)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
mariobiker napisał(a):
ANDERE napisał(a):Czy ja w swoim temacie pytałem się czy moje manetki będą dobre do napędu ?
... Więc nie wiem dlaczego poruszasz ten temat, manetka jest standardowa więc nie powinno być problemów ,a jeżeli będą to będę się martwił później.

W tej chwili moim problemem są korby i łańcuch a manetki to już będzie kosmetyka.
Manetki to nie jest kosmetyka :!: Budując napęd w rowerze używamy manetek i przerzutek tej samej marki (shimano lub sram), dopiero wtedy mamy pewność że wszystko będzie działać jak należy. Jeśli o tym nie wiesz to nie strzelaj focha jak Cię inni o tym informują. Natomiast korba, kaseta i łańcuch dobieramy wedle gustu i zasobności portfela, pamiętając aby wszystkie te części należały do tej samej grupy (8rz., 9rz., itd.)

OK. rozumiem teraz co miałeś na myśli , BTW dlaczego nie powinno się mieszać shimano ze sram'em przecież przy osprzęcie który mam 99% rzeczy jest jeszcze standardowa bez udziwnień fabrycznych, tak więc myślę ze manetki powinny dać radę do tego osprzętu a jak nie dadzą rady to na allegro powędrują (tanio kupiłem tanio sprzedam Smile)

PS. proponuje pozostawić temat manetek na potem Smile, jeszcze do tego wrócę .
Manetki Shimano nie są kompatybilne ze Sramem, chyba, że Gripshifty Srama z przednią przerzutką Shimano, albo specjalne gripshyfty Srama dedykowane do Shimano (Sram Attack i jeszcze jakieś, te z kolei nie współpracują z przerzutkami Srama). Sram ma system 1:1 (1mm linki wyciągnięty na manetce to 1mm linki na przerzutce, w Shimano jest 2:1, a w nowszym jakoś pośrednio). To tak z grubsza. A już tak na marginesie to Sram jest lepszy od Shimano, kto jeździł na Sramie ten wie, kto nie jeździ niech pojeździ Wink Amen.
KermitOZ napisał(a):Manetki Shimano nie są kompatybilne ze Sramem, chyba, że Gripshifty Srama z przednią przerzutką Shimano, albo specjalne gripshyfty Srama dedykowane do Shimano (Sram Attack i jeszcze jakieś, te z kolei nie współpracują z przerzutkami Srama). Sram ma system 1:1 (1mm linki wyciągnięty na manetce to 1mm linki na przerzutce, w Shimano jest 2:1, a w nowszym jakoś pośrednio). To tak z grubsza. A już tak na marginesie to Sram jest lepszy od Shimano, kto jeździł na Sramie ten wie, kto nie jeździ niech pojeździ Wink Amen.

Sram jest ok, a o tym wiem Wink ,ale w moim przypadku trochę los zadecydował (tanio kupiłem przerzutki Big Grin). Chciałem sram'a ale wyszło jak wyszło Smile teraz pozostaje pytanie jakie korby kupić Smile ?
Stron: 1 2