Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Modernizacja Krossa Hexagona V2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam ,
mam mały problem ponieważ chciał bym zacząć jezdzić na MTB, ale mój rower(http://www.kross.pl/pl/2011/mtb/hexagon-v2) niezbyt sie do tego nadaje. Tak więc mógłbym w nim wymienić nie dużym kosztem (ok.200zł ) aby pośmigać w terenie.
Myślałem o przednim amortyzatorze i oponie oraz kierownicy.
A co ci przeszkadza, uniemożliwia by pośmigać w terenie ? Są tacy którzy świetnie radzą sobie na trekingu w terenie na szosowych oponkach.

I co oznacza dla ciebie MTB ?..bo właściwe MTB to coś w tym stylu http://www.youtube.com/watch?v=99gS8Eu6S_M
majkel422, przecież Ty MASZ rower MTB. :roll:
majkel422 napisał(a):mam mały problem ponieważ chciał bym zacząć jezdzić na MTB, ale mój rower(http://www.kross.pl/pl/2011/mtb/hexagon-v2) niezbyt sie do tego nadaje. Tak więc mógłbym w nim wymienić nie dużym kosztem (ok.200zł ) aby pośmigać w terenie. Myślałem o przednim amortyzatorze i oponie oraz kierownicy.
Nie bardzo rozumiem w czym problem (chyba jest jeszcze bardzo wcześnie ;-) ). Piszesz, ze chcesz wymienić amorek, opony i kierownicę. Wymiana amortyzatora, opon (np. na opony z bardziej agresywnym bieżnikiem) mogę jeszcze zrozumieć ale co jest nie tak z kierownicą która aktualnie jest przy Twoim rowerku :?: Rozwiń troszkę temat, bo na razie ciężko domyśleć się o co Ci chodzi.
Jeżeli ja miałbym coś w tym rowerze zmieniać to ew. zmieniłbym napęd. Nie ma dokładnej specyfikacji ale ta największa zębatka z tyłu jakaś mała.
O to, to podpisuje się pod tym co napisał Jurek S, jak już chcesz coś zmieniać to tylko napęd. To jest kaseta 6 rzędowa 14-28 chyba.
Radzik też ma z tego co widziałem szosową kasetę , a co wyprawia w terenie wszyscy wiemy :-D . Niech autor coś więcej napisze .. wtedy coś doradzimy

ps. z tyłu ma wolnobieg 6 nie kasetę, klamkomanetki 6 ...imo wymiana napędu sporo wyjdzie
Cytat:ps. z tyłu ma wolnobieg 6 nie kasetę, klamkomanetki 6 ...imo wymiana napędu sporo wyjdzie
Wymiana napędu może być tyle warta co reszta roweru. Ale spokojnie poczekajmy co napisze właściciel. Bo na razie to chyba nieźle mu namieszaliśmy w głowie ;-)
wymienić ale ... PODEJŚCIE, reszta przyjdzie w czasem
wsiądź na maszynkę i ruszaj nad zalew/ do starego lasu - wybierz sobie jakiś szlak i ścigaj się ze swoimi czasami, dla techniki pojedź na wąwozy poćwiczyć podjazdy / zjazdy tylko jakoś z głową żebyś siebie i roweru nie uszkodził
tak po 10k km jazdy napęd i opony same się zjeżdzą więc je wymienisz...
dodatkowy plus - zaczniesz mieć jako takie wyobrażenie co ci nie pasuje w rowerze i w jakim kierunku chcesz go modyfikować / zmieniać (iść kosztem komfortu w kierunku sportowych geometrii, czy pozostać przy tej bardziej cywilnej i wygodnej)
Może się trochę nie jasno wyjaśniłem , chodzi mi oto aby go usprawnić żeby można się lepiej poruszać w terenie np. amortyzator z większym skokiem , czy opona o bardziej agresywnym bieżniku. Może z tą kierownicą to trochę przesadziłem.
Głównie chodzi mi oto aby przybliżyć go do wyższej pół rowerów mtb , bo w tej chwili
wjechanie w jakiś doł to dobicie amortyzatora do końca i nie zbyt miłe uczucie.
Stron: 1 2