Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Mapy topograficzne województwa lubelskiego
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Coś dla zwolenników tradycyjnych papierowych map - do takich się zaliczam :-)
Wczoraj w sklepie zauważyłem, że do Kuriera Lubelskiego dorzucają gratis mapy topograficzne województwa lubelskiego. Całość ma liczyć 27 arkuszy, pierwszy był dołączony w ubiegły czwartek, ale podejrzewam, że brakujące arkusze można zakupić w siedzibie gazety, ewentualnie zakupić całość po ukazaniu się ostatniej mapy.

Podobny zestaw był jakiś rok lub dwa lata temu dołączany do Dziennika Wschodniego, wtedy zakupiłem całość i generalnie jestem bardzo zadowolony. Skala 1:100000 może na kolana nie rzuca, ale mi do większości zastosowań rowerowych w zupełności wystarcza – są szlaki rowerowe, sporo bocznych dróg itp. Format map z Kuriera też nie jest zbyt poręczny (złożona ma 21x42cm, dla całości jest spore etui, natomiast te z dziennika po złożeniu miały znacznie poręczniejszy format 21x10cm – no ale zawsze można sobie złożyć samemu). Zakupiłem jeden arkusz z Kuriera celem porównania czy wprowadzono jakieś aktualizacje – i tak np. na kurierowych mapach zaznaczona jest już obwodnica Lublina – jeszcze jako droga w budowie lub projektowana (zachodni odcinek), ale jest.

Finansowo za całość wychodzi około 50zł – czy to drogo czy tanio, to już niech sobie każdy sam oceni. W księgarniach i punktach PTTK takie mapy dostępne są w takiej formie - na jedną mapę składają się dwa arkusze, do pokrycia województwa lubelskiego potrzeba pewnie około 15 map, więc rachunek jest prosty. I ważna sprawa – mapy z powyższego linku, to wydania pochodzące z różnych lat – 1997-2013, tak więc jeśli chodzi o aktualność poszczególnych map, to może być różnie.
Jak mozna wstawic stopkę o zaliczonych gminach ? ja mam cos takiego ale nie wiem jak to przenieść na RL
Kolarz napisał(a):Jak mozna wstawic stopkę o zaliczonych gminach ? ja mam cos takiego ale nie wiem jak to przenieść na RL

Po zalogowaniu się na "Zalicz Gminę" kopiujesz BBCODE i wklejasz go wypełniając swój profil w RL w okienku podpis.

P.S. Takie pytania umieszczamy w Hyde Parku ;-)
mariobiker napisał(a):
Kolarz napisał(a):Jak mozna wstawic stopkę o zaliczonych gminach ? ja mam cos takiego ale nie wiem jak to przenieść na RL

Po zalogowaniu się na "Zalicz Gminę" kopiujesz BBCODE i wklejasz go wypełniając swój profil w RL w okienku podpis.

P.S. Takie pytania umieszczamy w Hyde Parku ;-)
Dziękuję i przepraszam będę uwazał.