Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Przepis na rower - Robert Penn
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zastanawiam się czy to nie jest przypadkiem pozycja ‘Must have’ w biblioteczce każdego rowerzysty. Jestem niemal pewien, że tak.

Czy zastanawialiście się drodzy miłośnicy dwóch kółek kto i kiedy wymyślił szybkozamykacz? Czy podejrzewalibyście, że dokonał tego człowiek, którego nazwisko często hołubimy wymieniając najlepsze marki osprzętu rowerowego? Co mówi nam hasło ‘Campagnolo’?

Są wśród nas osoby, które otarły się o sławne marki, wielkie toury itp. Widywaliśmy rowery, które mogliśmy określić również mianem ‘hipsterki’, ale wiele z nich pewnie chcielibyśmy mieć, bo wyglądały na takie, którymi przyjemnie by się jechało. A gdyby tak wyruszyć w podróż po całym świecie zbierając najlepsze części na wymarzony rower? W taką wyprawę udał się Robert Penn.

W książce opisuje historię roweru oraz poszczególnych jego części i typów na przestrzeni dziejów, perypetie powstania, dowody dla których dana marka jest ceniona w świecie. W ramach pobieżnego przejzdu po tematyce rowerowej znajdziemy tu także porady techniczne i praktyczne.

Cytat: Rower [...] jest odpowiedzialny za większe poruszenie w kwestii manier i moralności niż cokolwiek innego od czasów Karola II Stuarta. [...] Pod jego wpływem, częściowo lub wyłącznie, rozwinęły się weekendy, silne nerwy, mocne nogi, soczysty język [...] równość płci, dobre trawienie i zawodowstwo – krótko mówiąc: emancypacja kobiet.

Cytat:Wystarczyło wprawdzie podać sprzedawcy banknot, aby rower należał do mnie, ale trzeba będzie całego mojego życia, aby naprawdę urzeczywistnić to posiadanie.
Cytat z: Jean-Paul Sartre, Byt i nicość: zaryz ontologii fenomenologicznej.

Cytat: “W tym kraju jedyną przeszkodą w rozpowszechnieniu się kolarstwa, jaka przychodzi mi do głowy, jest to, że rok za rokiem w wielu regionach Anglii drogi zdają się być w coraz gorszym stanie”.
Wysportowani, żadni przygód młodzi ludzie, którzy jeździli high-wheelerami, zrzeszali się wklubach, mieli swoich kapitanów, swoje mundury, odznaki i trębaczy, których zadaniem było ostrzegać jadących przed wybojami – trębacz jechał na przedzie stawki i dawał sygna dźwiękowy, gdy natknął się na dziurę w rodze. Kluby prowadziły kampanie na rzecz porpawy jakości dróg. [...] Rower stał się głównym sprawcą powrotu do koncepcji, że to państwo powinno dbać o stan dróg.

Cytat:W sumie i na czysto wynik jest taki, że ludzie, którzy spędzają większość życia, jeżdżąc na żelaznych rowerach po skalistych redach w tej parafii, mieszają swoje osobowości z osobowościami swoich pjazdów wskutek wzajemnej wymiany atomów. zdziwiłby się pan, jak wiele osób w tych stronach jest niemal w równej mierze ludźmi i rowerami.
Cytat z: Flann O’Brien, Trzeci policjant.

Cytat:Produkcja pojedynczego siodła trwa trzy dni.
Ciekawi Jesteście jakie to siodełko wymaga tyle pracy? Zapraszam do lektury.

Zachęcam do lektury i postuluję o utworzenie subforum "Książki" w HydeParku Rowerowym ;-)

Książkę tę będzie można wypożyczyć - jak tylko oddam ;-) - w Filii nr 35 Miejskiej Biblioteki Publicznej na ul. Bursztynowej.

Wasz Bibliotekarz :mrgreen:
Haha, dobre, zwłaszcza motyw z trębaczami, którzy informowali o dziurach Big Grin U nas na niektórych drogach mieliby sporo roboty Big Grin