Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: FACEBOOK i wszyscy zadowoleni (?)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Od jakiegoś czasu (w żartach lub poważnie) poruszamy ten temat.
Pamiętam ustawki (tak, bywam na czymś takim :-D ), z których zdjęcia otrzymywałem na maila lub były one dostępne tylko dla wybranych osób.
Teraz jest to fotograficzny Hyde Park.
I tak w związku z planowanym uruchomieniem nowej funkcji zadałem sobie pytanie:
Czy faktycznie wszyscy tego chcemy?
Czy wszystkie osoby będące na publikowanych zdjęciach chcą aby ich wizerunek zaczął żyć w sieci bez żadnych ograniczeń?
Wiem, że fajnie jest obejrzeć zdjęcia aby powspominać lub wtedy, gdy nie mogliśmy tam być.
Ale czy coraz bardziej nie narusza to naszej prywatności?
Z różnych powodów (między innymi tutaj wspomnianych) część z nas nie ma konta na FB.
Do przemyślenia na zbliżające się zimowe wieczory :-D
Wersja z tłumaczeniem:
http://technowinki.onet.pl/internet-i-s ... nem/jb7c7k
I na wszelki wypadek oryginalna:
https://www.youtube.com/watch?v=nqwTWegDXWI

Na koniec wyjaśnię tylko na czym polega DeepFace:
Wystarczy, że ktoś opublikuje na Facebooku zdjęcie, na którym będziesz i je otaguje, czyli podpisze, że ty to ty. Nawet jeśli nie masz swojego konta w serwisie, nawet jeśli inne zdjęcia nie będą otagowane, serwis będzie wiedział, na których zdjęciach się pojawiasz.
Przy czym osoba publikująca zdjęcia nie musi ich otagować.
Może to zrobić każda inna osoba mająca konto.
Osobiście nie używam telefonu do poruszania się w sieci, choć mam taką możliwość. Nawet się w nim nie zalogowałem do internetu. Konto na facebook-u założyłem tylko aby mieć jakieś informacje odnośnie grupy z którą jezdziłem poprzednio. Ale w/ wspomniani tak się utajnili , a nie mają swojego forum że właściwie mogę na fejsie nie być. Uzbierało się trochę znajomych i tak się to toczy siłą rozpędu. A facebook--- to tylko złodziej czasu :evil:
Inwigilacja była jest i będzie,kiedyś na poziomie krajowym,dzisiaj na światowym.Ja bym jednak nie przejmował się tym tak bardzo,bo to dopiero początek Wink I jest to nie do powstrzymania!
http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_tech ... 1066469575
Pomijam inwigilację i tym podobne sprawy jeśli ktoś na to się zgadza (mam na myśli właściciela konta).
A co z pozostałymi osobami?
Można się nie przejmować ale co zrobisz Danielu gdy Marek Cię zapyta dlaczego Jego zdjęcie jest z imieniem i nazwiskiem?
I Ty tych danych nie podałeś umieszczając zdjęcie, otagował ktoś inny.
I teraz każde kolejne zdjęcie, na którym jest Marek będzie rozpoznawane z imieniem i nazwiskiem (plus to, co ktoś dorzuci).
Co zrobisz jeśli Marek (oczywiście domyślnie każda inna osoba) zażyczy sobie aby usunąć zdjęcie?
Jest już za późno!
Zakładając ten temat miałem na myśli sytuację, gdy zareaguje ktoś, kto konkretnego zdjęcia nie życzył sobie w sieci.
Nie zawsze przecież na tych zdjęciach są powiedzmy "sami swoi", nigdy nie wiemy czy w jakiś sposób zdjęcia nie zostaną wykorzystane (mam na myśli wykorzystanie zgodne z prawem).
Nigdy przecież nikt nikogo nie pyta czy wyraża zgodę.
I jak najbardziej nie ma powodu aby się tym przejmować... do czasu...
Wtedy jest problem i wcale nie związany z inwigilacją.
Darku w 100% się z Tobą zgadzam a tak na marginesie to zamieszczanie zdjęć w internecie bez zgody wszystkich sfotografowanych (oczywiście nie licząc tylnego planu - który powinien być rozmyty ) osób jest nie legalne.
A jak do tego dorzucimy jeszcze rozpoznawanie i otagowywanie twarzy imieniem i nazwiskiem to o anonimowości możemy zapomnieć dodatkowo jak połączymy to z plikami cookie to mamy pełną informację o osobie począwszy od upodobań kulinarnych kończąc na seksualnych.
Piszę to jako przestrogę przed publikowaniem w sieci czegokolwiek - a czego nie publikować to już niech każdy sam oceni
Pozdrawiam

radzik

ma ktoś jakieś zdjęcie z Darkiem ? mam pewien pomysł..
No i właśnie w temacie tych zdjęć powyżej :-D
Pamiętam (jakżeby inaczej) ten dzień :-D
Ale również inne wtedy zrobione zdjęcia, chociażby naszego kolegi Prezesa nowego klubu rowerowego (przy okazji gratuluję Jurku) i to, co trzymał w ręku :-D

radzik napisał(a):ma ktoś jakieś zdjęcie z Darkiem ? mam pewien pomysł..

A Ty Przemek uważaj bo konta nie mam ale... Twoje zdjęcia mam (nawet nie Wiesz jakie)... i mam znajomych z kontem FB :-P :mrgreen:
Ale widzę, że zaczynacie rozumieć co miałem na myśli.
Między sobą możemy żartować ale rzeczywistość może być czasami przykra.
darist napisał(a):Ale również inne wtedy zrobione zdjęcia, chociażby naszego kolegi Prezesa nowego klubu rowerowego (przy okazji gratuluję Jurku) i to, co trzymał w ręku :-D
To były piękne dni... :mrgreen: (przy okazji, dziękuję) No właśnie, dzięki takim zdjęciom mamy tyle fajnych wspomnień :-P
A co do oznaczania zdjęć. Jeżeli ktos chce oznaczyć zdjęcie, które ja umiesciłem na FB musi uzyskać ode mnie zgodę. Przychodzi zapytanie od osoby chcącej to zrobić. A co do upodobań to jest gorszy sposób robienia tego przez sieć niż umieszczanie zdjęć. Zazwyczaj mamy stałe IP i jezeli przeglądamy jakies strony zostają one do niego przypisane. I na innych portalach (jeżeli to wszystko jest w jakiejś korporacji) pojawiają się reklamy tego co oglądaliśmy. Jakies propozycje zakupowe itp. A jeżeli w tym czasie jesteśmy zalogowani do poczty to juz zupełna inwigilacja i oznaczanie naszych upodobań.
darist napisał(a):A Ty Przemek uważaj bo konta nie mam ale... Twoje zdjęcia mam (nawet nie Wiesz jakie)... i mam znajomych z kontem FB
W razie czego służę pomocą ;-)

Jurek S napisał(a):Jeżeli ktos chce oznaczyć zdjęcie, które ja umiesciłem na FB musi uzyskać ode mnie zgodę.
Dobrze, że chociaż obejrzeć można bez pozwolenia :-P
Stron: 1 2