Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Stroje Forumowe (propozycja)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
KermitOZ napisał(a):.... W przypadku strojów rowerowych jest wręcz przeciwnie - im bardziej dają po oczach tym lepiej i bezpieczniej. ......

Prześledziłem całą dyskusję i brakowało mi elementu bezpieczeństwa, widoczności na drodzę , a to powinien być jednym z podstawowych kryteriów projektowania tak specyficznego ubrania jak „ strój rowerowy „ , co prawda pomarańczowy to nie jest żółty , ale też daję radę , więc jak nie może być żółty to już niech będzie tradycyjny pomarańczowy ;-) , ja też zgodnie ze swoją tradycją zostaję przy zółtych świecących koszulkach bo czuję sie bezpieczniejszy :mrgreen:
piotr73 napisał(a):co prawda pomarańczowy to nie jest żółty , ale też daję radę .
No właśnie wbrew pozorom to na kolor pomarańczowy, a nie żółty jest najbardziej wyczulone ludzkie oko - korzystają z tego drogowcy - pomarańczowe kamizelki, pomarańczowe pojazdy. Żółty również jest łatwo dostrzegalny, zwłaszcza jeśli się go oświetli, ale szybciej "męczy" wzrok. Kiedyś właśnie dzięki pomarańczowemu wygrałem multimetr na szkoleniu z telewizji przemysłowej :-)
Giggy napisał(a):ednego Jurku nie rozumiem a może rozumiem a nie pojmuję Wasze (jako Zarządu) podejście do kwesti "drugoplanowego" LOGO ... tylko kolor-barwy, barwy-kolor i tak w kółko. We wszystkich znanych mi działanościach czy to gospodarczych czy też społecznych etc to własnie LOGO jest na pierwszym planie i jako znak rozpoznawczy, kolor jest zawsze sprawą drugorzędną

Wygląda na to że "stowarzyszenie rowerowy lublin" zastrzegło nie logo a kolor pomarańczowy. Nie bardzo chce ciągnąć ten z góry na porażkę skazany wątek, ale osobiście myślę że kolor jest zastrzeżony na zasadzie "nie bo nie" a kolor pomarańczowy wg niektórych jako kolor stowarzyszenia funkcjonuje na zasadzie: "czy to roboty drogowe? - a nie, to rowerowy lublin". Ok, zostawmy to. To może chociaż zostając przy kolorach możliwe są jakieś inne wariacje? bardzo jestem ciekaw projektu strojów.

mraugorzata napisał(a):mężczyźni gadają jak baby o kolorach, a wcale się na tym nie znają
Myśle, że czerń i pomarańcz są w zakresie percepcji srednio inteligentnego mężczyzny. Nie bądźmy tacy seksistowscy Pani Małgosiu ;-)

KermitOZ napisał(a):A za grupą Sky, która chyba jako pierwsza zrobiła sobie czarne stroje, które tak wyróżniały się z peletonu poszły niestety kolejne

Tak sie składa że grupa Sky o której myśle od początku założenia tego tematu ma najładniesze stroje ze wszystkich grup. Jeśli to wygląda jak kondukt żałobny :roll:

[Obrazek: ky-412045.jpg]

KermitOZ napisał(a):robi się teraz kondukt załobny zamiast tradycyjnego kolorowego peletonu. Ja takiej tendencji mówię stanowcze "nie", ale to już abstrahując od tematu naszych strojów Smile

I może tu jest własnie pies pogrzebany, bo ja takiej tendencji mówię TAK. Dość wszechobecnej pstrokacizny!

Giggy napisał(a):tak naprawdę to nie wiem jak Wam się udało konsensus ustalić na Zarządzie pewnie "się działo"

Co sie działo? Naprawde myslisz że była jakaś dyskusja o kolorach? :mrgreen:
Velo napisał(a):Wygląda na to że "stowarzyszenie rowerowy lublin" zastrzegło nie logo a kolor pomarańczowy.
To, że masz jakąś awersje na kolor pomarańczowy nie znaczy, że Stowarzyszenie, do którego nawet nie należysz będzie natychmiast ten kolor zmieniało, choć większości, jak sądzę kolor ten nie przeszkadza. Jak Ci się kojarzy z robotami drogowymi, kup sobie koszulkę z reklamą Skody czy jakiegoś banku i przestań marudzić.
Velo napisał(a):Tak sie składa że grupa Sky o której myśle od początku założenia tego tematu ma najładniesze stroje ze wszystkich grup.
Jaki jest wyznacznik tego, czy stroje są ładne, czy nie? Dlatego, że Tobie się podobają? Mnie się np. nie podobają, i co teraz?
Velo napisał(a):Co sie działo? Naprawde myslisz że była jakaś dyskusja o kolorach?
Byłeś? Widziałeś?
A tak przy okazji... kolory zawodowych strojów sportowych są często uzależnione od tego, co reklamują. Jak sądzisz, czy prędzej kolor zmieni grupa, która dostaje forsę od sponsora, dajmy na to "Milka", czy może "Milka" zmieni kolor na taki, który podoba się zawodnikom? Kolor "CCC" to kolor grupy, czy sponsora? Jak nie masz pewności, to pójdź do jakiejkolwiek galerii handlowej ;-)
Velo napisał(a):ak sie składa że grupa Sky o której myśle od początku założenia tego tematu ma najładniesze stroje ze wszystkich grup. Jeśli to wygląda jak kondukt żałobny

Kwestia gustu.
Myślę, że temat koloru można zamknąć bo jest on, jak samo logo, częścią identyfikacji wizualnej Stowarzyszenia i trzeba by przekonać członków i Zarząd, a na to się nie zanosi. Smile Kolorystyka się przyjęła i jest rozpoznawalna. Jak się nie podoba to nie nosić. Nie ma obowiązku. :mrgreen:
Jestem na forum żółtodziobem ale w tym temacie będę reprezentował bardzo konserwatywny pogląd. Stowarzyszenie ma 5lat - może, kiedy będzie miało 50, z wielkim krzykiem medialnym zmieni swoje logo lub kolor, żeby zrobiło się o tym głośno ale na dziś stroje powinny być kontynuacją pierwszego projektu właśnie po to by społeczeństwo zaczęło identyfikować tę grupę ludzi dla których stowarzyszenie to przede wszystkim idee które reprezentują i szerzą. Dla mnie jeśli chcesz jeździć pod szyldem RL to nie dla tego że mają fajne koszulki - i tak prawdopodobnie nie będziesz jej używał codziennie (chyba, ze kupisz taki zapas - to sorry) lub odwrotnie odetniesz się od nich bo mają "drogowy" kolor.
Z jednej strony wiem, że im więcej koszulek na mieście tym większa popularyzacja ruchu/forum itd ale przecież Zarząd mógłby pójść nawet dalej - pozwolić używać strojów stowarzyszenia tylko stowarzyszonym członkom bo to do czegoś zobowiązuje (czyż nie kwas byłby gdyby miejski monitoring przyłapał kogoś w koszulce RL np. przejeżdżającego po przejściu dla pieszych?)
Yanq napisał(a):(czyż nie kwas byłby gdyby miejski monitoring przyłapał kogoś w koszulce RL np. przejeżdżającego po przejściu dla pieszych

:roll:

hehe
Yanq napisał(a):przecież Zarząd mógłby pójść nawet dalej - pozwolić używać strojów stowarzyszenia tylko stowarzyszonym członkom bo to do czegoś zobowiązuje

Nie mam zamiaru dyskutować o strojach, ale idąc dalej to tak mi się nasunęło na myśl że wszystkie ustawki powinny być w strojach "służbowych"
Ex Driver napisał(a):ale idąc dalej to tak mi się nasunęło na myśl że wszystkie ustawki powinny być w strojach "służbowych"
I tak jest ;-) https://plus.google.com/photos/11271069 ... 7877688126
Tak ja czerwień jest kolorem Ferrari, tak pomarańcz jest kolorem RL. Moim zdaniem pomarańcz jest kolorem marki RL i nie ma co robić tzw. re brandingu.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9