Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Dziesiąta rowerem 17.12 VI Liceum 17:00
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Spotkanie wokół infrastruktury rowerowej na dzielnicy.

Porozmawiamy o ścieżkach rowerowych, pasach rowerowych, stojakach, dobrych zwyczajach rowerowych i możliwościach rozwoju transportu rowerowego w mieście - korzystnego dla nas wszystkich: zmotoryzowanych, pieszych i osób korzystających z komunikacji publicznej.

Wtorek, 17 grudnia, godz. 17:00, VI Liceum https://www.facebook.com/events/1471672 ... /?source=1
Czy ktoś był na tym spotkaniu i może powiedzieć co było ciekawego.
Ja niestety nie mogłem być.
Na spotkaniu Aleksander Wiącek z www.LublinRowerem.pl prowadził merytoryczną część na bazie prezentacji.

W pierwszej części omówił ogólnie warunki transportowe w mieście i te właśnie w kontekście poruszania się rowerem. Olek mówił o typach miast samochodowych oraz o przemianach np. w Moskwie - kiedyś typowo samochodowym mieście, a aktualnie inwestującym w komunikację rowerową.

W drugiej części była mowa konkretnie o Dziesiątej, o naszej infrastrukturze, braku stojaków u-kształtnych, o planowanej stacji wypożyczalni roweru miejskiego.
Poruszony był temat DDR wzdłuż Czerniejówki, ale temat ten jest martwy z uwagi na dezaktualizację projektów/planów oraz prawdopodobnie duży koszt całej inwestycji, która zakładałaby rewitalizację dużego terenu.
Olek sugerował - na co ja nie wpadłem, a co jest rewelacyjnym, wspaniałym pomysłem - utworzenie pasów rowerowych na Kunickiego od Dywizjonu 303 do Placu Bychawskiego, ponoć jest na to miejsce, a taka infrastruktura jest tam niezbędna. Tym bardziej w kontekście usunięcia stamtąd ruchu tranzytowego (który już mógłby zniknąć, bo mamy Dywizjonu 303 podpiętą do Trasy W-Z), a w przyszłości z pewnością w sytuacji budowy ul. Wyścigowej jako części Małej Obwodnicy.
Innym pomysłem dla dzielnicy jest utworzenie kontrapasów na jednokierunkowych ulicach Dziesiątej, takich jak Czeska, Piękna, Nowy Targ, dzięki czemu rowerzyści mieliby alternatywę dla poruszania się ulicą Kunickiego.

Przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy Dziesiąta opowiadał o swoich doświadczeniach w jeździe rowerem po dzielnicy, o problemach z tym związanych, wyraził swoje zadowolenie z wybudowania DDR wzdłuż Zemborzyckiej.
P. Krupiński wyraził niejakie zadowolenie z powodu przedawnienia projektu rewitalizacji Czerniejówki, gdyż z tego co wie, projekt ten zakładał w dużej mierze uczynienie z Czerniejówki kanału burzowego dla Felina.
Radny mówił o planach utworzenia na dzielnicy punktów wypoczynkowych, gdzie byłyby ławki i śmietniki oraz miejsce by postawić rower.

Przynajmniej tak to zapamiętałem, niestety dość fragmentarycznie. Co cieszy, w spotkaniu wzięła Radna Miejska z naszej dzielnicy p. Beata Stepaniuk, która jest dość pozytywnie nastawiona do idei rowerowych w Lublinie.

Mam nadzieję, że prezentacja Olka będzie niedługo dostępna w sieci.

Na dyskusje o Dziesiątej zapraszam do grupy https://www.facebook.com/groups/Dziesiata/
A po informacje na bloga www.Dziesiata.WordPress.com
Było coś na temat rezygnacji ze ścieżki przy ul. Głuskiej?
Na Abramowickiej jest dużo miejsca i można by zrobić ścieżkę lub chociaż pasy na jezdni.
Liczyłem na Głuską, teraz liczę na Abramowicką, bo codziennie jeżdżę jedną lub drugą ulicą do pracy.
Rezygnacji ze ścieżki przy ul. Głuskiej? Pierwsze słyszę(?). Na Głuskiej już w Głusku nie miało być DDR, bo tam nikt za tym nie lobbował pewnie, a ZDiM sam na to nie wpadnie.
Na Głuskiej przy Czerniejówce jest miejsce, ale nie pamiętam by tam miała być DDR, jest dużo miejsca na pasy rowerowe.

Na Abramowickiej przebudowa związana jest z projektem ZTM i nie ma tam mowy o rowerach. Miejsce było i jest, ale nikt (ZDiM) o tym nie myśli.
qavtan napisał(a):Rezygnacji ze ścieżki przy ul. Głuskiej? Pierwsze słyszę(?). Na Głuskiej już w Głusku nie miało być DDR, bo tam nikt za tym nie lobbował pewnie, a ZDiM sam na to nie wpadnie.

W pierwszym projekcie miała być.

qavtan napisał(a):Na Abramowickiej przebudowa związana jest z projektem ZTM i nie ma tam mowy o rowerach. Miejsce było i jest, ale nikt (ZDiM) o tym nie myśli.

SzkodaSad
Za małe mamy lobby rowerowe. Polecam pisać na www.Dialog.Lublin.eu w każdej sprawie :-)
Do Rady Dzielnicy Dziesiąta też, a co, po to są by spełniać wolę ludu :]
qavtan napisał(a):Polecam pisać na www.Dialog.Lublin.eu w każdej sprawie

Pisać to możecie równie dobrze na Berdyczów.
Z tego co mi się kojarzy to pisanie na www.Dialog.Lublin.eu pomogło przy jakichś pasach rowerowych?
Pisanie na Berdyczów raczej nic nie da. A pisanie do UM Lublina da tyle, że chociaż urzędnicy oswoją się z tematyką i stanowiskiem mieszkańców.

Serio Velo, jeśli chcesz dawać alternatywne propozycje to postaraj się bardziej.