Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Grzechotanie łańcucha po wymianie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, ostatnio zmieniłem łańcuch i kasetę na nową i niestety obecnie strasznie grzechocze mi łańcuch dodam, że korba była nie zmieniana. I teraz pytanie czy to w jakiś sposób się dotrze czy też może okazać się korba jednak do wymiany?
Grzechocze ? Nie spotkałem się jeszcze z takim określeniem ..przeskakuje ci łańcuch podczas jazdy przy mocniejszym depnięciu ?
Wszystko zależy jaki przebieg ma korba, w jakim jest stanie ..może się dotrzeć albo wymiana tarcz w korbie. Wrzuć zdjęcie tarcz korby, to będzie można coś więcej powiedzieć.
No wlasnie o to chodzi, ze nie przeskakuje tylko wlasnie wydaje taki specyficzny dzwiek. Korba ma zrobione ok 5 tys. i szczerze powiedziawszy chcialem jeszcze ten sezon na niej przejezdzic. No nic jutro zrobie jakies zdjecia i wstawie
Jak dobrze dobrałeś kasetę i łańcuch do swojego napędu, napęd nie skacze to pojeździł bym trochę. Powinno się poukładać wszystko, choć ten dźwięk to dziwna sprawa. 5 tyś dla korby to nie jest dramat jeszcze ..
Grzechocze to dobre określenie :-D Ja też takie dźwięki pamietam u siebie kiedy wymieniłem tylko łańcuch. Ale u mnie była sprawa oczywista bo po wymianie kasety było ok. Oprócz korby zobacz jeszcze w jakim stanie są kółeczka wózka przerzutki.
Ciężko określić ten dźwięk ;D kółeczka podczas wymiany rozkręcałem i czyściłem aż tak strasznie nie wyglądały zrobiłem zdjęcia tej korby

[Obrazek: 05e50910c1.jpg]
[Obrazek: 9af26b8321.jpg]

kaseta została zainstalowana hg51 i łańcuch hg40 korba niby tez w standardzie hg także powinno współgrać
no nic może rzeczywiście przejechać te 300-400km i wtedy zobaczyć czy dalej tak bedzie czy sie cos zmieni
Robert napisał(a):no nic może rzeczywiście przejechać te 300-400km i wtedy zobaczyć czy dalej tak bedzie czy sie cos zmieni

i tak zrób, ja tu nie widzę problemu w korbie ...wg. mnie to się dotrze
Nasmaruj prawidłowo łańcuch ;-) . Nieposmarowane łańcuchy lubią grzechotać.
łańcuch grzechocze?? a może stukają łożyska środka suportu ;-)