Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: unibike ankieta
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Czesc. Jakie macie doswiadczenia z marka unibike? Jestem zainteresowany modelem expedition ale sprzedawca z toro na zana mowil ze ramy pekaja. Inna sprawa rozmiar ramy. Jest tylko 19" i 21" . U mnie by pasowal 20". Lepiej wziac mniejszy czy wiekszy? Potrzebuje pilnej porady, moze jeszcze dzisiaj go bede bral.

Mieszacie mi w głowie, mieszacie. Dlatego załatwimy to ankietą.
Tu masz geometrię ramy http://www.unibike.pl/expeditiongts.html , nie podałeś żadnych danych, jaki masz wzrost, 170 cm czy może bliżej 190 cm :-D ? . Jak jest 19 i 21 na miejscu to wsiadaj i testuj. Trochę ciężki ten rower 17,3 kg Undecided , nie rozważałeś coś lżejszego, typu kross evado ? Nie znam twoich preferencji więc to taka luźna sugestia.
Ja jeździłem jakiś czas na UNIBIKE Trawers z ramą 19, ale tylko dlatego, że w momencie zakupu nie było innej i odczuwałem, że jest za mała. Wzrost 184 cm. Niestety wadą tych rowerów jest waga, ale wynika to też z tego, ze jest pełny osprzęt (bagażnik, błotniki) Mateusz, przy swojej wadze nie musisz bać się o pękające ramy :-D . I tak jak Marcin radził, jeżeli są w sklepie dwa rozmiary to po prostu się przymierz.
Jak ostatnio się mierzyłem (z rok temu) to miałem 178cm. Oglądałem wczoraj te rowery w wersji 19" i 21" z tym że bez pedałów siadałem więc trochę trudno porównać. Mam trochę inną ,,geometrię" niż normalny człowiek. Mam tu na myśli dość długie nogi. Jak mierzyłem 19 to wydawał się trochę za mały (na stojąco do ramy brakowało ok 5-7cm), z kolei w 21" brakowało prawidłowego 1-2cm (mniej więcej) z tym że wtedy musiałem siodełko podnieść żeby noga (pięta na wysokości pedału) była wyprostowana w najniższym położeniu ramiona korby (mam nadzieję że wiecie o co chodzi). Pedały można u nich przykręcić i zrobić test ale tylko jak się już zdecyduję na zakup. Takie cwaniaki.
Boję się że 19" po dłuższej jeździe okaże się za mała. Chyba jednak 21" będzie w porządku bo mierzyłem geometrię mojej aktualnej ramy (12-letni rower Confusedhock: ) i np. długość rury podsiodłowej mam ok 500mm ;-)

Słyszeliście o takim micie że na rowerze o zbyt dużej ramie mogą być problemy przy wjeździe na spore podjazdy? Czy to bujda na resorach?

Jeśli chodzi o rower to potrzebuję takiego pożeracza kilometrów. Będę nim jeździł tylko ubitymi ścieżkami (drogi krajowe, wojewódzkie, boczne lepszej klasy, ewentualnie szuter- też lepszy). Taki sprzęt do długich (nawet do 14h dziennie) wypraw kilkudniowych. Dlatego zdecydowałem się na ten model. Ludzie go chwalą jeśli chodzi o turystykę rowerową. Mój stary rowerek będzie za to na terenowe ustawki Jurka S :-D .

jeśli chodzi o pękanie ramy to czytałem historię gościa któremu taka rama pękła koło siodełka z tym że on ważył 95kg :-| (sama nośność opony to 100kg w tym modelu), ja ważę jakieś 30 mniej i chudnę (przez ciągłe pożeranie kilometrów) więc może nie będzie problemu.

Edit: teraz mam 179cm i 23 lata więc mogę jeszcze podrosnąć.
Ja mam Krossa Evado, rama 19" i jak się przejechałem twoim rowerem to wydał mi się dużo mniejszy (tzn twój jest dużo mniejszy). Mam 180 cm wzrostu i jak zajrzałem do sklepu robić przymiarkę do hexagona, od razu stwierdzili że 21" będzie za duże, więc nie bałbym się tak tej 19" - u mnie się sprawdza, choć też miałem obawy.

