Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Lazaro Integral v3 2015 - kupno
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Od razu powiem, że jestem kompletnym laikiem w temacie rowerów, modeli i części. Przy tym stwierdzeniu nie przesadzałem w ogóle. Piszę to, by nie okazało się, że nic nie zrozumiałem z odpowiedzi :-)



Mamy początek wakacji, ponadto swojego jednośladu nie mam od roku, więc szukam czegoś dla siebie.
Zainteresowałem się, poszukałem na temat tego modelu w internecie. Nie byłbym zadowolony, gdyby okazało się, iż ktoś na mnie za dużo zarobił, więc nie ryzykuję, kupując kota w worku.

Przykładowo, dwa wpisy na jednym z blogów są dla mnie co najmniej zachęcające. Jednak są one z czerwca 2013.
Linki:
http://nasiodelku.blogspot.com/2013/06/ ... ad-po.html
http://nasiodelku.blogspot.com/2013/06/ ... al-v3.html

Na innym forum jest 99 stron o Lazaro Integral V, ale nie wiem w jakim stopniu tyczy się to v3, więc przeczytałem pierwsze 5 stron. Opinia jest w miarę pochlebna.
Linki:
http://www.forumrowerowe.org/topic/9562 ... ntegral-v/

Wysuwa się moje pytanie:

Co myślicie?

Mój budżet mieści się w przedziale 1250 zł - 1400 zł. Warto kupić ten rower dzisiaj, w 2015?

Jeśli tak - taki model w Lublinie istnieje? Bo na pewno jest na Allegro, ale wolę kupić go osobiście, za żywą gotówkę, bym mógł potem z łatwością, po prostu, przejść się do sprzedawcy i pogadać z nim twarzą w twarz o ewentualnym zwrocie. Jeśli trzeba już zamawiać to i tak wolę za pośrednictwem kogoś doświadczonego. Jeśli trzeba, kupię przez Allegro.

http://allegro.pl/king-of-the-road-full ... i_c=Search

Drugie pytanie:

Czy ktoś coś wie na temat tego sprzedawcy?

Mam nadzieję, że dałem ten wątek w dobrym dziale.
Witam
Żonie kupiłem ten rowerek w maju 2015 od tego samego dostawcy tylko z wersją damską ramy i hamulcami hydraulicznymi według mnie jak za tą cenę jest naprawdę spoko nic nie mogę mu zarzucić wszystko ładnie wykonane podzespoły całkiem akceptowalnej jakości. Ten dostawca podchodzi bardzo profesjonalnie do swojej pracy paczkę miałem bardzo szybko rower był dobrze wyregulowany co po jedynie musiałem przykręcić pedały i kierownicę oraz lekko poprawić ustawienie przedniego hamulca jak dla mnie coś w nim nie grało.
Pozdrawiam
Ktoś jeszcze się wypowie? :-)
Opinie ma bardzo dobre ten lazaro. Zobacz może to: http://allegro.pl/nowosc-rower-kands-ma ... 55474.html
Cena 100zł niższa. Części takie same lub podobne.
Nie znam sie na rowerach crossowych, ale mysle ze nie ma sensu kupowac przez Allegro. Pojedz do ktoregos z dobrych sklepow rowerowych w Lublinie, a na pewno znajdziesz cos rozsadnego w dobrych pieniadzach.

Dobre sklepy to:
Inżynieria Rowerowa - ul. Rusałka
Bike Boys - ul. Głęboka
Bike Room - ul. Mickiewicza
Atol Bike - ul. Związkowa
Dobre rowery - w Gali
Metribikes - al. Kraśnicka
Ja robiłem trochę rozeznania. W Inżynierii rowerowej mają trochę crossów, głównie meridy (może jakiś lapierre jeszcze był ? ). Rowery zacne (w tym sklepie są same dobre maszyny), ale ceny tych merid są większe niż kandsa czy lazaro, mimo że na słabszym osprzęcie. Zdaje się, że tutaj sporo płaci się za markę. Jeśli autorowi teamtu zależy na cenie, to kupno na allegro może być jednak lepszym rozwiązaniem.
Kiedy pisałem ten temat zależało mi na niskiej cenie, dobrym sprzęcie i kupnie na miejscu. Jednak wygląda to tak, że tych trzech rzeczy nie da się łatwo połączyć. Zapewne większość podobnych mi laików szuka czegoś takiego.

1400 zł to ostateczna cena, którą mogę zapłacić, a jak narazie tylko dwa rowery, Lazaro z Allegro za 1399 zł i ten 100 zł tańszy (wymieniony przez przedmówcę) spełniały wymagania dot. sprzętu za tą cenę.

Postanowiłem więc, że pójdę na kompromis z samym sobą i kupię lepszy sprzęt za max. 1400 zł, ale przez Allegro.

Jak napisałem w pierwszym poście - nie chcę, by ktoś zarobił na mnie za dużo, bo jestem laikiem, kiedy kupiłbym coś niedobrego. Byłoby tak, może częściowo, ale by było. Zresztą tak to działa i nie ma w tym dziwnego.

Zachęciła mnie opinia makarego. Chcę kupić dobry sprzęt, by mi starczył na jak najdłużej.

Nie jeżdżę dużo kilometrów w ciągu roku. Do szkoły i z powrotem, czyli +- 6 km. Ponadto połowa roku szkolnego to zima, kiedy pewnie będę miał przesiadkę do autobusu.

Dlatego właśnie myślę, że lepiej kupić sprzęt, który się sam z siebie za szybko nie rozwali, przy normalnym dbaniu o niego i będzie jak najdłużej tak trwał.

Jestem zachęcony do kupienia Lazaro, co myślicie? Spełnia wymagania? Jego części są dobrej jakości?
Lazaro jest OK. Osprzęt daje rade. Nie ma co się o to martwić. W necie opinie ma dobre.
Tylko, że ten kands ma to samo i jest stówę tańszy Smile.
A dlaczego crossowy a nie mtb 29? Skoro twierdzisz ze tylko na dojazdy do szkoly to moze warto pomyslec o mtb 29 i miec mozliwosc pojechac czasem w teren? Za okolo 1400 kupisz juz np. Kross level b2 model z tamtego roku.
No ale przecież cross to rower uniwersalny, więc dobry na asfalt i w las spokojnie pojedzie. Czemu ten mtb miałby być lepszy ? O ile mi wiadomo, mtb to nie są rowery uniwersalne. Teraz czasy się zmieniły i oprócz górali i szosówek są również inne rowery.
Ten mtb ma osprzęt altus, czyli słabszy niż lazaro/kands. Zdaje się, że jest cięższy o 2kg (znalazłem jego wagę - 15kg, chyba że to nie ten).
Stron: 1 2 3