Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Koszulki "Drim Timu" - propozycja ;-)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Pomysł zrodził się jakiś czas temu niemal jednocześnie w kilku głowach, teraz pora żeby wypłynął na forum i żeby coś się zaczęło dziać w temacie. Krótko mówiąc plan jest taki, żeby zrobić koszulki "Drim Timu" :-)

Na tyle na ile czas mi pozwoli, postaram się pociągnąć ten temat, tak żeby coś z tego wyszło, ale jeśli ktoś byłby chętny do pomocy, to nie odmówię.
Poniżej postaram się przedstawić co do tej pory udało się ustalić.

WZÓR
Na kilku ostatnich wyjazdach toczyły się dyskusje jak miałby wyglądać wzór koszulki. Ogólny wniosek jest taki, że musi być zawarty jakiś akcent rowerowy, najczęściej pojawiał się motyw koła rowerowego (może być fragment koła) jakoś zgrabnie umieszczonego na plecach. Na obwodzie koła (lub na fragmencie obwodu) napis "DRIM TIM" ;-) Kolorystyka - tu dyskusje również były burzliwe, na chwilę obecną stanęło na czerwono-biało-czarnej kolorystyce. Jeśli ktoś widział w sieci jakiś ciekawy wzór, który dałoby się zaadoptować na nasze potrzeby, ewentualnie ma jakiś ciekawy pomysł jakby to mogło wyglądać, to może go tutaj wrzucić.

PROJEKT
Wstępnie rozmawiałem z firmą MW Sport (producent koszulek) - mogą nam zrobić projekt (jeśli będzie prosty, to w cenie koszulki, jeśli coś bardziej skomplikowanego to koszt kilkudziesięciu złotych), tylko musielibyśmy im powiedzieć jak miałoby to wszystko wyglądać. Wydaje mi się jednak, że najpierw warto by opracować coś we własnym gronie, przynajmniej jakiś zarys. Może ktoś z zainteresowanych zakupem takiej koszulki ogarnia na tyle Corela, żeby w czynie społecznym coś przy tym podłubać, albo może ktoś ma jakiegoś znajomego, który za symboliczny czteropak nowelek zechciałby przyłożyć do tego rękę. Ewentualnie jeśli nawet nie projekt w Corelu, to może ktoś ma na tyle zdolności plastycznych, żeby zrobić jakieś wstępne szkice na papierze. Wszelka pomoc mile widziana.
Po opracowaniu projektu, firma wykona jedną koszulkę, tak żebyśmy zobaczyli nasz wzór na żywo i zadecydowali o ewentualnych korektach itp.

ROZMIARÓWKA
Tutaj trochę nie mogłem się dogadać z Panem z firmy. Prosiłem o tabelę rozmiarów, a Pan twierdził, że wystarczy jeśli podamy mu wzrost (np. wzrost 176cm - to rozmiar L) i czy koszulka ma mieć standardową szerokość, czy np. trochę większą od standardowej. Moim zdaniem jest to trochę mało czytelne, dlatego umówiliśmy się w ten sposób, że firma udostępni nam na jakiś czas kilka koszulek w różnych rozmiarach, ja postaram się je pomierzyć i sporządzić tabelę rozmiarów. Dodatkowo jeśli ktoś będzie chciał przymierzyć live, obejrzeć itp, to będzie taka możliwość, np. podczas spotkania na mieście lub na jakiejś ustawce - jak już będę miał koszulki w ręku, to dam znać. Ale to na razie w bliżej nieokreślonym terminie, najpierw zróbmy jakiś wzór i projekt.

OPCJE WYKOŃCZENIA
Możliwe będzie zamówienie koszulek z długim lub z krótkim rękawem. Możliwe będą różne długości zamka. Możliwe będzie wykonanie indywidualnego nadruku imienia, loginu. Możliwe będzie nadrukowanie jakiegoś niedużego indywidualnego elementu graficznego, np. jakieś logo itp. Niemożliwe będzie nadrukowanie dużego indywidualnego elementu graficznego - z prostej przyczyny - ma to być koszulka "Drim Timu" według jednego wzoru.

