Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Wymiana uszkodzonego łożyska kulowego
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Miałem dzisiaj felerny dzień i dowiedziałem się co mi trzeszczało co jakoś czas w rowerze.
Poszło łożysko kulowe (6900 RS).
Samo łożysko już znalazłem 5zł za jedno przesyłka 11zł (jak ktoś ma info w Lublinie to poproszę).
Problem natomiast jest z wyjęciem pozostałości zdjęcia.

Jakieś pomysły jak to wyjąć?
jak wyjąć? wycisnąć na prasie byłoby najlepiej

a co do łożyska - to standardowe łożysko więc w każdym sklepie z takimi rzeczami w Lublinie powinno być

np
KAMI
Agro Mirex
Co do wyciskania na prasie chyba nie przejdzie ponieważ z drugiej strony jest zwężenie (a prasą można chyba tylko jak jest na wylot.)
Nie chce mi się dzisiaj zdjęcia wrzucać dam jutro drugą stronę
To łożysko maszynowe kiedyś dzwoniłem do sklepu na czechowie jadąc kosmowską w górę po lewej. Nie pamiętam nazwy. Wymienili mi 2 w warsztacie samochodowym na prasie. Ostatecznie łożysko kupiłem w hurtowni w Kraśniku.
Zaktualizowałem zdjęcie.

Dzięki za info jak dostane łożysko to zajdę do warsztatu mam 2 blisko.
łożysko dostaniesz np. na technicznej (boczna bursaki) jest tam stoisko z łożyskami gdzie kupowałem już kilka
demontaż to ściągacz lub młotek i śrubokręt, stosowałem 2 metodę
montaż wbijając przez stare łożysko
Dzięki wszystkim za info.

Łożysko wyjął mi gość z serwisu samochodowego, metodą chałupniczą + prasa, za "daj Pan na piwo".

Co do śrubokręta i młotka to próbowałem ale nie chciałem uszkodzić ramienia.
Za to ściągacza na wymianę raz na kilka lat nie widzę sensu, chyba że mi się szybko popsuje to zainwestuje.

@Arkus podskoczę tam jeszcze bo przy okazji i te mniejsze (688 RS) też bym wymienił może mają w niewygórowanych cenach.
Jak wymieniałem łożysko w swoim wahaczu, to poszedłem do metalowego dobrałem odpowiednie śruby i podkładki. Tak powstała własna praca do łożysk Smile