Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Garmin Mobile XT na Symbianie + Nokia Navigator
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
No więc właśnie - używam takiego zestawu włócząc się samochodem i świetnie się sprawdza.
Czy uda się to zaadoptować na rower :?:
Czy ktoś może używa garmina mobile - jak przygotować trasy np. z www.bikemap.net - gdzie wgrać pliczki gpx etc. - nigdy się tym nie bawiłem, nie mam też tymczasowo weny i czasu na rozpracowywanie Smile)

Mapy jakich używam to mapa drogowa 2009.2 oraz od wczoraj GPMapa Topo 2009 3.03 z myślą o rowerze Smile)
UP
lekka modyfikacja, a raczej pytanie do was:
Telefon Nokia 6210 Navigator - jaką nawigację polecicie

Od siebie:
- garmin jest super ale baterię pożera w 2 godziny,
- nokia ovi - baterie trzymają bardzo dobrze ale jest bieda z trasami rowerowymi, rejestracją śladów etc/....

Więc jeśli nie to to co ??

Pozdrawiam.
Do samochodu polecam Naviexperta. Płatny, ale wart swojej ceny. Aktualizuje się na bieżąco i ma parę fajnych funkcji. Z Ovi parę razy się mocno przejechałem i do poważniejszych zadań staram się nie używać. Doibre, jak szukasz bankomatu albo jakiejś atrakcji turystycznej, choc to drugie jest bardzo ubogie (siedzę własnie w Karkonoszach, w okolicy cała masa pałaców i zabytków a Ovi pokazuje głównie czeskie atrakcje).
Na rower to ja bym Ci proponował Trekbuddy. Wgrywasz mapę "Okolice Lublina" cześć Północna albo Południowa i jedziesz. Inne części Polski do kupienia albo do ściągnięcia (oczywiście w caklach "szkoleniowych", do piractwa nie namawiam :mrgreen: ).
A do rejestracji tras Nokia Sports Tracker. Przydatny tez do wędrówek i innych sportów.
spoko z piractwa wyrosłem już jakiś czas temu fiu fiu jak tak pomyślę to strasznie te lata lecą,m
ciekawe czy udałoby się zaadaptować maty z http://maps.geoportal.gov.pl/ podesłanej przez Harkonnena2 bo jakoś przypadły mi do gustu
Do TrekBuddy można bardzo prosto za darmo samemu tworzyć mapy i atlasy. Wystarczy np. program Mobile Atlas Creator.

W przypadku tego programu można wybrać, na podstawie jakiego serwisu z mapami chcemy nasz atlas stworzyć (do wyboru sporo różnych serwisów, kilka polskich, ale polecam też czeski CykloAtlas - szczególnie do południowej części kraju, świetnie odwzorowane szlaki górskie).
Ja właśnie ciągnę te mapy (5+2).
http://www.k800i.pl/printview.php?t=694 ... 8dcfd7c29b
A się jeszcze zapytam z innej beki:
Jakie dokładności uzyskujecie na telefonach. Bo moja nokia C5 to tak między blokami przez długi czas pokazuje mi nawet do 130 m tzn. na że jestem na sąsiedniej ulicy. Niby wczoraj jak jeździłem po wąwozie i zapisywałem punkty to całkiem sensownie zapisało - rozrzut powiedzmy +/- 20m.
Tak +/- kilka - kilkanaście metrów rozrzutu jest. Urządzenia w telefonach nie są jakieś ultradokładne, ale nie ma aż takich odchyłów, żeby zabłądzić. Jak popatrzę na trasy które mi sports tracker zarejestruje to wygląda jakbym nieźle naćpany jechał :mrgreen: Ale nie ma co narzekać, komfort jednego urządzenia jest cenniejszy niż parę metrów dokładności.
Moja Nokia E52 całkiem nieźle sobie radzi. Warunek konieczny: stabilnie przytwierdzona do kierownicy, nie może leżeć w kieszeni, czy plecaku, bo głupieje i faktycznie zapis ze SportsTrackera potrafi pokazać skoki czasoprzestrzenne Big Grin.
Wydaje się też, że wbudowane w telefon GPSy będą dokładniejsze niż te łączące się przez BT, ale nie mogę tego potwierdzić.

mariox napisał(a):kilkanaście metrów rozrzutu jest

Jechałem do Lubartowa z Lublina Drogą Krajową 19, czyli główną, na OVI; SportsTracker pokazywał właściwą pozycję, natomiast od OVI dostawałem co kilkadziesiąt sekund informację "Ponowne obliczanie trasy", jak w końcu spojrzałem na mapę, to się okazało, że jestem ok 50m na wschód od drogi, co ciekawe w drodze powrotnej już tego problemu nie było... dziwna rzecz Smile.

Co chcę powiedzieć: ważne jest mocowanie urządzenia GPS - stabilnie, antenką do góry, trzeba pamiętać, że są one miniaturowe w miniaturowych urządzeniach Smile
filozof napisał(a):antenką do góry
No to w przypadku E52 trzeba by było wyświetlaczem do dołu :mrgreen:
GPSowa antenka jest w lewym górnym rogu, GSM jest na dole Smile
Stron: 1 2 3