Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Praca dla studenta z Ukrainy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Dzień dobry.
Jestem studentem 1 roku w Lublinie, mam sporo wolnego czasu i dużą chęć do pracy, ale również potrzebuję pieniędzy :-)

Na Ukraine byłem menadżerem ze sprzedaży części do samochodów, pracowałem mechanikiem rowerowym, oraz sprzedawałem części do rowerów, naprawiałem swój samochód sam.

Lubię pracować rękami z maszynerią, mechanizmami, coś naprawiać. Znajomość języka na średnim poziomie.

Czy ktoś może pomóc z poszukiwaniem pracy.

Zgóry dziękuję.
Studiujesz dziennie czy zaocznie, czy masz obywatelstwo Polskie czy tylko Ukraińskie, jaki rodzaj pracy by Cię interesował
Pozdrawiam
Marcin
Studuję się dziennie, ale mam zajęcia tylko 3-4 dnia w tygodniu do 12.00. Mam obywatelstwo ukraińskie oraz wizą studencką, mogę pracować oficjalno.
Interesuję się praca za kierownicą (prawa jazdy kat. B) albo coś naprawiać albo jakimś magazynierem.
Dziękuje
Alex
Witaj, masz pozwolenie na pracę :?:
j@cek napisał(a):Witaj, masz pozwolenie na pracę :?:

Jacku przecież:
alex_zp_ua napisał(a):mogę pracować oficjalno
:!: :-D
darist napisał(a):
j@cek napisał(a):Witaj, masz pozwolenie na pracę :?:

Jacku przecież:
alex_zp_ua napisał(a):mogę pracować oficjalno
:!: :-D

Dla mnie to nie oznacza to samo.
Dla studentów są uproszczone przepisy i można podjąć legalną pracę bez pozwolenia ale z pewnymi ograniczeniami. :roll:
Nie znam tego. A jaka różnica? Jaki są ograniczenia?

Tu piszą że mogę pracować bez zezwolenia, chyba nie?
http://www.migrant.info.pl/Zezwolenie_n ... C4%99.html
(punkt 17 "Kto może pracować w Polsce bez zezwolenia na pracę")
alex_zp_ua napisał(a):Nie znam tego. A jaka różnica? Jaki są ograniczenia?
Był taki dziwny przepis mówiący, że można zatrudnić studenta bez pozwolenia tylko w trzech miesiącach wakacyjnych ale został zmieniony i zastąpiony przez inny.

Teraz to brzmi tak:
będących obywatelami (...) lub Ukrainy, wykonującymi pracę przez okres nieprzekraczający 6 miesięcy w ciągu kolejnych 12 miesięcy.

Jeżeli nie ma do tego jakieś innej interpretacji to bez pozwolenia możesz pracować nie więcej niż sześć miesięcy w roku.

Niedawno pytałem o możliwość zatrudnienia obcokrajowców i podstawowym warunkiem było pozwolenie na pracę. Więc pewnie mając taki dokument byłoby łatwiej coś znaleźć.
A o jakiej prace mówimy? I kto powiedział że wszyscy obcokrajowcy potrzebują zezwolenie?

Przeczytałem już kilka artykulów, piszą że studenci formy dziennej w ogóle nie mają problemów z pracą. Zezwolenie, jak przeczytałem, jest takiem "hemoroidem". Sporo papierów potrzebują się dla tego.
alex_zp_ua napisał(a):A o jakiej prace mówimy?

Nie dorywczej lub sezonowej
Cytat:
I kto powiedział że wszyscy obcokrajowcy potrzebują zezwolenie?

Rząd RP
Cytat: Sporo papierów potrzebują się dla tego.
Na to nic nie poradzę i to zamyka ten temat.
Stron: 1 2