Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Dziwne dźwięki z okolic korby
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Jak w temacie - ostatnio wydaje mi się, że coraz częściej - podczas normalnego pedałowania nagle słychać stuk w okolicach korby jakbym uderzył w coś korbą. Ma ktoś pomysł co to może być? Czasem podczas takiego stuku czuję lekkie zblokowanie korby...
Łożyska... Smile
zdejmij korby i zobacz jak pracuje suport - jeśli masz narzędzia (ściągacz) i wiesz jak to zrobić, jaki rodzaj suportu masz? giga-pipe, hollowtech(2) (SHIMANO, TRUVATIV) etc.? W 99% masz suport do wymiany, ale nie obawiaj się - od 20 pln kupisz najtańszy, coś sensownego już za około 80.
niestety nie znam się na tym kompletnie i nie mam tego narzędzia do zdejmowania korby, pamiętam, że jak w poprzednim rowerze brałem się za suport to i tak wszystko skończyło się w serwisie - więc we wtorek rower powędruje do serwisu Undecided
Dzięki za odpowiedzi!
jakbyś chciał mogę na to rzucić okiem - mam trochę sprzętu. dostepny jestem w poniedziałek - os. botanik
Miałbym prośbę; jak już dojdziecie, co to konkretnie, rzućcie tutaj ze dwa słowa wyjaśnienia - ten sam problem wyskoczył w rowerze dziewczyny Undecided . Czasem się zastanawiam, z czego robi się te nowe rowery.
w ostatnich dniach nasiliły się stuki z okolic korby, chyba nawet zaczęło lekko trzeszczeć - oddałem rower do serwisu. dziś odebrałem rower z serwisu (gwarancyjnego - okazało się że jeszcze obejmuje), podobno z suportem było wszystko ok tylko mostki były ponoć niedokręcone. Po przejechaniu około 1,5 km znów usłyszałem znajomy stuk Cry
w przyszłym tygodniu chyba odwiedzę jakiś serwis na wymianę suportu...
mostki? jakie mostki - chyba w serwisie Ci naściemniali. Jeśli już, to albo miski, albo kontra, ew. śruby mocujące korby... skoro coś się odkręca, to albo za słabo przykręcone, albo proponuję taki patent, że malujesz (nawet lakier do paznokci się nadaje :mrgreen: ) gwint feralnej zakrętki etc. Niby ma pomagać ściślej siedzieć. Słyszałem też o takich cudach jak klej do gwintów :-)
no właśnie nie wiem czy ja coś źle usłyszałem czy oni ściemniali, zakładam że mój słuch jest nie najlepszy ;-) potestuję, zobaczę co będzie dalej...
U mnie też coś stukało, przy mocnym zapieraniu się o pedały. Wyjąłem korby i nasmarowałem oś, ale nie pomogło. Przyszło mi do głowy, żeby nasmarować pedały (kupione kilka miesięcy temu). Posłużyłem się WD40, psiknąłem zdrowo i jak ręką odjął, stukanie ustało. Może u Ciebie też nie w korbie tkwi przyczyna.
Stron: 1 2