A co do mitu - na logikę to na większej ramie masz wyżej środek ciężkości, więc łatwiej fiknąć koziołka.
rob006 napisał(a):Ja mam Krossa Evado, rama 19" i jak się przejechałem twoim rowerem to wydał mi się dużo mniejszy (tzn twój jest dużo mniejszy). Mam 180 cm wzrostu i jak zajrzałem do sklepu robić przymiarkę do hexagona, od razu stwierdzili że 21" będzie za duże, więc nie bałbym się tak tej 19" - u mnie się sprawdza, choć też miałem obawy.

A co do mitu - na logikę to na większej ramie masz wyżej środek ciężkości, więc łatwiej fiknąć koziołka.

No to jest ten właśnie blues trudnego życia. Mój rower to ATB zrobiony pod trekking ale rama z atb. Rura podsiodłowa 500mm. W rozmiarówce Krossa wychodzi mi że wg. długości nogawki pasuje 21" a we wzroście jakieś 20". Tego roweru pod 20 nie robią. I teraz pytanie. Jeżeli stary rower mam jakieś 19 cali to czy jak wezmę 19 to po odpowiedniej regulacji nie będzie za mały. Powiecie że to trzeba na żywo sprawdzić. Jak siadałem na nim wczoraj to ta 19 nie wydawała mi się odpowiednia a 21 była troszeczkę za duża (ciut ciut tak jakby pasowała dla mnie rama 20,5" choć takich nie ma) ale znowu mam obawy że na tej 21" się wykopyrtnę pod górkę. Bo na prostej jest możliwie wygodna i wogule. Rower wydaje się dużżży ale jakoś lepiej się na nim czułem niż na 19". W tej 19 musieliśmy znacznie podnieść siodełko żeby pozycja pedałowania nie była męcząca a w tym 21" zaledwie o centymetr dwa. Nie wiem o co biega może ja mam krzywe nogi. W każdym razie mieliśmy wczoraj małą burzę mózgów pod sklepem.

Może tak. Z tabel krossa http://www.kross.pl/pl/poradnik/dobor-ramy mam tak : długość całkowita 179cm, nogawka od wewnątrz 87cm. I wychodzi 20/21. Wszystko przez długie nogi. Trzeba codziennie trochę trzeć tarką może w rok skrócę do tych 19 cali.
Przymierz się, tabele dużo podpowiedzą ale... Wielkość ramy to nie tylko długość rury podsiodłowej, a regulacja to nie tylko wysokość siodełko. Siodełko w pewnym zakresie można przesunąć przód/tył i widzę, że w rowerze nad którym się zastanawiasz jest regulowany mostek, wysokość rury sterowej też ma znaczenie. Kierownica i jej gięcie też są nie bez znaczenia.
Lech napisał(a):Siodełko w pewnym zakresie można przesunąć przód/tył
Tak, w zależności od długości nogi, ale na pewno nie po to, żeby skrócić/wydłużyć pozycję na rowerze, bo to nie służy do tego Smile
KermitOZ napisał(a):
Lech napisał(a):Siodełko w pewnym zakresie można przesunąć przód/tył
Tak, w zależności od długości nogi, ale na pewno nie po to, żeby skrócić/wydłużyć pozycję na rowerze, bo to nie służy do tego Smile
Zgoda, wpłynie to jednak na pozycję (jeśli przy zmianie tego nie zmienimy innych parametrów).
Nie sądzę jednak, że takie ustawienia były sprawdzane, skoro sprzedawca nie miał nawet ochoty przykręcić pedałów Undecided
mateush2007 napisał(a):Słyszeliście o takim micie że na rowerze o zbyt dużej ramie mogą być problemy przy wjeździe na spore podjazdy? Czy to bujda na resorach?
177 cm wzrostu a rama 21,5" i jest git od ośmiu sezonów.
Stron: 1 2 3 4