Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: 15.08.2013, godz. 10.30, Związkowa/Spółdz. Pracy - Firlej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Szef pokrzyżował mi plany poprzez nieudzielenie urlopu na piątek :evil: (mam tylko nadzieję, że nie przyjdzie mu do głowy, aby jeszcze bardziej je pokrzyżować) i w związku z tym w czwartek najprawdopodobniej jestem w Lublinie. A ponieważ pogoda podobno ma być całkiem dobra, to mam zamiar wybrać się na jakąś rowerową rekreację - wybór padł na kierunek Firlej.

Trasa z grubsza to będzie coś takiego: asfaltem w okolice Jawidza, tam przeskakujemy na drugi brzeg Wieprza i jedziemy w kierunku: Czerniejów - Serniki - Chlewiska - tu będzie trochę dróg gruntowych. Dalej asfaltem Pałecznica -Tarło - Górka Lubartowska - Leszkowice. W Leszkowicach z powrotem na drugą stronę Wieprza i kawałek drogami gruntowymi do Przypisówki, a później asfaltem do Firleja. W Firleju możliwe krótkie plażowanie itp - ja osobiście raczej nie przepadam za takim wypoczynkiem, zwłaszcza, że pewnie będzie trochę ludzi, ale jak będą chętni, to się dostosuję i chwilę zaczekam - byle nie za długo :-) Powrót z Firleja najprawdopodobniej przez Kozłówkę. Tu wyrysowane w uproszczeniu: część 1 oraz część 2 - w dwóch częściach bo Google nie uznaje mostu w Leszkowicach :-)

Całość to około 100km, z czego ok. 10-12km to drogi gruntowe o nieznanej mi jakości, ale myślę, że nie powinno być większych problemów z przejezdnością. Reszta trasy to asfalty.
Tempo pielgrzymkowe, godzina powrotu - myślę, że do godziny 19 powinniśmy się spokojnie wyrobić.

Przypominam jeszcze o jednej ważnej sprawie - czwartek to dzień świąteczny, więc na wszelki wypadek warto zabrać ze sobą większy zapas wody i czegoś do zjedzenia. Wprawdzie po południu sklepy na wioskach powinny być raczej pootwierane, ale lepiej dmuchać na zimne.

Miejsce startu - skrzyżowanie Związkowa/ Spółdzielczości Pracy - a konkretnie przystanek MPK po północno-zachodniej stronie skrzyżowania. Godzina wyjazdu - wstępnie planuję 10.30, niewielkie przesunięcia (+/- 30min) są oczywiście do negocjacji. Większych przesunięć nie planuję - na wcześniejszą godzinę z uwagi na fakt, że jest to dzień świąteczny, a na późniejszą - z uwagi na fakt, żeby wrócić za dnia, nawet jakby ewentualne plażowanie miało się przedłużyć.

Jeśli ktoś ma ochotę - zapraszam.
Krótka relacja z bardzo rekreacyjnego wyjazdu :-) Ponieważ na starcie stawiłem się tylko ja, uznałem, że mogę sobie nieco zmienić plany i trasę wymyślać na bieżąco. No i pojechałem coś takiego: Lublin - Ciecierzyn - Baszki - Leonów - Niemce - Rokitno - Jawidz - Zawieprzyce - Czerniejów - Serniki - Łucka - Majdan Kozłowiecki - Lasy Kozłowieckie - Nowy Staw - Pólko - Dys - Jakubowice - Lublin - w sumie z dojazdami ok. 95km. Na zmianę trochę asfaltu, trochę dróg polnych i leśnych - raz nawet droga się skończyła, trochę nowych ścieżek odkrytych. Szczególnie polecam odcinek Zawieprzyce - Czerniejów - Serniki - cisza, spokój, ładne widoki, Wieprz cały czas w pobliżu - czego można chcieć więcej :-) Miało być tempo pielgrzymkowe, a wyszło bardzo kfiatowe - z podziwianiem widoków, zdjęciami, popasami nad rzeką - średnia niecałe 16km/h i kilka zdjęć/km :-) W drodze powrotnej już na Kraśnickich minąłem Paula67, a do domu dotarłem ok. 18:30. Podsumowując - takiej rekreacji chyba było mi trzeba - cytując klasyka - jestem cały zadowolony :-)

Trochę zdjęć: https://picasaweb.google.com/1154095298 ... qfK5pTqUg#
Bardzo ładnie,
rekreacja pełną facjatą, wyślij koniecznie Jurkowi na priva, na wypadek gdyby tu nie zajrzał - niech bierze z Ciebie przykład :!:
Bart napisał(a):Bardzo ładnie,
rekreacja pełną facjatą, wyślij koniecznie Jurkowi na priva, na wypadek gdyby tu nie zajrzał - niech bierze z Ciebie przykład :!:

Bart, ja tu zajrzałem bo ucieszyłem się, że w końcu na jakąś rekreację się wybrałeś :-D . No cóż, może następnym razem. :-(
Damianie, jeżeli mówisz o tym odcinku terenowym to jak najbardziej znamy. Jeździmy tam zawsze w ramach "Nadwieprzańskich klimatów"
https://picasaweb.google.com/1038665338 ... 3218824946
czy tutaj
https://picasaweb.google.com/Jerzy.Stor ... 6623052514
Fajna rekrea Damianie,wczoraj miałem plany żeby zabrać się z Tobą.Ale to było wczoraj,a dziś żal sciska siodełko :-( następnego razu nie odpuszczę. :-D Pojechałeś sam a wróciłeś z cieniem :mrgreen: Dobrze że jesteś cały zadowolony :lol:
Jurek S napisał(a):Damianie, jeżeli mówisz o tym odcinku terenowym to jak najbardziej znamy. Jeździmy tam zawsze w ramach "Nadwieprzańskich klimatów"

Jurku, dokładnie ten odcinek miałem na myśli. Dziś podczas jazdy coś tak mi zaświtało, że jakiś czas temu była ustawka w te rejony - wtedy nie mogłem być, ale dziś się udało. Jakiś czas temu, także podczas wycieczki nad Wieprz zaświtał mi w głowie pewien pomysł, a po dzisiejszej wycieczce utwierdziłem się w przekonaniu, że jest to słuszna droga :-) - mianowicie jazda wzdłuż Wieprza od źródeł do ujścia do Wisły - całość jak najbliżej rzeki, oczywiście na kilka dni, a może nawet na dwie wycieczki, w zależności od tego jak czas wolny pozwoli. No ale to są raczej plany na kolejny, albo kolejne sezony :-)
Damianie, masz naprawdę fajne pomysły na wyjazdy. Tylko tak zastanawiam się co tu zrobić, żebyś nie podzielił losu Waldka, który też jeździ sam lub z jedną osobą. :-|
A może to skutek tego, że większa podaż niż popyt. ;-)
Ale to z drugiej strony dobrze, że jest tyle ofert na wyjazdy. :-D . Trzeba się tylko z tym bardziej przebić do społeczności lubelskiej bo rynek jest duży.