Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Jaki łańcuch do kasety ALTUS CS-HG30 9 rzędów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Chciałbym kupić jakiś lepszy łańcuch. Na razie mam hg-53 ale myślę nad xt hg-93 lub slx hg-73. Będą pasować do tej kasety? Czy te droższe modele są DUŻO lepsze od hg-53. Jeśli ktoś coś wie to proszę o pomoc :-D . [/code]
adr napisał(a):Na razie mam hg-53
I niech tak pozostanie. najlepiej jak poszczególne elementy napędu są z tej samej grupy. Kup sobie zestaw i będzie ok Arrow http://allegro.pl/zes-shimano-deore-9-k ... 78879.html
Ja bym jednak polecił SRAMa -wg mnie dużo mocniejszy niż Shimano
mariobiker napisał(a):I niech tak pozostanie. najlepiej jak poszczególne elementy napędu są z tej samej grupy.
Pozwolę sobie się nie zgodzić z tym stwierdzeniem. To jakość łańcucha ma decydujące znaczenie dla trwałości napędu. Zębatki mają drugorzędne znaczenie gdyż ich zużycie jest zależne od stopnia "wyciągnięcia" łańcucha.
Przynależność do "tej samej grupy" nie ma najmniejszego znaczenia. Byle zgadzała się liczba "biegów".
BTW ja podobnie jak kolega powyżej również polecam łańcuchy SRAM'a.

Pozdrawiam,
Paweł
KPaweł, http://allegro.pl/lancuch-sram-pc-951-9 ... 90843.html np. taki? zależy mi na tym żeby był w miarę tani i żeby był trwały ;-)
ps a xt hg-93 lub slx hg-73 nie będą dobrze współpracowały z tą kasetą?
a może taki? http://allegro.pl/lancuch-sram-pc-971-9 ... 64188.html
Bierz 951 i będziesz zadowolony i jest to bardzo dobra cena jak za ten łańcuch , w praktyce nie ma żadnej różnicy jeśli chodzi o trwałość łańcucha 951 a 971 .
Jak napisał Sympatyczny Kolega Piotr, najsensowniej będzie kupić 951 - to chyba najtańszy łańcuch SRAM o dobrej jakości (podobno sworznie utwardzane przez chromowanie dyfuzyjne). Droższe ich łańcuchy różnią się głównie estetycznie - mają niklowane blaszki, co w praktyce nie przekłada się na zwiększoną trwałość.
Podsumowując - bierz 3 sztuki 951 i zmieniaj cyklicznie co 500-1000 km (im cięższe warunki jazdy tym wcześniej) a spokojnie dojedziesz na kasecie do 10 kkm a prawdopodobnie więcej.

Pozdrawiam,
Paweł
a mogę jeździć na zmianę hg-53 i 951?
Nie ma żadnych przeciwskazań. Zasada jest prosta: po przejechaniu 500-1000 km zdejmujesz łańcuch z roweru, myjesz go w benzynie i następnie porównujesz stopień jego wyciągnięcia do pozostałych łańcuchów z kompletu (ja wieszam je wszystkie razem przy ścianie na kawałku prostego drutu - wtedy ładnie widać różnice w długości całkowitej). Wybierasz najkrótszy z nich (czasem może okazać się że to ten właśnie zdjęty) i zakładasz na rower. I następne 500-1000 km.
Pierwsze zmiany zalecam robić max co 500 km. Następne, jeżeli warunki nie były szczególnie ciężkie - co ok 1000km. Nie ma żadnego znaczenia czy łańcuchy są tej samej firmy/typu.
W zależności od upodobań ludzie jeżdżą na 2-4 cyklicznie zmienianych łańcuchach. U mnie sprawdza się "złoty środek" - czyli 3.

Pozdrawiam,
Paweł
Ja używam łańcuchów KMC głównie x9.73 a mam taką samą kasetę jak Ty są w dobrej cenie i bardzo fajnie pracują zmiana biegu płynna i cicha mimo że często stoję na pedałach podczas zmiany.
tu masz link do aukcji
Co do trwałości to jeszcze nie mam pełnego obrazu bo dopiero planuję kupić trzeci Smile

pozdrawiam
Makary
Stron: 1 2 3