Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Będzie zakaz wjazdu rowerem do Ogrodu Saskiego?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Rozumiem że w 5 punkcie jest zakaz pozostawiania dzieci w wieku do 15 lat, ale jak same przyjdą to już sobie mogą przebywać w ogrodzie. W punkcie 9 jest zakaz umieszczania elementów małej architektury, kontenerów i pojemników bez zgody, rozumiem że duży budynek mogę postawić? W punkcie 13 jest zakaz straszenia zwierząt i ptaków oraz niszczenia ich siedlisk, czyli można pozbawić ich życia ale warunek trzeba to zrobić humanitarnie znienacka nie wystraszając ich.
paweł1000 napisał(a):W punkcie 13 jest zakaz straszenia zwierząt i ptaków oraz niszczenia ich siedlisk, czyli można pozbawić ich życia ale warunek trzeba to zrobić humanitarnie znienacka nie wystraszając ich

W praktyce wychodzi, że ptaki mają większe prawa niż TY obywatelu. Bo ptak może Ci nasrać na ubranie, drzeć dzioba nad uchem, a Ty nie możesz mu nic zrobić bo złamiesz pkt. 13.
Jeszcze odnośnie punktu 14, jest zakaz wprowadzania psów (z wyjątkiem psów przewodników), wynika z tego że z krówką można sobie spokojnie pospacerować? No i punkt 20 zakaz organizowania imprez bez zgody, chyba że mama da zgodę to wtedy można.
Ten wiek 15 lat to babol urzędniczy, będzie oficjalnie 7 lat czyli jak w normalnych przepisach.
Dziś była debata w ratuszu o Saskim, całkiem merytoryczna, ogólnie wiekszosc była na tak jeżeli chodzi o wjazd dla rowerów i wejście z psami, to były dwa główne tematy, poza godzinami otwarcia.
A ja mam nadzieję, że będzie zakaz wprowadzania psów. A jeśli nie będzie to proponuję wysyłać tam Straż Miejską na regularne patrole, najlepiej jeden stały patrol. Budżet miejski się znacznie powiększy, a może i z czasem świadomość wzrośnie (tak, wiem, czasu potrzeba baaardzo dużo) i w końcu ludzie zaczną sprzątać po swoich psach. Zresztą, rowerzystom, którzy nie potrafią uszanować, że na chodnikach są tylko gośćmi też powinni wlepiać mandaty.
KermitOZ napisał(a):A ja mam nadzieję, że będzie zakaz wprowadzania psów. A jeśli nie będzie to proponuję wysyłać tam Straż Miejską na regularne patrole, najlepiej jeden stały patrol.
Psi Patrol :-P
KermitOZ napisał(a):i w końcu ludzie zaczną sprzątać po swoich psach.
Na to nie licz, nie sprawdziło to się w żadnym miejscu w Lublinie więc i w Saskim cudu nie będzie.
mariobiker napisał(a):Na to nie licz, nie sprawdziło to się w żadnym miejscu w Lublinie więc i w Saskim cudu nie będzie.

Oj nie jest to prawda. Zmienia się na plus. Przy Karłowicza sprzątają (oczywiście są wyjątki). Nie wiem czy to zasługa straży czy też świadomość się zmienia.
Judaas napisał(a):Przy Karłowicza sprzątają (oczywiście są wyjątki). Nie wiem czy to zasługa straży czy też świadomość się zmienia.
A może nawet pieski nie chcą s..ć na Pl. Lecha Kaczyńskiego.
mariobiker napisał(a):Judaas napisał/a:
Przy Karłowicza sprzątają (oczywiście są wyjątki). Nie wiem czy to zasługa straży czy też świadomość się zmienia.

A może nawet pieski nie chcą s..ć na Pl. Lecha Kaczyńskiego.


Dzisiaj rano wracałem z pracy przez wspomniane miejsce.
Jeśli ktoś wątpi w słowa Mariusza to polecam spacer, pozwalając sobie na udzielenie rady:
Miejcie oczy "szeroko otwarte".
Ze szczególnym uwzględnieniem ilości psich gówien (przepraszam) na alejkach przy placu zabaw dla dzieci.
I tak, jak widać psie gówna, tak samo widać rowerzystów, którym możemy "podziękować" za wszelkie zakazy.
Najgorsze jest to, że kilkadziesiąt sensownych pism z naszej strony potrafi zepsuć w praktyce jeden dureń.
darist napisał(a):Dzisiaj rano wracałem z pracy przez wspomniane miejsce.
Jeśli ktoś wątpi w słowa Mariusza to polecam spacer, pozwalając sobie na udzielenie rady:
Miejcie oczy "szeroko otwarte".
Przerabiałem to idąc rano do pracy ;-)
Stron: 1 2 3 4 5