Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Jak się montuje taki napinacz
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jak wskazuje nazwa ;-), montuje się go pod suport. Po odkręceniu miski suportu zakłada się go jako swego rodzaju "podkładkę" między ramą a miską. Podobnie montue się zresztą przerzutki przednie bodajże typu E.
A da radę w zamontować w tym starym typie suportu(nie wkład)? Jak to jest zamocowane, że się nie przemieszcza?
Da się zamocować i w starym typie suportów (z oddzielnym wkładem), jak i przy np. shimanowskim Hollowtechu ze zintegrowaną osią i zewnętrznymi łożyskami. Zamocowane jest na zasadzie podkładki, przy czym rama robi za nakrętkę, a miska suportu za śrubę. A trzyma się to wszystko kupy, bo jest na chama skręcone ;-)
Dzięki wielkie.
Teoretycznie taki napinacz będzie problematyczny jeśli masz na przykład środek suportu o szerokości (miski) 68mm i mufę w ramie również 68mm. Miska lewa może źle współpracować z łożyskiem (łożysko może mieć luz). Poza tym korby będą nierówno ustawione względem ramy. W praktyce nie wiem jak takie rozwiązanie się sprawdza.
Jeśli mufa ma 73mm to zazwyczaj ma też mocowanie ISCG żeby nie było problemu.
Generalnie mocowanie napinacza pod suportem nie jest idealne i dlatego w ramach w których przewiduje się stosowanie napinacza stosuje się mocowanie ISCG.

Tak z ciekawości... Do jakiego roweru chcesz założyć ten napinacz skoro masz w nim stary typ suportu?
Kuba napisał(a):Tak z ciekawości... Do jakiego roweru chcesz założyć ten napinacz skoro masz w nim stary typ suportu?
nie chcę tego zamontować, ale chciałem troche rozszeżyć horyzonty nt części do roweru, a to najlepiej zrobić mając punkt odniesienia w postaci np roweru- w tym przypadku starego górala. W moim drugim rowerze, gdzie jest wkład to pewnie by wogóle się nie dało zamontować, bo wkład po wkręceniu jest na równi z ramą.