Forum Rowerowy Lublin

Pełna wersja: Czy mamy jakiś wykaz CPR w Lublinie? - a może zrobimy?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Coś tam mi się obiło o uszy, że "miasto" coś tam skrobie ale to chyba będzie AD 2012 :]
Czy mamy jakąs mapę (google maps?) z zaznaczonymi aktualnymi i _istniejącymi_ odcinkami?
Może sami wyedytujmy jakieś mapy na jakimś google? - jest tylko "Propozycje tras rowerowych".

No właśnie natknąłem się na durny odcinek Lotnicza-Wrońska w kierunku skrzyżowania Łęczyńska-Wolska - prowadzący do nikąd a znaki C-13/C-16 stoją i gleba bo włącz się człowieku do ruchu z tymi pędzącymi samochodami z góry.
Jak bym wiedział to bym z daleka omijał, kurza, wykaz CPR aby je omijać - czy to nie brzmi idiotycznie?
Już był ten temat poruszany, ale na tym się na razie skończyło. Tak naprawdę to mamy jedną śmieszkę w Lublinie i tyle. Reszta to chodniki pobazgrane farbą, albo odcinki kostki, tak jak na DMM na tak krótkim odcinku, że nawet nie ma sensu tam wjeżdżać. Ścieżka na JP nie spełnia żadnych standardów, w dodatku jest przez cały rok zasyfiona piaskiem (nowy odcinek).

pOZBig Grinrower
Grzesiek
No dobrze. To wiadomo, że mamy jedną śmieszkę - na dobrą sprawę zaczynającą się gdzieś na wysokości dworka grafa bo w stronę Czechowa to mordęga nią jechać).
Ale mimo wszystko uważam, że każdy jest ciekawy gdzie właściwie owe fragmenty się znajdują - choćby z racji nie popełnienia gafy jak ktoś nam mandatem za jazdę po ulicy będzie groził.

Mogę coś zacząć robić (nanosić) ale czekam na propozycje gdzie/jak.
Jakieś konto z publiczną mapą na google? Jak to "technicznie" proponujecie wykonać?
Jestem gotów spędzić ciut czasu przy kompie (i na rowerze na ile rodzina pozwoli) i nanieść kreski (i może jakieś zdjęcia "trudnych" odcinków?).
Zróbmy coś. Bo to chyba jest łatwe do zrobienia a może się przydać (widziałem już głosy pytające o takie informacje).
A może w ramach "Turystycznie i rekreacyjnie" Smile ?
p.s. Jak nie będzie zainteresowania to sam zacznę kreślic na google maps.
Obgadajmy ten temat na masie co i jak Smile Skoro chcesz to zrobić to spoko.
Nie mam tego komfortu, że mogę pojechac na masę. Trylion codziennych problemów rodzinnych (żona,dzieci,praca itd.) wyklucza u mnie jakiekolwiek planowanie terminów mniej istotnych.
Po wgłebieniu się w konto porozumienia dotarłem do takiej mapy (jpg):
http://tnn.pl/k_467_m_3.html
Czyli można zacząć na sucho. Czy na google maps można upulicznić mapę do edycji wszystkim? czy może tylko na zasadzie zaproszenia - może to i dobre by było - edycja tylko przez sprawdzone osoby z forum? No bo nie wiem czy chcecie to robić pod szyldem RowerowyLublin (i mieć nad tym władzę) czy mam to robić "prywatnie" - to jest tylko propozycja - inaczej bym się nie pytał ,no i liczył trochę na pomoc Smile
Mając rozsądnej jakości plan miasta w wersji numerycznej, można by się "pobawić" w programach 'gisowskich'. Powstała by mapka która mogła by być umieszczona na stronie RL. Dodatkowo można by się pokusić o różne analizy przestrzenne.

pawel

kiedyś za pomocą gpsvisualizera zrobiłem coś takiego, jeżeli dobrze rozumiem to o coś takiego chodzi?
Jest to proste do zrobienia i nie wymaga mnóstwa czasu, po prostu wgrywasz track na stronę gpsvisualizer.com. track możesz sobie zgrać z jakiegoś urządzenia które rejestruje trasę (trzeba przejechać fragment który chcesz nanieść), albo wklikać w jakimś programie np online (trzeba wiedzieć gdzie są ścieżki). Jednak ta pierwsza wersja wydaje mi się zgodna z kierunkiem działania stowarzyszenia Wink można by stworzyć serie ustawek pt. "w poszukiwaniu ścieżek rowerowych Lublina".

ps. co znaczy skrót CPR? Wink
ja myślałam w pierwszej chwili, że chodzi o centra powiadamiania ratunkowego, hmm tak to jest jak się używa skrótów
pawel napisał(a):ps. co znaczy skrót CPR? Wink
nabijasz się? Wink Ciąg Pieszo Rowerowy (znak C-13 połączony z C-16), inaczej śmieszka.

Odnośnie sedna. To po prostu założe konto na google i tak jak Porozumienie Rowerowe pozaznaczam trochę ścieżek i poproszę o wskazanie braków i zagłosowanie na mapę tak aby poczatkujący mogli łatwo trafić na ten wykaz w internecie. Sam kiedyś zachodziłem w głowę gdzie ta śmieszka przy Łęczyńskiej się znajduje Tongue
No ale to już chyba po pierwszym zrobię bo właśnie zaczyna się młyn świąteczny.
TU znajdziesz coś co Ci trochę pomoże.

Źródło: Kurier Lubelski z 21.08.2007




[EDYTA]
...bo zły Kurier, zły Dziennik przejął i link prowadził w otchłań...
Stron: 1 2