Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Zakup roweru Focus Cypress HT 29R
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Od jakiegoś czasu poszukuje niedrogiego roweru MTB (1500-1800zł) jako uzupełnienie do szosy. Zależy mi żeby był to 29er no i oczywiście jak najlepszy osprzęt w tej cenie (choć wiem, że w tej cenie rewelacji nie będzie).

Moją uwagę przykuł Focus Cypress HT 29R na allegro za niecałe 1800 zł:

http://allegro.pl/show_item.php?item=5149807672

Na stronie Focusa nie mogę jednak znaleźć tego modelu ani info o geometrii.

Co myślicie o tym rowerze?
I jeszcze jedno. Mam 186 cm wzrostu i zastanawiam się nad rozmiarem 19' lub 21', jak myślicie?

Poniżej specyfikacja:

Rama: MTB 29R Materiał: Aluminium
Widelec/amortyzacja
Amortyzator przedni: Suntour XCT MLO
Skok amortyzatora: 100 mm
System amortyzacji: sprężyna
Rura sterowa: 1-⅛"
Piwoty do hamulców: Tektro tarczowe
Blokada skoku: mechaniczna

Korba: Shimano
Przełożenie:
Przód: 42/32/22
Tył: 11–34
Kaseta: 9 rzędowa
Przerzutka przednia: Shimano Acera
Przerzutka tylna: Shimano Alivio
Obręcze: Concept
Piasty: Alloy, QR Disc
Opony: Schwalbe Rapid Rob Active 57–622 Drutowana Wykonana z gumy Dual Compound – szybka na asfalcie i przyczepna w terenie
Hamulce: Tarczowe Tektro HDC-300
Tarcza przód 180 mm
Tarcza tył 160 mm

Manetki: Shimano FC-M391
Mostek kierownicy: Concept SL
Kierownica:
Flatbar, aluminiowa
710 mm
Siodło: EX Concept
Sztyca: Patent, aluminiowa
Na stronie może go nie być, bo to chyba jakiś najniższy model z przed dwóch lub trzech lat. Najlepiej przejdź się po sklepach i popytaj, może w Lublinie dostaniesz dobrą cenę na jakiś sprzęt.
Polecam:

- Inżynieria Rowerowa - ul. Rusałka
- BikeBoys ul. Głęboka
- Toro - al. Kraśnicka
- Atol Bike - ul. Związkowa

Ewentualnie napisz na priv to może coś z Krossa uda mi się załatwić w miarę tanio (model z ubiegłego roku lub z tego).
Mam 184 i jeżdżę na19"(29er). Na tak krótkim mostku może być trochę przyciasno (u mnie wymiana pomogła). Mam też 20" na kołach 26", który rozmiarem idealnie mi pasuje.

Jeżeli chodzi o rower to najlepiej jak sam zdecydujesz. Jak sam zauważyłeś szału nie będzie ale ja jeździłem przez ponad 10 lat na podobnej klasy sprzęcie i żyję Wink
mrozo, po rowerowych w Lublinie jeździłem i coś na 29 calowych kołach, z tarczami hydraulicznymi i 9-rzędową kasetą to od 2000 w górę... Sad W Inżynierii jest fajny Focus WHISTLER z tego roku, no ale za 2 tys...

piotr73, szukam na kołach 29' a ten jest na 26'. Na kołach 29' te Romety zaczynają się od 2500 zł...
odezwij się na priv może coś zaradzimy
Właśnie zauważyłem że był na 26 calowych kołach i posta wykasowałem , ale jak już się odezwałem to powiem że warto czasami dołożyć te parę stówek.
Tak na szybko znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/rower-29er-mtb-sprint ... 85661.html
http://allegro.pl/trek-mamba-goral-scot ... 01309.html
Dołożyć już nie mogę więc 1800 zł to jest taki max.

ten SPRINT APOLON wygląda ciekawie, tylko największy rozmiar ramy jest 19" więc nie wiem czy nie będzie za mały... i nie znam tej marki więc nie wiem czego się spodziewać. Miał ktoś styczność z tymi rowerami?
SPRINT APOLON - widziałem sporo różnych marek rowerowych, ale o czymś takim to 1szy raz słyszę ... Z tych podlinkowanych przez Piotra, to zdecydowanie Trek lepszy:
na plus: korba, zmieniarka tylna, manetki, oczywiście amorek, oczkowane obręcze. Poza tym to Trek, a nie jakiś Sprint ...
Właśnie też nie kojarzę tej marki, wiec sprint odpada.

Z kolei Trek jest 100 powyżej mojego max limitu cenowego i jest używany... A jak używany, to wolałbym rower zobaczyć na żywo przed zakupem...
Stówkę utargujesz z palcem w ... ;-)
Poproś o dokładne zdjęcia napędu, ramy pod suportem i zobaczysz, czy rzeczywiście użyty tylko kilka razy. Ja bym go na razie nie skreślał - chyba najciekawsza opcja z wymienianych.
Stron: 1 2 3