Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Zmiana koloru ramy - malowanie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Czy wie ktoś gdzie w Lublinie można profesjonalnie pomalować ramę? Czy można pomalować we wzory? Jaka cena?
Dziękuję z góry za odpowiedzi.
przed dwoma miesiącami przerabiałem ten temat... na koniec pomalowałem sobie sam.
nie licz na tanie koszty malowania - niektórzy mi podawali ceny sięgające nawet 450 pln!!!
Trochę zależy od tego jaka rama (stal/alu) oraz czy była już pomalowana wcześniej, czy nie (golas). Cena szybko rośnie od rodzaju lakieru jaki chcesz (metalik) lub jeśli chcesz ją pomalować metodą proszkową.

Ja miałem ramę alu, golasa, ale już potlenkowaną. Koszt malowania, to wyłącznie koszt farby, czyli jakieś 60 pln (podkład, baza met., lakier bezb. + utwardzacze i rozpuszczalniki). Druga sprawa, że dysponuję dość dobrym pistoletem. Nie wygrzewałem jej w piecu w celu utwardzenia lakieru i ten jest dość miękki, ale z drugiej strony wiele nim nie jest jeżdżone (50km/tydz).

Należy zwrócić uwagę czy po pomalowaniu wygrzewanie nie popsuje właściwości materiału ramy. Może ktoś się lepiej orientuje?

Zapomniałem dodać - interesował mnie jednolity kolor, bez wzorów :-)
wszystko byle nie malować samemu. chciałbym żeby ktoś zrobił mi to w miarę profesjonalnie. Myślałem o cenach 100(za jednolity kolor) do 150zł (za wzory).
Mam ramę aluminiową, już pomalowaną (kupiony w decathlonie rockrider). Mógłbyś podać jakiś kontakt gdzieś w lublinie (podzwoniłbym popytał... może jakaś stronka?)
Dzięki wielkie w każdym razie.
Jak pójdziesz do Pawła do Centrali Rowerowej na Graniczną to on Ci powie gdzie pomalować (on do Świdnika gdzieś wozi ramy do malowania). Wychodzi chyba mniej niż 50 zł.

pOZBig Grinrower
Grzesiek
Paweł malował ramy na jednoliy kolor (gloss), ale mimo wszystko warto zapytać
jak mi pomalowali proszkowo, ciut fatalnie, w pimstalu (gdzie to niby cała WWa maluje) to mi Jacek z Toro-Bikes powiedział że w Konopnicy jakiś koleś jest co fajnie robi, nie znam dokładnego adresu, gdzieś ponoć obok szrotu. Maluje lakierem samochodowym zdaje się i pokrywa to miękkim bezbarwnym żeby nie obijał się. Przy następnym ewentualnym malowaniu myślę że skorzystam, mam blisko od domu
telefon do kolesia który maluje ramy w Świdniku:
506 191 286

tylko trzeba się z nim umówić no i on może pomalować na kolory, które ma dostępne aktualnie u siebie więc give a try... aha - za pomalowanie bierze zaledwie 30 pln

Pozdrawiam!
G.
OK, dziękuję wszystkim za zainteresowanie.
Reaktywacja tematu :/ Wszystko to samo tylko mam inną ramę, wtedy nie zdecydowałem się na malowanie.
Rama - full i karbonowe widełki z tyłu :/ nie można malować proszkowo, bo się karbon uszkodzi, zostaje jedynie zwykły pistolet. Piaskowanie też odradzają w zakładach - stosuje się tylko żeby usunąć rdzę, tak to można tylko zaszkodzić.
Dzwoniłem do kilku lakierni, wszyscy chcą 200zł za czarny lakier i szlifowanie i pomalowanie.

Mówiliście coś nawet o 30zł. Dzwoniłem do tego gościa w świdniku, on tylko piaskuje.
w Toro Bikes - luzik, pomalujemy, ale piaskujesz na własną rękę, bo nie oddamy do piaskowania fulla na własne ryzyko
w Centrali rowerowej też nie - tylko proszkowo

POMÓŻCIE
Pół starego samochodu (opel astra f) sam pomalowałem bo za jedną część lakiernicy życzą sobie w lublinie od 200 do 350 :roll:
Dlatego pewnie chcą 200zł za rower bo to jedna część ;]
Na Krochmalnej jest sklep z lakierami samochodowymi gdzie 100ml kosztuje około 20zł, do tego bezbarwny lakier by wyszedł metalik też około 20zł.
Farbę robią na miejscu na taki kolor jaki sobie życzysz. Wciskają też w puszki w sprayu.

Jak nie masz dwóch lewych rąk dasz redę zrobić samemu, bo to prostsze niż się wydaje.
Trzeba "tylko" zedrzeć starą farbę najlepiej papier ścierny jak niema rdzy, odtłuścić, dać podkład poczekać aż wyschnie, nanieść lakier ile tam chcemy warstw i na koniec bezbarwnym.
Stron: 1 2 3