Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Kross Siberian czy Unibike Vision?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Cześć. Mam nadzieję, że temat w dobrym dziale.
Od początku roku noszę się z zamiarem zakupu roweru i wśród wielu modeli zostały mi już dwa do wyboru: Kross Siberian i Unibike Vision, obydwa z ramą damską z 2014 roku.
http://unibike.pl/visionlds.html
http://www.kross.pl/pl/2014/trekking/trans-siberian
Rower głównie będzie używany na dojazd na uczelnię a popołudniami i w weekendy gdzieś z psem po polach i łąkach Smile. Może czasem jakaś wycieczka do Nałęczowa. Niestety nie orientuję się za bardzo w tych osprzętach (tylko tyle co pogooglowałam) więc potrzebuję jakiejś fachowej porady (a nie pana ze sklepu który chce wcisnąć to co akurat ma na sklepie)
Pomożecie?
Pozdrawiam.
Jak Gierek hehe pomożemy, ale do jazdy po polach to raczej nie te rowerki :-P

eh nie wiem , bardzo podobne te rowery osprzętowo ...ciężko tu coś nawet napisać, ale jakoś mi bliżej do krossa, chyba będzie z 1 kg lżejszy Big Grin
Noo, w sumie to też jakieś kryterium Wink.
Po prostu potrzebuję jakiegoś "uniwersalnego" roweru, którym czasem będę mogła też pojechać gdzieś dalej. Noo i bardzo chcę abym mogła na nim jechać w pozycji wyprostowanej.

Chyba zaraz się okaże, że ani jeden ani drugi i na nowo trzeba będzie brnąć przez te wszystkie modele, ech...
Też bym był za Krossem bo pomijając aspekt gustu (gdyż po prostu Kross podoba mi się bardziej wizualnie) to ma ciut lepszy widelec i jest lżejszy. Osprzęt jest praktycznie identycznej klasy, plus dla Unibike za o jedno oczko lepsze manetki ale to taka bardziej marketingowa moim zdaniem różnica Wink
Nie znam się na takich rowerach ale może to coś pomoże. Ten pierwszy ma nieco lepszy osprzęt acera+altus ale to też niska klasa. Cholera ciężkie to strasznie 17kg to nie jest rower dla kobitki. :roll: W dodatku 1500zł za rower tej klasy to rozbój ale w sumie ile tam materiału poszło. :-P
Nie lepiej kupić jakiegoś starego holendra, a może merida z seri juliet pamiętam że starsze modele były fajne więc i na 2014 powinni coś ciekawego wypuścić.
takajednablah napisał(a):Rower głównie będzie używany na dojazd na uczelnię a popołudniami i w weekendy gdzieś z psem po polach i łąkach Smile
takajednablah napisał(a):Noo i bardzo chcę abym mogła na nim jechać w pozycji wyprostowanej.
Szosa na pola i z wyprostowaną pozycją? To chyba kolejny troll, nie karmcie.
Może się źle wyraziłam. Chodzi o takie poubijane drogi poza miastem.
Iron79 napisał(a):ale do jazdy po polach to raczej nie te rowerki
Marcinie, ja myślę, że Koleżanka pisząc o jeździe przez pola i łąki miała na myśli jazdę po drogach polnych itp, a nie przez środek pól, tam gdzie nie ma nawet śladu ścieżki - no chyba, że się mylę :-P A na takich drogach to oba powinny dać radę :-) Co do osprzętu, to się nie znam, ale od ponad 7 lat jeżdżę na najniższej klasie Shimano (jak się ostatnio dowiedziałem, bo podczas zakupu nie miałem o tym pojęcia i w ogóle nie zwracałem na to uwagi :-)) i jak do tej pory większych powodów do narzekań nie mam. Więc moja rada jest taka - jeśli nie ma większych wymagań co do osprzętu, to przymierz się do obu rowerów, zobacz na którym Ci wygodniej, który się bardziej podoba, dokonaj zakupu i przyjeżdżaj na ustawki :-)
Patryk napisał(a):a może merida z seri juliet
Można by sprawdzić w MS Bike na Popiełuszki.
damian.s napisał(a):
Iron79 napisał(a):ale do jazdy po polach to raczej nie te rowerki
Marcinie, ja myślę, że Koleżanka pisząc o jeździe przez pola i łąki miała na myśli jazdę po drogach polnych itp, a nie przez środek pól, tam gdzie nie ma nawet śladu ścieżki
Czytasz mi w myślach Wink
Miałam okazję przymierzyć się do Krossa i całkiem wygodny, właściwie na następny dzień miałam po niego pojechać i go kupić (ostatnią sztukę mieli) ale deszcz mnie złapał i nie zdążyłam do sklepu.
Stwierdziłam, że to jakiś znak i postanowiłam poczekać i zasięgnąć waszej opinii Wink.

Edit: Chciałam jeszcze zapytać, bo też w oko wpadł mi ten rower
http://www.kross.pl/pl/2014/trekking/trans-pacific
ale nie wiem, czy jest wart swojej ceny? I czy jest o wiele lepszy w porównaniu do Siberiana?
Stron: 1 2 3