Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Zakup nowych kół - pomocy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie. Dobiega końca sezon i mój rower trafił do garażu w oczekiwaniu na naprawy i konserwację. Szukam kół MTB 26" z piastami pod tarcze. Cena nie jest tak istotna jak to że piasty i obręcz muszą wytrzymać moje 115 kg. Jeżdżę głównie asfaltami, dość często zdarza mi się teren. Rower jest eksploatowany w ciągu roku mocno. Może ktoś mi coś doradzi? Ja się gubię w ofertach. Proszę Was o pomoc....
Ja bym sobie złożył koła na takich gratach jak chce i sporo taniej. Piszesz że cena nie istotna ale jednak chyba masz jakiś max budżet. Jeśli nie to fundnij sobie piasty soul kozaka i obręcze DT do tego płaskie szprychy po 10zł za sztukę i włala.
Ja bym postawił na jakieś cięższe obręcze DT (np XR 440, X 430 itp.) i piasty DT 370. Oczywiście 32 szprychy na koło i do tego jakieś mocno szprychy z tej samej firmy, ew. Pillar lub Sapim. Druga opcja to obręcze Mavic, (XM 117 lub XM 317). Raczej nie ma opcji, żeby coś się stało z takimi kołami.
Od 3 lat śmigam na zestawie obręcze DT M480, piasty DT 370 32H i szprychy DT Champion z mosiężnymi nyplami i jestem bardzo zadowolony z tego zestawu. Koła mają około 12k km nalotu i nie wymagają centrowania. W tym roku zatarłem łożyska w tylnej piaście ale to raczej na własne życzenie bo pływałem w beskidzkim błocie przez kilka dni i później olałem czyszczenie. ;-) W tej chwili w Bikestacji są dobre promocje na podobne zestawy, napisz i zapytaj czy złożą Ci taki jak wymieniłem. Jak cena okaże się za wysoka to możesz pomyśleć jeszcze o Alexach DH19. Miałem w poprzednim rowerze DH19, szprychy MACH1 i piasty XT i też nie miałem z nimi problemów, a kosztowały sporo mniej. Jedyna różnica była taka, że do piast Shimano musiałem zaglądać co jakiś czas i czyścić je z błota i smarować. Maszynówki DT upomniały się o smarowanie dopiero po 3 latach. ;-) Ale jeszcze się kręcą! ;-) Bez względu na to co wybierzesz omijaj cieniowane szprychy niskiej jakości i aluminiowe nyple bo przy dużym obciążeniu lubią się zrywać. ;-)
bez przesady z tym czekaniem na koła z bikestacji - na jedno czekałam 3 dni na drugie 4 Tongue
truskafka napisał(a):bez przesady z tym czekaniem na koła z bikestacji
Ja na swoje czekałem dwa tygodnie. Jak się później okazało bardzo często wystawiają na allegro koła, które nie są jeszcze złożone. We wrześniu gość w serwisie miał pełne ręce roboty stąd opóźnienie (przynajmniej tak się tłumaczyli). Teraz mamy prawie grudzień więc nie powinno być tego rodzaju niespodzianek (jednak warto przed zakupem zadzwonić i zapytać)
kupuj koła przez sklep a nie przez allegro Smile
truskafka napisał(a):kupuj koła przez sklep a nie przez allegro Smile
Dzięki za radę ;-)