Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: 23.02.15 g.18:30 Slajdowisko - Rowerowe Jamboree do Japonii
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cytat:Rowerami z Afryki (Nowaka) do Yamaguchi (w Japonii) – spotkanie z Norbertem Skrzyńskim [23.02.2015 godz. 18:30]

W najbliższy poniedziałek, 23.02.2015 zapraszamy do uczestnictwa w pokazie zdjęć i spotkaniu z Norbertem Skrzyńskim, turystą rowerowym, który w styczniu br. był jednym z uczestników 1. etapu sztafety rowerowej Polska-Japonia, jadącej przez Lublin.

Rowerowe Jamboree – sztafeta do Japonii – wspólna inicjatywa środowiska podróżniczego (Stowarzyszenie Afryka Nowaka) i harcerskiego (Fundacja Światowe Jamboree). Przyświecają im dwa podstawowe cele: promocja Polski jako organizatora 25. światowego zlotu skautów w 2023 roku – Jamboree oraz popularyzacja postaci i historii Kazimierza Nowak, polskiego podróżnika, który w latach 30. ubiegłego wieku samotnie, dwukrotnie przebył kontynent afrykański.

O postaci Kazimierza Nowaka i Afryce Nowaka, o Rowerowym Jamboree i pierwszym etapie sztafety do Japonii opowie Norbert Skrzyński* – organizator i uczestnik rowerowych sztafet przez Afrykę i Azję. Tym razem wziął udział, wspólnie z Joanną Plenzler, Agatą Królikowską, Mantasem Gmitrzukiem, Patrykiem Jaskułowskim, Łukaszem Romanowskim i Piotrem Wojtaszkiem w wycieczce rowerowej z Warszawy do Czerniowców na Ukrainie.
Przez dwa tygodnie zimowego rowerowania (od 2 do 14 stycznia 2015 r.), przebyli ponad 850 kilometrów. Warszawa-Warka-Puławy-Lublin-Zakrzówek-Biłgoraj-Lubycza Królewska-Lwów-Stryj-Kałusz-Kołomyja-Czerniowce.


Jak przygotować się do rowerowej wyprawy zimą? Od czego zależy dobre samopoczucie i atmosfera podczas wieloosobowych podróży rowerowych? Czy można połączyć podróżniczą swobodę i płynięcie z codziennością, z harcerskim systemem wychowawczym i zasadami? Jak wygląda konfrontacja niezależności przemieszczania się rowerem, z przygotowanymi i dopiętymi na ostatni guzik harcerskimi obozami? Czy podróżnicy rowerowi i harcerze mogą współpracować i czerpać z tej współpracy nauki? Czym można zintegrować grupę siedmiorga rowerzystów, którzy przed wyprawą właściwie się nie znali?Będzie o polskiej i ukraińskiej gościnności, ukraińskim Starym Nowym Roku, 118. rocznicy urodzin Kazimierza Nowaka, ukraińskiej saunie, polskich i ukraińskich harcerzach i rowerzystach… i o tym jak się zimą rowerami jeździ drogami wschodniej Europy. Oczywiście nie zabraknie również zdjęć i filmów z trasy!


* – Niespełniony geograf, ciągle dokonujący trudnego wyboru pomiędzy tym co robić lubi, a tym co robić musi. Z zamiłowania rowerzysta, czytelnik, obserwator, wielbiciel map. Radykalny przeciwnik bezmyślności. Ekstremalny zwolennik przemieszczania się.
23.02.2015 (poniedziałek)

Godzina 18:30

Miejsce:
Radio Lublin, ul. Obrońców Pokoju 2


Organizatorzy :
Urząd Miasta Lublin
Radio Lublin

Partnerzy:
Fundacja Światowe Jamboree
Stowarzyszenie Afryka Nowaka
Porozumienie Rowerowe Lublin

http://rowery.lublin.eu/blog/2015/02/19 ... godz-1830/

[Obrazek: Rowery-spotkanie-23.02-388x550.png]
Myślę, że będzie bardzo ciekawie. Szkoda, że to poniedziałek ale jak się zepnę i szczęście dopisze to może zdążę. Wybieram się w każdym razie :-P
Yanq napisał(a):Szkoda, że to poniedziałek ale jak się zepnę i szczęście dopisze to może zdążę.
Janku damy radę ;-)
Może by się wybrał ...
A wcześniej na: http://forum.rowerowylublin.org/viewtop ... 2009#92009
Fajnie było, tak kameralnie :-) RL reprezentowało w sumie 5 osób, dzięki temu frekwencja wzrosła o jakieś 25% :lol:
To moje drugie slajdowisko prezentowane przez Norberta Skrzyńskiego. 3 lata temu był w Księżycowej: http://forum.rowerowylublin.org/viewtopic.php?t=5292
Norbert zaprasza do Boruszyna na Plener Podróżniczy im. Kazimierza Nowaka – długi weekend sierpniowy. Warto by jakaś reprezentacja Lublina była :-)
Mi również się podobało - ciekawa opowieść przekazana w bardzo fajny sposób :-)

Rado napisał(a):Norbert zaprasza do Boruszyna na Plener Podróżniczy im. Kazimierza Nowaka – długi weekend sierpniowy. Warto by jakaś reprezentacja Lublina była :-)
Plener plenerem, ja tam rozpoczynam zbiórkę na ten bilet do Chin i z powrotem :mrgreen:

Ustawka zaliczona: http://moje.radio.lublin.pl/rowerami-z- ... becki.html ;-)
Wczorajszy dzień na forum został zdominowany strojami rowerowymi ale również chciałem podziękować za tę prezentację.
Dla mnie przedsięwzięcie sztafety rowerowej na drugi koniec świata jest niezwykle fascynujące z wielu powodów. Przede wszystkim, że jadą tam młodzi ludzie nie znający się wcześniej zupełnie, że jest to sztafeta, że szerzą jakieś idee. O Afryce Nowaka już sobie poczytałem :-P -warto!
Okazuje się, że można za naprawdę niewielkie pieniądze podróżować rowerem po całym świecie, w niezwykłych okolicznościach i ciekawym towarzystwie.
Temat slajdowiska to jedno a sposób narracji p. Skrzyńskiego na prawdę czynił każdy kolejny slajd bardzo ciekawym.
Apeluję jednak do Olka i innych którzy wiedzą, że przez okolicę jedzie jakaś grupa uczestnicząca w dużym wydarzeniu o taka informacje na forum. Nie obiecuję, że na pewno od razu polecę na ich powitanie i zaoferuję swoją pomoc ale nie wykluczam takiej ewentualności jeśli będę w stanie. Na slajdowisko nie przyszły tłumy ale gdyby nie było informacji na RL - prawie byłby wstyd ;-)
Yanq napisał(a):Okazuje się, że można za naprawdę niewielkie pieniądze podróżować rowerem po całym świecie, w niezwykłych okolicznościach i ciekawym towarzystwie.
Wystarczy wysłać o jedno pismo za dużo, a wtedy wezmą cię za ekstrawaganckiego dyplomatę i przydzielą do obstawy samochód z uzbrojonymi żołnierzami - po czterech na jednego rowerzystę :mrgreen:
damian.s napisał(a):...przydzielą do obstawy samochód z uzbrojonymi żołnierzami - po czterech na jednego rowerzystę :mrgreen:
Taaaa, są też inne kraje pełne absurdów poza naszym ukochanym :-)