Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Stary Gaj
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ktoś ostatnio był i widział co się tam wyprawia?
Pytam jak można??!!!!
Co za id..., cy..ał, kr..n pozwolił na robienie dróg w lesie!
Serce się kraje jak można takie coś robić. Mamy za dużo lasów?

Nie wiem jak was ale mnie serce boli.
Coraz dalej trzeba zezdzić żeby uciec od betonu.

No cóż będziemy mieli "park miejski Stary Gaj" przykre......
Mnie też trochę boli. Poboli i przestanie. Do wesela się zagoi. Ale masz rację. Mi się też to nie podoba.
Był temat na forum i jakbyś go przeczytał to byś nie musiał tyle lamentować, ani zakładać kolejnego.
Ronin napisał(a):Co za idiota, cymbał, kretyn pozwolił na robienie dróg w lesie!

Też lubię leśne dróżki ale...
Oprócz umiejętności pisania obelg przydaje się również umiejętność czytania.
Wtedy może zrozumiesz kto i dlaczego.
A jeśli ciężko to zrozumieć to polecam lekturę o pożarach lasów z uwzględnieniem tego z 1992 w okolicach Kuźni Raciborskiej.
To jest argument......
No to co teraz autostrada w każdym lesie?
To że człowiek pcha się coraz bliżej lasu bo chce mieć widoczki itp dla mnie nie usprawiedliwia takich działań.
Las tu był przed nami, nikogo w swoje sąsiedztwo na siłę nie zapraszał.
No ale ja jestem jakiś inny pewnie.
Witam
Poprawcie mnie, jeśli się mylę ale czy aby w starym gaju nie jest rezerwat brzozy czarnej? a jeśli tak to na jakiej podstawie prowadzone są prace budowlane ?
Ronin napisał(a):No to co teraz autostrada w każdym lesie?

Dokładnie tak.
I dobrze i źle... zależy jak na to spojrzeć.
Stary Gaj jest mały ale na przykład w Puszczy Solskiej KermitOZ mógłby spokojnie trenować :-D
Ogólnie są to prowadzone inwestycje w nadleśnictwach w całej Polsce.
Tak to wygląda między innymi na dzień dzisiejszy we wspomnianej Puszczy Solskiej - DROGI POŻAROWE
Na wszystkich zdjęciach są drogi pożarowe.
Pocieszające są znaki umieszczane przy wjazdach (ostatnie zdjęcie) :-D

makary napisał(a):czy aby w starym gaju nie jest rezerwat brzozy czarnej? a jeśli tak to na jakiej podstawie prowadzone są prace budowlane ?

Rezerwaty też podlegają ochronie p.poż. :-P :mrgreen:

I nie oszukujmy się, to nie drogi pożarowe są największym zagrożeniem dla lasów.
Wiesz... ja jestem jeszcze w stanie zrozumieć idee drogi pożarowej (od bidy) ale asfaltowania lasu to już nie a w tym przypadku coś mi wygląda że to się tak skończy. Przynajmniej po prowadzonych pracach tak to wygląda.
Można to zrobić w sposób mniej ekspansyjny i niszczycielski, jak to zresztą widać na zdjęciach które zamieściłeś.

Oczywiście że drogi pożarowe nie są największym zagrożeniem, znam większe np na kołach i z silnikiem ale te drogi to też nic fajnego.
Ronin napisał(a):jestem jeszcze w stanie zrozumieć idee drogi pożarowej (od bidy) ale asfaltowania lasu to już nie a w tym przypadku coś mi wygląda że to się tak skończy

Mieszanka żwirowa :lol:
A jeśli ktoś faktycznie chce znać wszystkie szczegóły to zawsze jest jeszcze BIP :mrgreen:
Szczegóły TUTAJ
Miłej lektury :-D
I jak to napisał Marcin:
marcin0604 napisał(a):Mnie też trochę boli. Poboli i przestanie.

:-D