Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Opona z kolcami do jazdy po lodzie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jeżeli kogoś interesuje jazda w zimie po śniegu i lodzie to polecam ten poradnik czyli zrobienie opony z kolcami we własnym domu minimalnymi kosztami:
http://zarzecki.com/opona_z_kolcami/
Źródło: bikeforum

Według mnie bardzo prosty i tani sposób na pogodę która już niedługo może się pojawić u nas czyli oblodzone chodniki i drogi.
Prawdopodobnie jeżeli tylko się wykuruję z przeziębienia to sam pomyślę nad takim rozwiązaniem, ponieważ wydaje się być bardzo łatwe w wykonaniu i jestem bardzo ciekawy jak się sprawdza w rzeczywistości :-)
Sam jeździłem już nie raz w zimie i wiem że jest ciężko ale nigdy na oponach z kolcami.
Fajnie musi się tym jeździć po asfalcie - iskry przy hamowaniu :lol: Ten opis już jakiś czas temu widziałem, ale jakoś nie bardzo mam ochotę się w to bawić m.in. z obawy przed porozbijaniem się.
Hehe!! Kiedyś z kolegą we własnym zakresie robiliśmy taki zestaw opon :-D Po lodzie rewelacja, ubitym śniegu też ale jak tylko zaczęła się gdzieś kostka lub jakieś odsłonięte "plamy asfaltu" to normalnie tragedia!! Ty swoje a rower swoje. Momentami na prawdę niebezpiecznie, ale ogólnie na lód super. Bardzo fajnie słychać łupanie lodu :lol: