Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: rower w pracy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wielkimi krokami zbliża się sezon rowerowy. Sporo ludzi jeździ do pracy rowerem. Problemem często jest przechowywanie roweru w czasie pracy. Ciekaw jestem jak Wy i Wasi pracodawcy dajecie sobie radę z pojazdami.
Ja akurat jeżdżę prawie okrągły rok (kilka razy tej "zimy" pojechałem MPK - mea culpa) i mam "wjazd" do chronionego garażu ale inne osoby, dla których sezon dopiero się rozpocznie mogą poczuć się dyskryminowane.
Także rozpoczynam małą dyskusję i czekam na wyniki.
Na szczęście nie mam problemu przechowaniem roweru ( to jeden z kilku plusów pracy w BIGMARze :mrgreen: ). Pod budynkiem znajduje się parking podziemny i wszyscy dojeżdżający do pracy rowerem tam je zostawiają. Jeśli ktoś pracuje w pobliżu (Hempla, Okopowa itd.) to bez większego problemu może tam zostawiać swój bicykl. Sprawa jest do załatwienia - oczywiście parkowanie gratis ;-)
Do mojej firmy można wejść tylko będąc do tego upoważnionym, więc z bezpiecznym zostawieniem roweru problemu nie ma. Ponadto jest monitoring (stojaki rowerowe też). Ludzie przyjeżdżają na rowerach. Może sam zacznę? ;-)
ja pracuję w firmie produkcyjnej więc mam halę o powierzchni 1,5 tys metrów kwadratowych do dyspozycji, podjeżdżam sobie od tyłu i kulturalnie przez całą halę praktycznie pod same drzwi do biura (od frontu mam 10 schodów więc ciężko podjechać, zjechać lepiej :mrgreen: )

obecnie rower stawiam oparty o ścianę lub schody na piętro, pełna kultura, widuję go kilka razy dziennie jak idę do chłopaków na produkcję
w tym roku szef obiecał, że zrobi nam stojak na hali na ok 10 rowerów

tylko że mój szef jest typem sportsmena (narty, surfing, nurkowanie etc.) kumplowi nawet kupił rower :-P więc to chyba wypacza z lekka sytuację radzenia sobie z tematem rowerów
marecky napisał(a):w tym roku szef obiecał, że zrobi nam stojak na hali na ok 10 rowerów

Mógłby wam podwyżke dać a on wam stojak obiecuje Wink
U mnie w pracy zakręconych na punkcie roweru jest kilku kolegów więc parkujemy pod firmą nawet prezesostwo stojaki zakupiło specjalne, a w przypadku deszczu chowamy w budynku w którym pracujemy Smile
Ja na Politechnice Lubelskiej przy Wydziale Mechanicznym przypinam do barierki, to miejsce jest zadaszone, więc w sumie idealne do przechowywania roweru.
Do tego jeszcze kamery są. Też kilka razy mi się zdarzyło tam przypiąć rower.