Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: 19.06.2014, godz. 11.00, LKJ - wzdłuż Wieprza - etap 1
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Ogólny plan jest taki - z Lublina najpierw w kierunku Zawieprzyc (trochę szutrów, trochę asfaltów), a potem od Zawieprzyc wzdłuż Wieprza przez Czerniejów, Serniki (drogi łąkowe, polne, leśne, asfaltowe) i dalej jak się uda to aż do Firleja (odcinek dla mnie nowy - liczę na drogi polne i łąkowe, ale nie mogę tego zagwarantować :-)). Z Firleja powrót do Lublina prawdopodobnie przez Kozłówkę i Lasy Kozłowieckie.

Część dróg będzie dla mnie nowych, zwłaszcza odcinek od Szczekarkowa do Firleja, więc jest możliwość lekkiego poszukiwania trasy, zawracania, wjeżdżania w nową drogę itp. Jeśli chodzi o odcinki łąkowe nad Wieprzem, to mam nadzieję, że będą przejezdne.

Dystans całości to ok. 100-110km (liczone od LKJ do okolic Reala), ale jeśli dojdzie poszukiwanie nowych dróg, to może nieznacznie się zwiększyć. Tempo to oczywiście pełna rekreacja z podziwianiem widoków itp. Powrót do Lublina w godzinach późnopołudniowych - myślę, że do godz. 19-20 powinniśmy się spokojnie wyrobić.

Wyjazd tylko w przypadku korzystnych warunków pogodowych - tj. brak ciągłych opadów. W przypadku warunków zgoła odmiennych, tj. niemiłosierne upały, to się jeszczę zastanowię czy pojadę.

Jeśli ktoś ma ochotę dołączyć, to zapraszam :-)
Do pracy mam na g. 20:00 więc pewnie się skuszę :-)
mariobiker napisał(a):Do pracy mam na g. 20:00 więc pewnie się skuszę :-)
No to juże teraz nie wykręcisz się ;-) , że teren nie dla Ciebie :-D
Szkoda, że w tym terminie bo bym się wybrał. Kiedyś jechaliśmy akurat w drugą stronę.
Mam zamiar być :-> .
Kolejna "setka" z Wami? Z przyjemnością :mrgreen:
Jurek S napisał(a):No to juże teraz nie wykręcisz się ;-) , że teren nie dla Ciebie :-D
Założyłem trochę szersze opony więc może dam radę (a na wypucowanie rowerka będę miał całą nockę ;-) )
Tak dla przypomnienia - jutro święto, więc ze sklepami na trasie może być różnie - sugeruję się zaopatrzyć w jakieś napoje, przekąski itp.
Jakby kogoś to interesowało, to spod LKJ ruszymy ścieżką wzdłuż Bystrzycy w kierunku ul. Turystycznej, także można się dołączyć np. na starym moście na Kalinie. Od mostu na Kalinie trasa będzie tworzona na bieżąco.
damian.s napisał(a):Od mostu na Kalinie trasa będzie tworzona na bieżąco.
Aha,czyli wczoraj robiłeś tajny rekonesans Damianq :mrgreen: .
JuraS napisał(a):Aha,czyli wczoraj robiłeś tajny rekonesans Damianq :mrgreen: .
Nie, wczoraj pojechałem jeszcze w nieco innym kierunku :-) Fajne dróżki znalazłem, kiedyś zrobię tam ustawkę. Zresztą co ja piszę - nigdzie nie jeździłem, nic nie znalazłem - bo nie mam zdjęć ;-) Możemy przyjąć, że siedziałem w domu przed TV z chipsami i izotonikiem :-)
Damianq kolego mój sympatyczny o której godzinie możecie być w Firleju :?:
Stron: 1 2 3 4