Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Jak i czym zrobić dobre zdjęcie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
tegwoj - fajne te zdjęcia, jakim aparatem zrobione ??
Nikon Coolpix 8700, taka hybryda.
8700 powiadasz... ja posiadam 8800 Smile a myślałem że już nikt się takim sprzętem nie bawi ;-) pozdrrr
Jak widać pozwala dobre zdjęcia robić. A 8800 to ma chyba matrycę 10Mpix i pilota do zdalnego sterowania?
Zdziwilibyście jakich aparatów potrafią używać tzw zawodowcy :-D . Nie ma co narzekać, że sprzęt stary, bo liczy się fotografujący/a, a dużo mniej aparat. Nawet z idiotencamery można sporo wycisnąć - i odwrotnie; lustrzanka za pięć tysiaków z obiektywem za drugie tyle nie pomoże, jeśli ktoś zwyczajnie nie potrafi robić zdjęć.

Tak w ogóle, jeśli zamierzamy ciągnąć tematy fotograficzne - a tłuczemy je już w dwóch wątkach, to proponowałbym gdzieś założyć odpowiedni temat, żeby nie robić przypadkiem bałaganu. Albo szanowna administracja niech gdzieś te kilka postów powyżej przeniesie. Miejsce się pewnie znajdzie :-) .
Wiem o tym, mi ten model podchodzi bo ma dużą i masywną obudowę. Poza tym używam Samsunga S60, dla moich łapek ciut za mały, ale da radę zrobić zdjęcia w trakcie jazdy, a niestety Nikon ciut za duży.
na wypad "fotograficzny" polecam Nadbużański Rajd Rowerowy. Tempo będzie odpowiednie, a i widoki naprawdę konkretne. Aparaty nie będą zawiedzione Big Grin Informacje o rajdzie w oddzielnym wątku.
Na prośbę zainteresowanych założyłem nowy temat i wydzieliłem część wątku, który zaczął się rozwijać w temacie wycieczek z aparatem w ręku.
mamut77 napisał(a):Zdziwilibyście jakich aparatów potrafią używać tzw zawodowcy
Znałem kiedyś świetnego fotografa. Twierdził, że dobry fotograf zrobi zdjęcie nawet z puszki po mielonce. No, może przesadził ;-) , ale to chyba oddaje sens stwierdzenia, że dobry (czytaj: drogi) sprzęt to nie wszystko.
Moje najlepsze zdjęcia (moim zdaniem :-) ) powstały na około 25-letnim już apracie Willia made in ussr - który nadal działa! Ze dwa lata temu wyskoczyłem, niejako publicznie, z tym zabytkiem w Poznaniu, gdy "normalny" sprzęt mi padł; fotograf obok zapomniał, że ma robić zdjęcia, kiedy zobaczył, jak ustawiam parametry tego cudu radzieckiej techniki, a następnie przymierzam się do focenia :mrgreen: .
Do puszki to zresztą rzeczywiście to to trochę podobne ;-) .

A masę fociłem lekko przechodzonym Olympusem w typie hybrydy. Fajny aparat, bardzo dobrze leży w ręce, idealny do zdjęć "na szybko", choć swoje wady oczywiście ma.

Jurek S dzięki, myślę, że co jakiś czas będziemy tu mieli ataki produkcji postów :-P .
Stron: 1 2