Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Kurs intruktora turystyki rowerowej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
W sumie nie wiem, czy kogoś zainteresuje, ale wczoraj przeczytałam informację, że w dniach 22-23 października 2016 roku Stowarzyszenie 80 Rowerów będzie organizować w Lublinie szkolenie na instruktora turystyki rowerowej. Szkolenie trwa dwa dni- jeden dzień teoria, drugi to zajęcia w terenie.
Więcej szczegółów (oraz terminy szkolenia w innych miastach) TUTAJ

Wklejam na wypadek, jakby chociaż jednej osobie kiedyś coś takiego przemknęło przez myśl ;-)
mraugorzata napisał(a):dniach 22-23 października 2016 roku Stowarzyszenie 80 Rowerów będzie organizować w Lublinie szkolenie na instruktora turystyki rowerowej
260 zł za kolejny "papierek" Confusedhock: chyba będzie niewielkie zainteresowanie.
Mario- ja nie przeczę, że niektórym nie jest to potrzebne. Jednak ze względów formalnych, jak ktoś chciałby np. jeździć z dzieciakami szkolnymi, to musi papier mieć. Bo w razie czego pierwsze pytanie jakie się pojawia: a jakie ma pan / pani papiery zezwalające na ciągnięcie tej grupy.
mraugorzata napisał(a):drugi to zajęcia w terenie.
A kto będzie wykładowcą na tym przedmiocie? :-P :mrgreen:
mraugorzata napisał(a):Mario- ja nie przeczę, że niektórym nie jest to potrzebne.
Gośka bardzo dobrze Cię rozumiem ale cena jest troszkę wysoka.
Zależy, jak dla kogo. Jak ktos chce zawodowo sie tym zajmować, to dla niego żaden koszt. Można przecież szukać roboty po firmach i proponowac rajdy dla praccowników. Chętnych byłoby na pewno trochę, a jeszcze jak propozycję by złożył rowerzysta dyplomowany... ;-)
mariox napisał(a):Jak ktos chce zawodowo sie tym zajmować, to dla niego żaden koszt. Można przecież szukać roboty po firmach i proponowac rajdy dla praccowników.
Trzeba to jednak potraktować jako zajęcie dodatkowe (sezonowe).
Ale nawet jakby, to ludzie lubią podkładki i papiery. Dlatego jak ktoś szuka fachowca, to często takiego z papierami.
Szczerze powiedziawszy, to już jakiś czas temu myślałem o takim kursie...
Taki papierek by się przydał, np. teraz, gdy piszę projekt imprezy rowerowej, zawsze to dowód na piśmie, iż ktoś ma jakieś tam pojęcie o turystyce rowerowej. Więc papierków nigdy za wiele - taka to nasza biurokracja :lol:
Nie mam w tym momencie czasu na lekturę rozporządzenia, ale tak mnie zastanowiła jedna sprawa - kto może organizować takie kursy? I czy jest jakiś ogólnie zatwierdzony wzór legitymacji lub zaświadczenia o ukończeniu takiego kursu? Jakiś rejestr instruktorów? Jak popatrzyłem na zdjęcie tej legitymacji to wydaje mi się aby była robiona według jakiegoś ogólnie zatwierdzonego wzoru itp - czyli czysto teoretycznie sam mógłbym sobie coś takiego przygotować. Kolejny papier zawsze można sobie zrobić, pytanie tylko czy będzie on później honorowany przez potencjalnych klientów. Rowerowy Lublin też posiada jakieś doświadczenie w organizacji wypraw rowerowych ;-)
Stron: 1 2 3