Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Merida Matts TFS 100v- jaki rozmiar ramy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!

Zamierzam kupić rower Merida Matts TFS 100V 2012. Dokładnie ten: http://www.bikko.pl/rower-gorski-merida ... -2012.html

jaki rozmiar ramy mam wybrać? sugerowano mi 22". mam 188cm wzrostu, ważę ok 90kg. od ziemi do kroku mam 87cm. rower chcę kupić w celach rekreacyjnych:głównie miasto i polne, leśne drogi.

z góry dziękuję za odpowiedź!
Nie możesz gdzieś podskoczyć do sklepu i się przymierzyć ? Taka lub podobna Merida na pewno w Lublinie będzie. Masz \ miałeś jakiś rower ? Gdybyś znalazł geometrię ramy dla różnych rozmiarów to można było by coś powiedzieć, a tak to albo 20 albo 22..
To mój pierwszy rower będzieSmile a co o nim sądzisz?
Jak na pierwszy rower jest ok , z czasem pewnie będziesz coś modyfikował. Za tą cenę trudno będzie znaleźć coś lepszego , choć ja w takim budżecie średnio się orientuje. Możesz jeszcze coś poszukać z unibike, kands, kross..
Wg mnie bliżej będzie Ci do rozmiaru 20". Poczytaj tu lub tu ale najlepiej idź do pierwszego z brzegu sklepu z meridami i przejedź się na 20" i na 22" powinieneś od razu wiedzieć na którym Ci będzie wygodniej.
Jest mnóstwo kalkulatorów ramy w necie, tak nikt ci nie powie musisz się przymierzyć.
Na ul. Związkowej jest sklep Meridy.