Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: 27.12.2014 g.20.00 McDonalds Puławska
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
W ubiegłym roku zrobiłem sobie nocny wypad na pstrykanie zdjęć lubelskich, świątecznych dekoracji. Niestety było to w Nowy Rok i jak się okazało wiele iluminacji było już posprzątanych :-( W tym roku więc spróbuję wcześniej. Jutro pogoda zapowiada się względna (niewielki wiatr i może będzie bez opadów - bo to w zdjęciach by trochę przeszkadzało). Planuję zacząć przy TEZECIE koło McDonaldsa, później deptak, starówka i zamek. Docelowo dotrzemy do fontanny w Świdniku chyba, że ktoś zna inne fajnie oświetlone miejsca lub ulice. Może wiecie jak tam Jedlina w tym sezonie wygląda?- kilka razy już się tam zasadzałem ale chyba nie mieli stałych pór włączania dekoracji albo tuż po świętach już ich nie włączali bo jak nie miałem aparatu była przepięknie oświetlona a jak chciałem pstrykać -było ciemno :-|
Ubierzcie się na naprawdę lajtowe tempo i dużo postojów :-) Czas pewnie około 3h zależnie od pogody i ilości odwiedzonych miejsc. Jeśli wolicie inną godzinę to chyba można by ją jeszcze jutro do południa zmienić jakby co.
Idę ładować akumulatorki :-P
Pierwsza ustawka Janka i do tego fotograficzna :-) Ja dzisiaj jeszcze poza Lublinem - bo jakbym był w Lublinie to pewnie bym się wybrał. Co do samych zdjęć okolic deptaka i Starówki to kiedyś doszedłem do wniosku że najbardziej sensowna pora to bardzo późna noc - zdecydowanie mniej ludzi kręci się przed obiektywem :-)
kusisz panie, kusisz..... myślisz że rowerem będzie bezpiecznie? bo dziś rano było mega ślisko....

Edi: dobra ja podjęłam decyzję, ponieważ ten rok niestety obfitował w spektakularne gleby w moim wykonaniu i kontuzje, to ja odpuszczam.

Ale pomysł zacny Smile
Janeczq, dawaj pikczersy bo jestem ciekawa :lol:
No właśnie Janq, wyszło coś z tego czy e tam ;-)
Na wstępie chciałem podziękować wszystkim uczestnikom za udział w mojej debiutanckiej ustawce :mrgreen: Fajnie, że chciało Wam się powłóczyć rowerem po nocy zamiast jak zawsze lansować się w sobotnią noc w modnych klubach wydając swoje ciężko zarobione pieniądze 8-)
Więc: przejażdżka trwała 4 godziny - nakręciliśmy coś z 35km więc zacieru nie było. Za bardzo też nie zmarzliśmy.
Ponieważ nie pojawiły się nowe pomysły co do odwiedzanych miejsc jechaliśmy zgodnie z pierwotnym planem. Pierwsze fotki przy TEZECIE.
Stamtąd niebywale zwarta grupa skierowała się w stronę placu litewskiego. Po drodze na rogu ul. Popiełuszki i Poniatowskiego zahaczyliśmy o sympatyczną wystawę/instalację/happening jak zwał tak zwał. Jest kilka fotek raczej poglądowych jak to wygląda. Wystawa to zbiór urządzeń, przedmiotów i różnych gratów które wyszły już z użycia. Ja znalazłem wśród nich te na których uczyłem się w szkole, znam z dzieciństwa lub jeszcze całkiem dobrze pamiętam z innych miejsc i które faktycznie już przeszły do lamusa. Niektóre urządzenia wielkości dużej walizki teraz każdy ma w telefonie:-) Polecam gdybyście byli w okolicy.
Litewski - mało świątecznie ale jednak w nocy całkiem fajnie na zdjęciach wychodzi. Deptak - przybyła jakaś bombka która wszystko psuje więc na moich zdjęciach jej nie ma. Starówka - też raczej skromnie. Zamek - jak zamek każdy pewnie ma go na fotkach.
Lubelskie dekoracje nie zachwyciły Undecided
W Świdniku, u celu -przy fontannie, tradycyjnie grupowe zdjęcie z ustawki (nie mogłem sobie poradzić z tym niebieskim światłem więc jest jakie jest - krytyki nie przyjmuję 8-)
W drodze powrotnej jeszcze przy browarach trochę dekoracji ufoconych.

Jeśli pogoda dopisze zanim wolne się skończy to za kilka dni planuję drugą część nocno-świątecznej tematyki bo chcę poszukać naprawdę ładnej choinki :-) więc już dziś proszę o podpowiedzi.

No i prawie bym zapomniał, że niektórzy czekają na to jak wyglądał poprzedniej nocy Lublin moim okiem
Yanq napisał(a):No i prawie bym zapomniał, że niektórzy czekają
Było warto :-D
bardzo ładnie Smile
Chętnie bym Ci potowarzyszył Yanq ;-) ,ale ja jestem uparty i z pierwszym śniegiem rower zamieniam na narty biegowe :-> .Zdjęcia super :-D :!: ,
Janq - zdjęcia z rąsi, czy był jakiś statyw? Bo nie uwierzę, że przy kilku sekundach zdołałeś utrzymać aparat bez ruchu ;-) No i powiem Ci, że ten Twój Canon znakomicie sobie radzi w nocnych warunkach.

Eidt. Dopiero teraz zauważyłem, że zdjęcia robione Pentaxem K200 ;-)
Stron: 1 2