ZAMÓWIENIE
Tak jak już napisałem, na chwilę obecną rozmawiałem z firmą MW Sport z Lublina - firma ta robiła jedną próbną koszulkę RL - część z Was pewnie miała ją okazję obejrzeć na żywo na jednym ze tegorocznych slajdowisk. Jednym jakość ta odpowiadała, innym mniej, jak to w życiu - ja jednak byłbym za tym, żeby zamawiać w tej firmie, między innymi dlatego, że są na miejscu i wszystko można obgadać na miejscu. Z tego co wiem, jest też kilka osób, które się do tego zamówienia dopiszą. Jeśli komuś nie będzie odpowiadała jakość, cena lub cokolwiek innego, to dostanie wzór koszulki i może sobie zamawiać w dowolnej firmie, ale to już na własną rękę. Chyba, że ktoś w ogóle jest chętny pociągnąć całe zamówienie w innej firmie (ja tak średnio mam czas), to również nie widzę problemu, żeby wszystkie koszulki zamówić w jednej firmie - za rozsądną cenę.
Koszt jednej koszulki w firmie MW Sport to 65zł - niezależnie od tego czy będzie to długi czy krótki rękaw. Przy zamawianiu konieczna będzie niewielka zaliczka, na chwilę obecną nie pytałem jakiej wysokości, ale wydaje mi się, że nie więcej jak 15-20zł/szt. Wstępnie rozmawiałem o zamówieniu wielkości kilkunastu sztuk. Kwestie techniczne dotyczące zamówienia, wpłat itp ustalimy za jakiś czas, jak już powstanie projekt. Czasu jest sporo, bo na ten sezon i tak nie ma się co spieszyć.

To chyba z grubsza na tyle. Ktoś byłby zainteresowany taką koszulką? Ktoś jest chętny do opracowania projektu? Jakieś pytania, wątpliwości, propozycje?
Ale się Damianq namęczyłeś tym pisaniem :-( Potężny tekst :-> .Ale dobrze ,krótko i na temat.Projektu nie zrobię bo marnie rysuję Cry .Zgadzam się na wszystko z góry,na wzór i kolorystykę :-D .I zamawiam sobie na kołnierzyku napis EL COMENDANTE :mrgreen: .
Ja też oczywiście jestem chętny żeby się zunifikować w ten sposób. Zawsze to fajnie wygląda grupa jednakowo ubrana. :-)
A nie możecie zwyczajnie w koszulkach Rowerowego Lublina jeździć?
Jurek S napisał(a):A nie możecie zwyczajnie w koszulkach Rowerowego Lublina jeździć?

Popieram Jurka... koniecznie macie potrzebę izolowania się od RL w postaci innych koszulek ;-) ?
Jurek S napisał(a):A nie możecie zwyczajnie w koszulkach Rowerowego Lublina jeździć?
Odpowiem za siebie - mogę i będę jeździć w koszulkach RL, jak już zostaną zamówione ;-) Z tych osób, z którymi rozmawiałem, nikt nie ma zamiaru się izolować od RL, tworzyć jakichś zamkniętych podgrup itp. To po prostu będzie jeszcze jedna koszulka rowerowa, tyle że tak trochę bardziej z przymrużeniem oka. Nie będzie też żadnych wyznaczników, kto taką koszulkę może sobie zamówić - jeśli komuś się spodoba i będzie chciał taką mieć, to sobie zamówi.
Damianie, ja wyrażam tylko swoje odczucia. Tym nie mniej tak to z zewnątrz wygląda. :-> Nigdy nikomu nie przychodziło do głowy, żeby tworzyć jakieś szczególne teamy. Owszem,, tworzyły się grupy osób, które trochę lepiej się czuły w swoim gronie i nic w tym złego nie było. Musicie też wiedzieć, że chcąc nie chcąc, przez takie wyraźne, zewnętrzne wyróżnienie, będziecie postrzegani jako jakiś szczególny team. Ale przecież nie jest to zakazane :-P . Czy to dobrze, czy źle dla sprawy rowerowej? Nie wiem. Czas pokaże.
damian.s napisał(a):Może ktoś z zainteresowanych zakupem takiej koszulki ogarnia na tyle Corela, żeby w czynie społecznym coś przy tym podłubać, albo może ktoś ma jakiegoś znajomego, który za symboliczny czteropak nowelek zechciałby przyłożyć do tego rękę.

Ja ogarniam Corela (choć wolę Illustratora ;P ). Mogę pomóc "w czynie społecznym". Ale bardziej "technicznie" niż "artystycznie".
damian.s napisał(a):Na obwodzie koła (lub na fragmencie obwodu) napis "DRIM TIM"
Przepraszam, ale nie jestem pewien czy nie ma tutaj jakiejś literówki, a chciałbym uniknąc sytuacji jaka swego czasu miała miejsce ze strojami RL gdzie zostały wydrukowane "ROWY".
Tak więc pytam póki czas czy nie powinno być przypadkiem (sądząc po ostatnich wyjazdach by to pasowało do klimatu grupy):
Kod:
DRINK TIM
:?: :?: :?:
Jurek S napisał(a):A nie możecie zwyczajnie w koszulkach Rowerowego Lublina jeździć?
+1 :mrgreen:
Stron: 1 2