Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Okulary korekcyjne na rower- gdzie, co i jak?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Poproszono mnie o zadanie pytania na temat tego gdzie można wyrobić okulary korekcyjne na rower, jak to wygląda itp.
Podejrzewam, że najrozsądniejsza opcja to oprawki z wymiennymi szkłami (np. bezbarwne i przyciemniane), które mają dodatkowo "uchwyty" na szkła korekcyjne. Gdzie można wyrobić takie szkła korekcyjne pasujące do oprawek? U każdego optyka?
A może polecicie jeszcze coś innego?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze oprawek i szkieł? ;-)
ja mogę polecić Accent Fever, niedrogie bardzo wygodne okulary z wymiennymi szkłami i plastikową ramką na szkła korekcyjne. trzeci sezon już w nich śmigam i jestem zadowolony. :-) każdy optyk zainstaluje takie szkiełka w dostarczonej do niego oprawce... ;-)
Gosia, ja robiłem swoje u Toporowskiego na Godebskiego. Mam okulary korekcyjne pod spodem i w zestawie 5 rodzajów szkiełek na zewnątrz. Bardzo porządny zakład i bardzo porządny towar. Polecam gorąco.
Dzięki wielkie za informacje ;-)
Przekażę dalej :-)
Hmmm...
Czasem wymienne szkła nie mogą zdaje się być stosowane. Może po prostu oprawki z dodatkowymi, zaczepianymi magnesem nakładkami? Nie wiem jak w lubelskich zakładach optycznych (ja się zaopatruję poza Lubelandią) z dostępnością, ale zdziwiłbym się gdyby nie mieli.
Cześć! Ja osobiście używam goggle z wymiennymi szkłami i dodatkową małą zwykłą oprawką pod spodem z korekcją :-P Powiem tak; dają radę , cena też w miarę przystępna. W Go-sporcie 159 zł plus wstawienie najtańszych szkieł korekcyjnych u optyka. Pozdrawiam Krzysiek :-D :-D :-D
Zapomniałem dodać typ GOGGLE E858-3R :-D
Odświeżam temat, bo się okazuje, że prawdopodobnie będę musiała wyrobić takie dla siebie.
W przypadku "gotowych" modeli to czy jest coś prócz wspomnianych Goggle, Arctica i Accenta?
Jutro prawdopodobnie przejdę się na Godebskiego i zobaczę co tam mają, ale znalazłam na razie jeden zakład, gdzie wstawiają szkła w adaptery jakby coś.
Gosiu w go sporcie masz coś tego typu:

http://www.goggle.pl/LLokulary05.php - strona producenta/ importera

Tylko wybieraj te z ruchomymi noskami - bo łatwiej je sobie potem regulować (tam wprawdzie większość taka jest)

Ja na rowerek jednak się przekonałem do kontaktów - jednodniówki są naprawdę wygodne i wtedy można założyć normalne okularki
Na początek, jeśli chodzi o korekcję, wolę jednak okulary Wink Grzebanie w oku to wyższa szkoła jazdy, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że ja nawet kropli do oczu nie potrafię sobie zapuścić Tongue
Stron: 1 2