Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Historia odbudowy pewnej Meridy :D
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Dakar 680 wisiał na forum za parę złotych więc wziąłem w celu zasiania cyklozy tym razem w rodzonym bracie Big Grin Więcej niż słowa mówią zdjęcia, wiec ograniczę się do szczątkowych informacji. Rower robię od podstaw, z naciskiem na niskie koszta i brak półśrodków Smile To ma jeździć i cieszyć właściciela Big Grin

Zapraszam!


Odcinek 1

Zdjęcie sprzedażowe poprzedniego właściciela.
[Obrazek: IMG_20140305_092926.JPG]

Rama już goluteńka. Suport wykręcałem "na wrzątek", bo nie chciał ruszyć...
[Obrazek: IMG_20140304_170506.JPG]

Zaraz po piaskowaniu. Ekspres w Dominowie. Całe 30zł Smile
[Obrazek: IMG_20140304_170329.JPG]

Nowy kolorek. Lakier jednowarstwowy. Ładnie się rozlał jak na amatorkę Big Grin
[Obrazek: IMG_20140304_170048.JPG]

Waga samej ramy. Jak na stalówkę nie jest źle Big Grin
[Obrazek: IMG_20140304_172440.JPG]

I mamy czym skręcać. Amortyzator po pełnym serwisie, z poprawionym lakierem dolnych lag. Mechanika i powłoki w stanie idealnym. Dodatkowo zalałem lagi olejem Smile Kierownica zyskała nowe chwyty.
[Obrazek: IMG_20140304_184034.JPG]

Prawie jak rower Wink Kierownica, manetki, stery - wszystko po czyszczeniu, konserwacji i smarowaniu Smile Sztyca podpolerowana papierkiem na jednakowy odcień, bo troche porysowana była. Rower dostał nowy zacisk sztycy Wink
[Obrazek: IMG_20140304_190402.JPG]

CDN...
Wszystko wskazuje, ze będzie to ciekawe jażdzidełko :-) i w odpowiednim (forumowym) kolorze ;-)
Ostatecznie stojąc przed półką z farbą i mając do wyboru 3 wyselekcjonowane RALe brałem to pod uwagę Big Grin Wink
No nie gadaj Smile Pięknie to zrobiłeś. Fajnie, że ktoś będzie jeszcze kupe lat jeździł na tym rowerze !
Campino, zaczekaj na efekt końcowy Big Grin Będzie jeszcze parę miłych smaczków Big Grin Sam nie mogę się doczekać dalszego składania i dostawy zamówionych drobiazgów Big Grin Wink
Jak skończysz, to muszę ją obejrzeć na żywo Wink Nie ma zmiłuj
Bardzo ładnie to zaczyna wyglądać ;-) .Jak będziesz miał już wolne moce przerobowe ,to może ja Ci jakiś rowerek podrzucę :?: :mrgreen: .
Nie widzę problemu Smile Lubię Big Grin
Zabezpieczyłeś gwinty? Szczególnie ważne są te od suportu.
widać że wnętrze suportu jest pomalowane więc szykuj się na czyszczenie, ew, poprawianie gwintów
Stron: 1 2 3