Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: 16 szprych z tylu?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Ostatnim czasem wzięło mnie na złożenie sobie szosowych kół z wysokim stozkiem. Plan jak na razie jest dobry ale wraz z drążeniem tematu pojawiło sie kilka pytań. Czy przy wadze 60 kg tylne carbonowe koło wytrzyma na 16 szprychach (najprawdopodobniej na płaskich Aero)?
Link do obręczy http://allegro.pl/karbonowa-obrecz-sred ... 81029.html
Mimo niskiej masy polecam co najmniej 24 szprychy z tyłu. Koło będzie dużo mocniejsze i w razie czego do uratowania. Przy 16 szprychach pole manewru jest dużo mniejsze, a oszczędność na masie roweru żadna.
Po pierwsze ta obręcz to jakiś syf. :->
Po drugie znajdź piastę na 16 szprych z tyłu.
Resztę powiedział już Grzesio 24 na tył to najlepsza opcja jak chcesz mieć mniej szprych. W tym zakresie masz duży wybór fajnych piast nawet w naszym kraju-raju. Na przód można dać ze 20 i będzie to najlepsza opcja. Sam mam taki set co prawda na aluminiowych obręczach ale nie narzekam na sztywność czy ciągłe centrowanie koła. 2 sezony przejeździłem bez większej ingerencji. O lekko coś tam przy okazji poprawili w serwisie i tyle zeszłej wiosny.
Jak chcesz obręcze carbony poszukaj opcji na ebaju, albo z Hong fu a to sobie odpuść.
Wiesz są fajne kilkunasto szprychowe koła ale to kosmiczne ceny się zaczynają. ;-)
Patryk napisał(a):Wiesz są fajne kilkunasto szprychowe koła ale to kosmiczne ceny się zaczynają. ;-)
Prawda jest taka, że jak się składa takie "ryzykowne" koła to trzeba mieć sporo hajsu na kupno nowych jak te się rozwalą. Jak stawiasz na trwałość (a mieszkamy w Polsce, a nie w Austrii czy Niemczech) to musisz kupić coś wytrzymałego, ewentualnie takiego, co się da odratować. 20-24 (p-t) to i tak jest dosyć ryzykowna opcja, ale dopóki się w coś mocno nie przydzwoni to będą dawać radę.
Jak wpadniesz w krater na ulicy a po zimie będzie ich masę to po ptakach.
A po pierwsze primo to ja tą obręcz widzę na allegro już od co najmniej roku. A dlaczego nikt jej nie chciał za taką dobrą cenę? A no wystarczy zobaczyć jej średnicę. To nie jest 28 cali Smile

A tak by the way, 16 szprych nawet z przodu to nieporozumienie. Takie koło jest dobre do jazdy po pokoju Smile Jak takie widzę to się zastanawiam co mieli w głowach jego konstruktorzy Smile
Ja mam w szosie z tyłu i z przodu po 20 szprych, ważę 59-61kg i mimo że robię rocznie całkiem sporą ilość km po różnych dziurach, to przez ostatnie 3 lata kółkom (obręcz amelinium ;-) ) nic złego się nie działo.
ale o ile dobrze pamiętam Patrycja masz pancerne prawie 2 kg maviki aksiumy. ;-)
dobrze pamiętasz ;-). Nawet nie wiedziałam, że one są takie pancerne Confusedhock:
Pancerne, pancerne. Tłukłem je dłuższy czas w przełajówie a im prawie nic :->
A wracając do tematu- koledzy racje mają.
Stron: 1 2