Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Wymiana opon
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
wziąłem się za zmiane opon, ale jest problem.

Felga ma wewnętrznej szerokości tylko 16mm

Starsznie ciężko było zdjąć tą oryginalną oponę.

A jeszcze ciężej jest założyć nową oponę drutowaną Race King 2.2.

Stanąłem na tym momencie:
[Obrazek: 625m.jpg]

Brzeg opony jest już tak strasznie napięty, że mam wrażenie że jak będe próbował ją dalej założyć to ten drut pęknie...

Co mam teraz zrobić?

Mam te plastikowe łyżki do demontażu opon
Ułóż oponę w tym zagłębieniu obręczy (czyli w środku) nie na brzegu obręczy. Wtedy wszystko powinno wejść Big Grin
Ludwik , mydło z wodą itp i posmaruj brzegi opony, to bardzo pomaga
zerknijcie na tą dętkę

W jednym miejscu powietrze bardziej ją rozpycha.
[Obrazek: curd.jpg]
[Obrazek: poxx.jpg]

Czy można ją złożyć i nie będzie miało to negatywnych skutków podczas jazdy?

Czy trzeba nową dętkę kupować?
?Ta dętka ze zdjęcia jest z nowego roweru Smile
Normalka, większość dętek po napompowaniu tak wygląda, "będzie pan zadowolony" Smile

Daj jeszcze drugie ujęcie w większej rozdziałce, bo jakoś to dziwnie wygląda, jakby dętka była jakaś sklejona z dwóch czy coś Big Grin
A nie będzie później jakiegoś bicia na oponie?

[Obrazek: r867.jpg]
Fajnie to wygląda, ja bym od razu wymienił, tą chyba kontrola jakości w firmie ominęła :-D
No dziwnie to sklejone, niech się ktoś bardziej doświadczony wypowie, może gello1, albo jakiś inny mechanior Smile

Często dętki mają dużo większą objętość w jednym miejscu i to jest normalne, w oponie to się układa i jest nieodczuwalne, ale podejrzewam, że taki balon wynika z tego, że jest nierównomierna grubość ścianek a nie, że jest tak dziwnie poklejone. Ode mnie tyle, za słabo się znam Smile
Cięzko określić co to jest. Ale ja bym się tak nie przejmował wyglądem a zakładał i jeździł. Na bicie koła to raczej nie będzie wpływać bo dętka zwyczajnie jest za miękka i układa się w oponie. Mi to wygląda albo na jakieś rozwarstwienie gumy lub dętka była źle włożona poprzednio i jakoś przekręcona i ściśnięta i tak pracowała. Stąd takie jakby ściśnięcie gumy.
ZAKŁADAĆ i JECHAĆ!!!! w końcu to tylko kawałek gumy :mrgreen:
W sumie dętka w oponie nadyma się do jakiegoś momentu aż wypełni oponę i dalej przecież nie będzie się już pompowała np w tym, felernym miejscu...

Czy mam racje?