Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Narzędzia rowerowe - gdzie ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Gdzie w Lublinie dostanę bacik do kasety oraz klucz do kasety, w miarę przystępnych cenach ? Smile
Klucz do kasety w każdym sklepie kosztuje kilkanaście zł. Bacik robi się samemu. Potrzebny jest kawałek starego łańcucha, około 25 cm rurki (może być stara sztyca podsiodłowa ) i jeden 2" gwoździk. Przewlekamy łańcuch przez rurkę tak aby na jednym końcu powstała pętla. Zakładamy pętlę na kasetę, przesuwamy rurkę likwidując luz a drugi koniec blokujemy przewlekając przez oczka łańcucha gwoździk. I gotowe ;-)
Ewentualnie jak masz samochód to klucz "łańcuszkowy" do filtra oleju świetnie się tu sprawdza. Do dostania w każdym motoryzacyjnym.
Ronin napisał(a):klucz "łańcuszkowy" do filtra oleju

Czy łańcuch z takiego klucza nie będzie za gruby do kaset 10 i 11 rzędowych?? Tak pytam bo sprawdziłem cenniki i taki klucz do filtra kosztuje np 13 zeta a bacik potrafi 26 masakra. Za 13 zetów nie opłaca się dłubać i można kupić pytanie tylko czy będzie pasiło.
Do 11 rzędowych???
Dziewiątkę odkręcam spokojnie, z 10 nie sprawdzałem ale łańcuch można zawsze zmienić. przeważnie ktoś tam ma kawałek starego łańcucha.
Ronin napisał(a):Do 11 rzędowych???
Oczywiście, np. http://www.karbonowy.pl/kasety/1365-sra ... 44548.html
Ale wg mnie to już lekka przesada ... :-)
Rado napisał(a):Oczywiście, np. http://www.karbonowy.pl/k...2191944548.html
Ale wg mnie to już lekka przesada ...

Żadna przesada. Wszystko zależy o od tego co masz z przodu i na jakich kołach jeździsz Smile
Nie dla mnie, dziękuję postoję.
Nie chcę tu rozpętywać kolejnej małej wojenki o nic ale dla mnie 10 to już przerost formy nad treścią serwowany nam przez firmy rowerowe tylko po to żeby sprzedać produkt.
Ronin napisał(a):Nie chcę tu rozpętywać kolejnej małej wojenki o nic ale dla mnie 10 to już przerost formy nad treścią serwowany nam przez firmy rowerowe tylko po to żeby sprzedać produkt.
A 6-biegowa skrzynia w aucie też? Wink
Ronin napisał(a):Nie chcę tu rozpętywać kolejnej małej wojenki o nic ale dla mnie 10 to już przerost formy nad treścią serwowany nam przez firmy rowerowe tylko po to żeby sprzedać produkt.

Robi się OT ale absolutnie się nie zgodzę. Powtórzę: zależy na jakich kołach jeździsz i po czym jeździsz Smile