Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: proszę o pomoc
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam.
mam prosbę. proszę o opinie czy ten rower jest wart tych pieniędzy

http://tablica.pl/oferta/rower-merida-p ... faa204c2b4
z góry dziekuje
Z rowerami używanymi to jest ruletka. Z tego co się orientuję to wątek był już poruszany na forum. Jeżeli mogę dodać swoje trzy grosze to wygląda na taki w który trzeba dużo włożyć. Co gorsza jeżeli dobrze się przyjrzałem ma uszkodzoną ramę. To trochę niebezpieczne. Ponadto jeżeli to stal to nie wiadomo jaki jest w środku. Najlepiej obejrzeć go osobiście i oszacować ile jeszcze trzeba w niego zainwestować. Osobiście nie kupiłbym go ze względu na uszkodzoną ramę. Przejrzyj forum. Znajdziesz mnóstwo bezcennych porad na co zwracać uwagę. Wiem że lepiej od razu uzyskać odpowiedź ale poszperaj trochę to więcej się dowiesz. Na forum jest także spis dobrych sklepów rowerowych w Lublinie. Przejdź się, podzwoń, popytaj - może znajdziesz sprzęt w rozsądnej cenie. Tyle z mojej strony ;-)
mateush2007 napisał(a):Co gorsza jeżeli dobrze się przyjrzałem ma uszkodzoną ramę.
Chyba muszę udać się do okulisty, bo przyglądam się i przyglądam i nie widzę, żeby ta rama była uszkodzona.

marek__40 napisał(a):czy ten rower jest wart tych pieniędzy
Ciężko powiedzieć. Nie widać dobrze w jakim stanie są opony i napęd. Jeśli w dobrym to raczej warto, ale wydaje mi się, że w dobrym nie są. Niech kolega z Czubów Południowych się wypowie, bo wygląda na to, że jest w stanie odczytać takie rzeczy z tak słabych zdjęć...
Jest wgięty błotnik, a nie rama.

Jeśli rower jest sprawny (napęd nie przeskakuje) można zaryzykować i dać za niego 300 zł już z przesyłką. Ewentualna wymiana napędu to koszt około 200 zł (kaseta,korba, łańcuch).
Do takie używki na pewno trzeba doliczyć pełny przegląd w serwisie (80-100 zł)

Rama na 90% jest aluminiowa. A z tyłu jest kaseta zamiast wolnobiegu, co również jest na +
Ja byłbym jednak za przejrzeniem ofert w Lublinie. Kiedyś szukałem roweru na tablicy i allegro ale z Lublina nie było roweru dla osoby w moim wieku. Na zdjęciach nie zobaczysz stanu suportu, steru czy choćby piast (wewnątrz). Rower to narzędzie, musi być sprawne. Tyle z mojej strony. Zrobisz jak uważasz. Wyłączam się z tematu bo wyczuwam niechęć do mojej osoby :-P
moje rowery

http://tablica.pl/oferta/rower-lakes-ra ... 3xw6Z.html

http://tablica.pl/oferta/rower-cyclewol ... 3nT1l.html

można się potargować, oczywiście zobaczyć też można, rowery w lublinie w ogólnodostępnym miejscu.

Co do roweru o który pytasz, to musisz pamiętać że sprzedawca zaznaczył że odbiór osobisty, w dodatku moim zdaniem koła ma kiepskie, co do kasety to nie wiadomo czy ma kasetę czy wolnobieg (są wolnobiegi x8), rower poobijany, w dodatku rama na moje oko to góra 17 cali, w dodatku na 90% jest to damka, czyli niby taki jak potrzebujesz.
mateush2007 napisał(a):.... Wyłączam się z tematu bo wyczuwam niechęć do mojej osoby :-P

nie tyle niechęć co twoje niektóre uwagi są jak strzał kulą w płot , bo rama jest aluminiowa i nie widać na zdjęciach żeby była uszkodzana .... takie małe OT z mojej strony :-) , jak dłużej pobędziesz na forum i zaczniesz dużo majstrować przy rowerze to z kilometra rozpoznasz ramę aluminiową od stalowej, pozdrawiam ;-)
marek_40 a twoja propozycja , w tych pieniądzach wydaję sie być atrakcyjną ofertą tylko szkoda że zdjęcia tak niewiele pokazują i nie można ocenić stanu technicznego roweru.
wszystkim bardzo dziękuje za podpowiedzi
pozdrawiam
marek__40