Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Pomoc w doborze parametrów osprzętu (Napęd)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam, składam rower i niewiele mi już brakuje Smile , ale jednak brakuje. Chodzi mi o to jakie korby kupić , jakiej długości i do tego jaki suport i jakiej długości ma mieć oś? w ramie jak ją kupiłem był założony suport ,który miał oś o długości 120mm (mufa 68mm). i tu moje pytanie jaki zestaw kupić (suport i korby) bo jak patrzyłem na allegro to zawsze oś suportu jest krótsza, a chciał bym żeby to wszystko działało. Czy da rade coś znaleźć za jakieś 150 zł ?

Reszta osprzętu:
przerzutki:
Przód: DEORE FD-510
Tył: DEORE RD-M591
Kaseta : shimano cs-m737
Łańcucha jeszcze brak Wink



ps. mam 180 cm wzrostu więc korby o długości 175 mm powinny być ok ?

Pozdrawiam Andrzej
Suport dobiera się pod kupiona korbę. Łańcucha jeszcze nie masz.. a jaką masz kasetę? Korbę/suport chcesz na kwadrat czy octalink?
kaseta shimano cs-m737 , co do korby obojętne czy będzie kwadrat czy octalink zależy od ceny. co do łańcucha to musi być z grupy deore czy mogę kupić coś tańszego. np. HG-40

PS. co można o tym powiedzieć , warte swoich pieniędzy ? http://allegro.pl/korba-truvativ-ruktio ... 46572.html
ANDERE napisał(a):Kaseta : shimano cs-m737
Jeśli już posiadasz kasetę 8-rzedową to do niej musisz dobrać łańcuch. Może to być HG-40, Hg-50. A korba może być na przykład ALIVIO FC-M410-8. Napisz jeszcze jakie masz manetki ?
i czy jeździsz po mieście/terenie/tylko dystans? od tego zależy ilość zębów na korbie, ja jeżdżę głównie miasto lub dystans (teren wcale) i mam przy swoim MTB 39/52 do tego kaseta HG-41 i właśnie łańcuch HG-40 i wszystko ładnie cyka. Ale zmieniam niedługo korbę na 3-zębatkową i daje największy blat 48z.
ANDERE napisał(a):PS. co można o tym powiedzieć , warte swoich pieniędzy ? http://allegro.pl/korba-t...3303646572.html

Moim zdaniem dobry wybór w tych pieniądzach, jeśli chodzi o korbę.
Octalink to najlepsze rozwiązanie w miarę trwałe i sztywne.

Jeśli zamierzasz jeździć w zimie oraz chcesz żeby napęd długo Ci posłużył, zainwestuj w łańcuch. Weź coś z wyższej pułki, ponieważ to część newralgiczna.

Z dużym dystansem podchodzę do łańcuchów hg-40 i hg-50.
Jeździłem sporo na tym i po 500-700 km potrafią się krytycznie wyciągnąć.
Polecam hg-91 ewentualnie Sram 870 lub Wippermann 808.

Wippermann jest cały niklowany i nie pordzewieje, hg-91 ma niklowane tylko zewnętrzne ogniwa oraz jest trochę szerszy, co daje cień szans na jego dłuższą trwałość.
mariobiker napisał(a):Jeśli już posiadasz kasetę 8-rzedową to do niej musisz dobrać łańcuch. Może to być HG-40, Hg-50. A korba może być na przykład ALIVIO FC-M410-8. Napisz jeszcze jakie masz manetki ?

Moje manetkito sram X4

suchy napisał(a):Jeśli zamierzasz jeździć w zimie oraz chcesz żeby napęd długo Ci posłużył, zainwestuj w łańcuch. Weź coś z wyższej pułki, ponieważ to część newralgiczna.

Zima odpada szkoda mi stawów Smile

ps. Co do stylu jazdy raczej mieszany z przewagą asfaltu i szutrów, wycieczki do 100 km dziennie. Więc myślę że standardowe 44-32-22T wystarczy. Jeżeli chodzi o łańcuch to kupie sram'a.

ps. tylko nurtuje mnie jedna rzecz czy te korby nie będą trochę za słabe ? (KORBA TRUVATIV RUKTION DH) i gdzie szukać jaki suport, o jakich długościach osi dobrać ?
ANDERE napisał(a):Moje manetkito sram X4
ANDERE napisał(a):przerzutki:
Przód: DEORE FD-510
Tył: DEORE RD-M591
Teraz pytanie jak będzie współpracować shinano ze sramem :?:
mariobiker napisał(a):
ANDERE napisał(a):Moje manetkito sram X4
ANDERE napisał(a):przerzutki:
Przód: DEORE FD-510
Tył: DEORE RD-M591
Teraz pytanie jak będzie współpracować shinano ze sramem :?:

Czy ja w swoim temacie pytałem się czy moje manetki będą dobre do napędu ?
... Więc nie wiem dlaczego poruszasz ten temat, manetka jest standardowa więc nie powinno być problemów ,a jeżeli będą to będę się martwił później.

W tej chwili moim problemem są korby i łańcuch a manetki to już będzie kosmetyka.
(w razie wojny mam manetki deore z gianta więc będę mógł sobie podmienić)
ANDERE napisał(a):Czy ja w swoim temacie pytałem się czy moje manetki będą dobre do napędu ?
... Więc nie wiem dlaczego poruszasz ten temat, manetka jest standardowa więc nie powinno być problemów ,a jeżeli będą to będę się martwił później.

W tej chwili moim problemem są korby i łańcuch a manetki to już będzie kosmetyka.
Manetki to nie jest kosmetyka :!: Budując napęd w rowerze używamy manetek i przerzutek tej samej marki (shimano lub sram), dopiero wtedy mamy pewność że wszystko będzie działać jak należy. Jeśli o tym nie wiesz to nie strzelaj focha jak Cię inni o tym informują. Natomiast korba, kaseta i łańcuch dobieramy wedle gustu i zasobności portfela, pamiętając aby wszystkie te części należały do tej samej grupy (8rz., 9rz., itd.)
Stron: 1 2